Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 1 éves fiú unokám nagyon...

1 éves fiú unokám nagyon sokszor visít,ordít,kezét befeszíti közben. Mozgásában és viselkedésében is sajnos le van maradva,még csak most kezdett el mászni és kb.3 hete ül magabiztosan. Ez az ordítozás aggaszt minket. Kinőheti szerintetek?

Figyelt kérdés
2023. okt. 20. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem fogja kinőni. 18 éves koráig ordítozni fog.....


Feltételezem a szülei járnak gyerekorvoshoz, védőnőhöz a gyerekkel. Ha van vele valamilyen probléma, akkor együtt találnak megoldást.

2023. okt. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből sajnos ezt nem lehet megnondani. Az én 1 évesem is szokott visítani például ha nem engedek meg valamit amit ő nagyon szeretne csinálni, vagy csak játszik a hangjával, esetleg örömében néha.

Az orvos tud segíteni ebben hogy merre kell tovább vizsgálódni.

2023. okt. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Azért annyira nincs lemaradva, mint ahogy szeretnéd hinni.

Ülni jellemzően mászás után tanulnak meg, mászásból ülnek ki. A mászás "határa" pedig 10 hónapos kor. Addigra ideális, ha megtanulja, a megkésettséget viszont csak 13 hónapos kornál húzzák meg. Elindulnia pedig 18 hónapos korra kell, ami előtt vezetgetni TILOS és kontraproduktív is, hátráltatja az önálló elindulást.

Ne legyél ennyire minden lében kanál anyós!

2023. okt. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Semmi baj nincs a gyerekkel. Ne akarj az okoskodó nagymama lenni mert jobb esetben gyorsan rövidre fogják zárni a találkozásokat
2023. okt. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit lassabb, mint az átlag (tankönyvi), de nem megkésett fejlődésű. Majd ha 18hónaposan sem indul el, akkor megkésett. De ezt a védőnő folyamatosan nézi, minden státusz alkalmával, ha problémát lát akkor tovább is küldi.

Az egy évesek meg igen, visíta ak, üvöltenek, ha nem tetszik nekik valami. Be is feszülnek, ha nagyon zavarja valami. A mi lányunk ilyenkor szeparációs szorongott, ami nála abban jött ki, ha nem látott engem vagy az apját üvötött, ha valaki rajtunk kívül megfogta üvöltött és kifeszített magát, annyira szabadulni akart, ha bármi nem úgy volt, ahogy ő akarta visított mert az érzelmeit nem tudta szabályozni. Vagy szívből kacagott, vagy tiszta erőből visított. Jah és 14 hónaposan indult el, addig mászott csak, max felállt kapaszkodva. Már elsős, semmi baja az ég világon. Sem a mozgásával, sem a viselkedésével.

2023. okt. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A kérdező nagymama vagyok.


Voltunk neurológusnál és járunk korai fejlesztőre, Dévényire is. A neurológus mondta az 1 éves teszten, hogy vizsgálatokra küldi a kisfiút, mert nem mutogat, nem integet, látja, hogy le van maradva. A lányom nagyon aggódik, hogy szellemileg sérült a gyerek. Az üvöltést nem is mondtuk a neurológusnak. Egyébként sokszor egyedül eljátszik, de néha rájön a hoppáré és visít. Pl. ma is babaúszáson. Örömében is teszi.

Én is nagyon remélem, hogy előbb-utóbb kinövi, de a neurológus nagyon pesszimista volt ezügyben, azt mondta, vizsgálatok kellenek. Úgyhogy megyünk genetikai és anyagcsere vizsgálatra. Csak jó lenne tudni, hogy más is volt-e hasonló helyzetben és végül nem igazolódott be az orvosok jóslata.

2023. okt. 20. 13:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyévesen nem is kell mutogatni. 20 hónapos kor után jelenthet problémát.
2023. okt. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
3 kerdessel feljebb is kiirtad ugyanezrt, nem , tovabbra sem baj, es nem , nem autista, es nem, nem kell beszelni 1 evesen.
2023. okt. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocs,de ezt bízd a szülőkre szerintem.
2023. okt. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem,nem a te dolgok fejlesztésekre vinni,hanem majd a szülő tudja,mit kell csinálni.A lányod csak bízzon az orvosban és nem kell képzelodni.Amúgy nincs lemaradva,nem is tudom miért mondták.
dec. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!