Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Hallottátok már, hogy egyes...

Hallottátok már, hogy egyes óvónők hogy beszélnek a kb. kiscsoportos korú gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Szemben velünk van egy játszótér. Tegnap idehozta két óvónő a kiscsoportosokat (saccra 3-4 évesek, kis picikék). Hát komolyan mondom, a katonatisztek nem beszéltek így. Vezényszavak, a játszótér semelyik részére nem mehettek, csak egy kisméretű kosárlabdapályára, körbe-körbe futkározhattak egymás után. Egyes gyerekkel úgy üvöltött a visító hangján, mint a fába szorult féreg, mert két méterrel odébb mert szaladni.

Miután kiszaladgálhatták magukat, semmi csoportos játék, se semmi, egyszer csak üvöltés: sorakozóóó! Kettesével be is álltak a sorba, mire a kedves óvónéni megszólal: remélem, jól elfáradtatok és úgy lecsukódik a szemetek, hogy fel se keltek. Kénytelen voltam hallani, de ez nekem szó szerint vérlázító. (Két óvónővel voltak egyébként.) Szegény kisgyerekek, ennyire sakkban vannak tartva az oviban, vagy ez csak kirívó eset?



2019. márc. 7. 13:43
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy ez ebéd előtt történt, szóval a délutáni alvásra gondolt. Az óvónéni kb. 23-24 éves lehetett.
2019. márc. 7. 13:49
 2/33 anonim ***** válasza:
75%
Még 20 évvel ezelőtt is voltak szigorú és kevésbé szigorú óvónők, tanítók. Nem egyforma senki. Mit kell mindent ma úgy felfújni?
2019. márc. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Csak jelzem, hogy nem vagyok tini, sőt, 40-en felül. Szabadnapos voltam, nem fújtam fel semmit.
2019. márc. 7. 13:53
 4/33 anonim ***** válasza:
86%

Nyilván a fel sem keltek nem arra utal,hogy hajlanak meg....hanem ,hogy jól elfáradtak és ebéd után mindenki aludni fog

Kicsit túl reagálod szerintem.

2019. márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
67%

De, felfújod. Azok a gyerekek rá vannak bízva. Ha nem lenne szigor, és 15 gyerek szaladna amerre csak kedve tartja, abból köszönet nem lenne.

Megnézném te hogyan fegyelmeznél.

2019. márc. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
29%

Egyszer az utcáról egyik ismerősömmel hallottuk hogy az iskola udvarán a tornatanár üvöltözött szadista kiképzőtiszt módjára az alsó tagozatosokkal. Erre az ismerősöm szavakkal jól ellátta a baját, hogy belé fagyott a szó. Ilyeneket kiabált rá a diákjai előtt hogy:

"Mi van előember! Tanítani hülye vagy ezért üvöltözve próbálsz eredményt elérni?!"

"Előember!"

"A matematikához hülye vagy, de gorilla módjára üvöltözni azt tudsz a diákjaiddal?!"

Majd egyszer csak a tornatanár kifutott hogy üldözőbe vegyen minket, akik biciklivel voltunk. Persze felültünk és szándékosan olyan távolságot tartottunk hogy ne érjen utol, de azért fusson is utánunk. Az idióta kb. másfél kilométert is futott utánunk, nem volt annyi esze hogy két biciklist nem fog utolérni. Már nagyon de nagyon bánom hogy meguntuk és felgyorsítva elhajtottunk, pedig a rám jellemző kitartással addig kellett volna futtatni amíg bírja. Így már sosem tudom meg hogy a hülye meddig futott volna utánunk vagy utánam. Persze futása közben is kiabálta rá az ismerősöm a város járókelőinek füle hallatára hogy "Előember!". De így visszagondolva olyan élvezetes lett volna több 10 km-t megtenni így a városban minden felé hogy egy idióta fut a bicikli után.

2019. márc. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

6.! A trágárabb dolgokat le sem írtam, mert nem akartam provokáló kérdést kiírni. Csak azért írtam le, hogy mit szólnátok hozzá, ha a kisgyereketekkel így beszélne egy taknyosorrú?

Valaki írta, miyen óvónő lennék. Semmilyen. Ez hivatás, én nem vagyok rá alkalmas. De aki erre adja a fejét, tanul, akkor foglalkozzon a gyerekekkel, ne vezényeljen és alázza meg trágár szavakkal a 3-4 évest!

2019. márc. 7. 14:07
 8/33 anonim ***** válasza:
86%
Nekem ez belefér kategória. Inkább katonatiszt módjára ossza a parancsokat, mint idegebet módjára szidja és alázza a kicsiket szavakkal..
2019. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
6-os válaszhoz még annyi: az a baj, hogy az ismerősöd lesüllyedt az ő szintjére. Az sem jó megoldás. Látod, valaki le is nullázott.:/
2019. márc. 7. 14:10
 10/33 A kérdező kommentje:
8.! Pont ez történt, csak mint írtam, inkább nem idézem, hogyan alázta szavakkal a gyerekeket.
2019. márc. 7. 14:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!