Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha nem pakolnak el a gyerekek...

Ha nem pakolnak el a gyerekek maguk után?

Figyelt kérdés
Szóltam 10x és még mindig szanaszét vannak a játékok... Milyen nevelési módszer válik be másnál? Dobjam ki a játékot, amit nem tettek el? Van aki lehúzta a wcn, van aki kidobta...én egyiket sem szeretném... De így ez nem állapot.

jan. 8. 20:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
3 évesünknél még működik többnyire, hogy amit nem rak el, azt én fogom, de egy hétig nem látja viszont. Volt, hogy szinte kiürült a szobája. 9 évesnél nem tudom. Kb ennyi lehettem, amikor a plüssöket a sokadik felszólításra sem raktuk rendbe, anyu jött egy nagy zsákkal, összeszedte, felvitte a padlásra. Ami fontos volt, apránként visszacsempésztük, hogy "ne vegye észre", a többi később ment adománynak.
jan. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
82%

(Vécén biztos ne húzd le, mert a vécé eldugul.)

Legyél következetes és amivel megfenyegeted azt tartsd is be. Ha nem teszed, nem vesznek komolyan máskor se, amikor rájuk szólsz. Egyszer mérgemben azt mondtam, két hétig nincs képernyő. És nem volt, pedig kemény volt nagyon :D Na azóta elég 3-ig számolnom.

jan. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
86%

A 3 évestől is elvárható.

Nem azt mondom, hogy tegyen patika rendet, porszívózzon fel és csoportosítsa a mesekönyveit ABC-sorrendben a polcon, de arra igenis képes egy 3 éves, hogy egy nagy játékosdobozba belehajigáljon mindent, ami a földön van.

Nálunk is hasonló a szitu életkorilag, 3,5 éves lány és 7,5 éves fiú van. És rendet raknak mindketten külön-külön is, vagy ha együtt játszanak (pl építőkockáznak), akkor azt elrakják együtt. Nem is tudom ezt elképzelni, hogy szólsz nekik hogy rakjanak rendet, és azt mondják, hogy nem...? Számomra ez sci-fi, szeretjük imádjuk őket, de soha nem volt az, hogy ők a főnökök és minden rájuk van hagyva. Amit mi mondunk, az történik, ellenkező esetben büntetés van. Muszáj meghúzni bizonyos határokat... Azt meg nektek kell(ene) tudni, hogy mivel lehet hatni rájuk, milyen bünti "fájna" nekik.

jan. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Előző oldalival egyet értek. Én is próbálom így szoktatni, hogy elpakolunk. Másfél éves, ha szólok, mindig elpakolunk együtt, remélem így marad és nem fog dacoskodni.

Szerintem a három evéssel próbálj együtt pakolni, a 9 évesnek legyen kötelező. Vezesd be mint új rendszert

jan. 9. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen normális válaszokat kaptam. Volt köztük hasznos is. Mentek a zöldek :)
jan. 9. 22:28
 16/16 anonim ***** válasza:
Sikerülni fog bevezetni! 2 hét egy új szokás kialakítása, 1 hónap mire rutin lesz. :)
jan. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!