Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Létezik olyan ottalvós vizsgál...

Létezik olyan ottalvós vizsgálat Budapesten, ahol a gyerekeknek a viselkedését figyelik meg?

Figyelt kérdés
Hallottam valakitől, hogy a gyereke egy hétig volt ilyen vizsgálaton, de akkor még nem tudtam, hogy szükségünk lehet ilyenre. Elsősorban állami intézményben, de ha nincs lehetőség, akkor magánban. A Vadaskert egyáltalán nem fogad minket. XV. kerülethez tartozunk egyébként. ADHD, enyhe autizmus gyanú miatt kérdezem.
2023. jún. 25. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Allamiban kétlem, ha van is nem különösebben fogja érdekelni őket.. magánban már más tészta, de azt meg sajnos meg kell fizetni
2023. jún. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem biztos, hogy valós eredmèmyt mutatna egy ilyen vizsgàlat, hiszen a mindennapi környezetéből kiszakìtva más viselkedèst mutat minden értelmes élőlèny.

,,Csúnya" párhuzam, de sok etológiai kìsèrlet is ezèrt sikerült fèlre.

2023. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, létezik ilyen. Akkor szokták alkalmazni, ha nem egyértelműen megállapítható az autizmus, hanem hosszabb megfigyelésre van szükség.

A legtöbb helyen ezt több körös vizsgálattal végzik, ottalvás nélkül, de valóban létezik ottalvós verzió is. Bár semmi értelme az ottalvásnak, a gyereknek is és neked is csak stressz.

2023. jún. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi Pécsen voltunk kimondottan adhd kivizsgáláson a gyermek pszichiátrián. 1 hetes, be lehet feküdni vagy bejárni. Mi bejártunk mert napi 4 óráról volt csak szó.
2023. jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben a gyerekorvos és a vedőnő tud neked pontos választ adni. Első körben az is megmondja, higy hová tartoztok pontosan. Adnak telefonszámot ahol tudsz egyeztetni. Mert hiába mondják neked a pécsit, ha pestre tartozol, pécsre ugysem mehetsz.
2023. jún. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%
Bocs tudom ezzel nem a kérdésre válaszolok, de ha nem lehet egyértelműen megállapítani hogy baj van, akkor az nem azt jelenti hogy nincs baj? Vagy hogy nagy baj biztos nincs. Én nem mennék bele ilyen megfigyelésbe, hogy hátha rajtakapnak valamit egy hét alatt.. de ha már idegen környezet akkor az is hatással lehet, jó hogy nem már titkos megfigyelés kell ahhoz hogy találjanak valami bizonyítékot a bajra. És ha találnak akkor mivel lenne előrébb?
2023. jún. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Ne haragudj kedves 6# de most fogom a fejem.


Az ember azért megy ilyen kivizsgálásra a gyermekével mert a gyereke nem átlagos. A legtöbb esetben vagy az ovi vagy az iskola küldi. Nálunk én indultam meg a gyermekemmel a pedagógiai szakszolgálathoz, ők is megerősítették a gyanút, hogy kell egy átfogóbb kivizsgálás is.


Mivel lesz előrébb? Lehetőség szerint fejlesztéssel.

2023. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A Vadaskertet mondtam volna első körben, de látom, hogy ott lepattintottak benneteket.

Egyébként én is fogom a fejem a sok tudatlan válaszolótól.

Idegen környezetben másképp viselkedik a gyerek, igen. Pont azért kell ottalvós kivizsgálás, mert 1 hét alatt azért már előjönnek dolgok. Egy egyórás vizsgálaton egy sima kivizsgáláson sokszor nem tudják helyesen diagnosztizálni az adhd-t vagy egy enyhébb autizmust.

6-osnak van némi igazsága egyébként, hogy mire mész vele, ha tudod? Segíteni amúgy nem fognak, ha de annyi, hogy legalább a szülő tudja, hogy nem ő rontotta el. Amikor éveken át hallod, hogy nem tudsz gyereket nevelni, akkor az egy nagy megkönnyebbülés, hogyha kimondják, hogy nem a szülő rontotta el. Amúgy meg teljesen más elvek alapján kell egy autistát/adhd-s gyereket nevelni, mint egy neurotipikus gyereket, szóval nem árt azért tudni.

"Bár semmi értelme az ottalvásnak, a gyereknek is és neked is csak stressz."

Azért kell ott aludni, mert messze van. Az ottalvás nem része a vizsgálatnak. Egyébként nekünk nem volt rossz élmény.

2023. jún. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Mi voltunk, nekünk rossz élmény volt, illetve nekem, a gyerekem ugye konkrétan nem tudta elmondani mi baja, csak hogy nem lehet senkivel beszélgetni, játszani..


Elmondom miről maradsz le: Ha még nem iskolás, összezárnak 5-6 gyereket 2,5től 6 éves korig, mindnek más problémája van. Garantáltan lesz pár kisebb, akik nem beszélnek, lesz, aki verekszik és lesz aki máshogy fura. Aztán elvárják, hogy a gyerekek az általuk kirakott képes feladatos napirendhez alkalmazkodjanak, az lesz mint az oviban. Játékos beszélgetős feladatos dedós akármik, meg udvar és kajáltatás. Ezeket nővérek, asszisztensek, és gyógypedagógus vezeti, 3an vannak kb. Aztán beépítik ebbe a napirendbe, hogy kiviszi a gyerekeket másik gyógyped, pszichológus meg pszichiáter egy egy rövid tesztfelvevős kérdéssorra. Pár percre(amíg a gyerekekért mennek) ők is figyelik őket, de nem ülnek bent egész nap teamben kielemezni a gyerekeket. Meghallgatják a nap végén mit mond a nővér meg az asszisztens meg a gyp és ennyi. Nagyon gáznak tartom az egészet, fixen lesz súlyosabb eset a gyerekednél, nem jó ötlet pszichés betegeket összezárni különböző korúakat, már 2 év is rohadt sokat számít a gyerekek együttjátszását illetően, illetve ugye szélsőségesen stresszes is, hogy furcsa viselkedésűeket zárnak össze, tehát az alapvető különbségeken kívül még extra nehéz is a gyerekeknek. Na meg a jutalmazós napirend is új a legtöbbnek, és kegyetlen következetesen betartják az első perctől. Szerintem aki ezt kitalálta nem úgy gondolta, hogy pszichés betegeket kellene összezárni csoportba és úgy vizsgálni, hanem tipikus gyerekek közt kellene vizsgálni őket, csak ugye senki sem fogja berakni az átlagos gyerekét, hogy majd megnézzük, hogy a "más" gyerekkel tud e játszani vagy csak szenvednek összezárva..


Namindegy. Szóval én javaslom, hogy ne vidd a gyereket, és azt is javaslom, hogy fejlesztés után ne ácsingózz annyira, nagyon szívesen leírom a "megváltó" fejlesztéseket, szrt sem érnek, papírt töltögetnek, játékot játszanak, vonalat húz, válogat, utánoz. Ezekre mind te is képes vagy, és nem tesz hozzá érdemben a gyerek fejlődéséhez, max elhanyagoló szülőknek lehet jó.


Érintett szülő és szakmabeli is vagyok, illetve hamarosan kezdem a gyógypedagógus képzést, ami a korábbi képzésemnek köszönhetően rövidül is.. Foglalkozz a gyerekeddel, ha csak enyhén érintett akármiben, nem tudnak neki segíteni, csak hátráltatja a kód. Azt tudod magadtól is, hogy más, persze nekem is hatalmas megváltás volt mástól is hallani, mert a környezetem leszállt rólam és megnyugodott a lelkiismeretem, de ha határeset gyerek(ha kettőt is feltételezel tuti nem tiszta eset), akkor nem lesz biztos a diagnózisa, csak rányomnak valamit, nem vagy vele előrébb. Kb 10 percig oké, utána jön a nagyobb gond, hogy javíts rajta, rájössz sok idő és pénz után, hogy nem hatnak a fejlesztések(csak idővel fejlődik ingerek hatására, de ezt normális nevelési környezet is megadja!), korlátozott továbbtanulás és a bélyeg, suliban mindenki tudni fogja, szülők úgy állnak majd hozzá, tanárok eleve szeretik a "papíros" gyerekekre kenni a dolgokat..


Namindegy.

2023. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2023. jún. 25. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!