Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan,akinek ilyen...

Van itt olyan,akinek ilyen problémás kisgyereke van?

Figyelt kérdés

A kisfiam 4 és fél éves.

Minden akkor kezdődött,amikor 3 évesen elkezdtük az óvodát.

Nem eszik semmit,nem jár wc-re,nem akar játszani,nem mos fogat,nem vesz részt a foglalkozásokon,nem beszél rendesen,nem lehet vele kommunikálni,de mindent ért,értelmes gyerek,mindenre,,nem" a válasza,szégyenlős,akaratos és egyáltalán nem érdekli az óvoda.

A szakszolgálatnál voltunk,de nem volt közreműködő,hamar leráztak minket azzal,hogy nem tudnak vele mit kezdeni,majd küldenek tovább a pszichiátriára.

Otthon minden rendben a válogatós ételt és a beszédet kivéve.

Van itt olyan,aki hasonló problémával küzd/ött és sikerült javulást elérni valahogyan?

Hová ment,mit csinált,bármilyen segítség jól jönne!

Előre is köszönök bármilyen segítséget!



jan. 9. 15:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
A Szakszolgálatnál nem igazán értenek az ilyesmihez, inkább vidd el a Vadaskertbe, ott mindenféle problémát ki tudnak vizsgálni.
jan. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló a lányom, de nem ennyire durva. 3 évesen kapott beszedfogyatekos kódot, mert csak pár szava volt. A kóddal kapott logopédiai fejlesztést ingyen és mehetett egy logopédiai iskolába, ami neki százszor jobb, mint egy sima általános.
jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szabolcs megyében lakunk,Nyíregyháza van hozzánk közel.

Ő folyamatosan beszél,csak nem érthető.

jan. 9. 17:40
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Akkor kellene sni kód, mert suliban már lesz követelmény is. És ha valaki nem beszél jól, sokszor nem is ért jól, így nem fog menni. A pszichiáterhez van már időpont?
jan. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Logopedushoz jár?
jan. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, az óvodában MÁSSAL nem játszik, vagy egyáltalán nem játszik? Magában sem, egyedül sem?

Amikor mondják, hogy menjenek fogat mosni és látja, hogy 15 másik gyerek megy és csinálja, akkor ő mit csinál?

Mozgásfejlődése rendben, időben zajlott, nem maradt ki fázis?


És meg egy indiszkrét kérdés.


Írtad, SzSzB megyében éltek. Az oviscsoport etnikai, vagy inkább úgy mondom szociokulturális összetétele milyen? Lehetséges, hogy a többiek annyival durvábbak, agresszívebbek vagy egyszerűen csak hangosabbak nála, hogy nem akar, nem mer velük játszani? Esetleg bántják?

Otthon szépen eljátszogat magában? És veletek? Ehhez ugyebár már mindenképp beszélni kell, hiszen a közös játékban meg kell mondania, mit akar. Ez otthon hogyan működik?

jan. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A hallása rendben.

Az oviban magában játszik,de inkább csak áll és nézi a többieket.

Ha látja,hogy a többiek mossák a fogukat,ő megint csak áll.

Nincs az ovisok között csak fehér gyerek,mindenki aranyos,kedves,nem bántják egymást.

Otthon minden rendben,magában,velünk,testvéreivel is eljátszik.

A fejlődése rendben volt,egyedül a beszéddel volt problémánk,amint elkezdődött az ovi akkor jöttek sorban a problémák.

Pár napja voltunk a szakszolgálathoz,onnan küldenek tovább pszichiáterhez,de fogalmam sincs mikor kapunk időpontot.

Logopédus csak az 5 év feletti ovisokkal foglalkozott eddig,próbálta őt is bevonni,de még neki sem sikerült.

Az óvónő azt mondta a 40 év pályafutása alatt nem találkozott ilyen gyerekkel.

jan. 9. 20:39
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

Én is nyíregyházi vagyok, de ilyen problémával nem biztos, hogy itt tudnak foglalkozni. Debrecenben jó lenne, ha lenne, ennek érdemes utána járni.

Én biztos fontolgatnám a Vadaskertet is, ha nincs más lehetőség.

jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

Hoppáááá!


Meg voltam győződve róla, hogy egyke!

TESTVÉREI??? Tehát minimum két testvére van? Három gyerek együtt az egy játszócsapat! Ha velük tud együtt játszani, akkor tud kommunikálni, ha akar. Meg tud együttműködni is. Velük nem sokra menne, ha csak "nem"-eket mondana.


Valami extra szégyellősség lehet mögötte, ezt persze rendezni kéne, de csodálkoznék, ha valami idegrendszeri problémát derítenének ki róla.

jan. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen,két fiútestvére van,7 és 16 évesek.Én tudom,hogy szégyenlős,az oviban,az orvosnál és a fogorvosnál vettem eddig észre,máshol nem.Tud kommunikálni és tud együttműködni is,csak az oviban nem.Amíg nem járt oviba okosabb volt,mint a 7 éves tesója,most meg visszafele fejlődünk.
jan. 11. 21:33
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!