Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Pszichológus ki tudja deríteni...

Pszichológus ki tudja deríteni, hogy mi okozza a gyerek problémáit, vagy csak megoldást javasol rájuk?

Figyelt kérdés

A 3 éves fiammal a következő gondok vannak az óvodában: a csoportban ritkán játszik a többi gyerekkel, inkább egyedül van el, későn lett szobatiszta (de már megoldódott), néha nem a kérdésre válaszol, nem mindig követi a szabályokat, de nem kezelhetetlen.


Itthon rengeteget szenvedtünk eddig az engedetlensége miatt, de mostanában semmi gond vele, jól elvagyunk itthon. Játszik a tesóval, vagy egyedül, beszélgetünk, együtt eszünk, könyveket nézegetünk, együtt végezzük a házimunkát, ő szokott jönni segíteni.

Egyedül az utcán való közlekedés néha botrányos vele, de valahol ki kell jönnie a feszültségnek. Szerintem későn érő típus, akár idegrendszeri éretlenségre is tippelnék laikusként, a késői szobatisztaság, szófogadatlanság és korábban a gyakori szabályszegések miatt.


Az ovi jelzése miatt mondtam hogy megnézhetné egy pszichológus, mert ha van valami lemaradása, akkor még most kapja meg a fejlesztést, ne iskolában jöjjön ki, amikor már nehezebb korrigálni.

A pszichológus mennyire ás le a problémák mélyére, hogy mi okozhatja nála ezt a viselkedést? Vagy csak megállapítja hogy miben van lemaradva és úgy küldi tovább specifikus fejlesztésre?

Csak mert úgy gondolom a probléma okát kéne megtalálni, akkor érhető el érdemi változás. De nem tudom ilyen kis gyereknél meg tudja-e találni az okot.


jan. 21. 21:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Pszichológustól függ. Meg valamennyire a szülő igényétől is: ha elmondod, hogy te nem az instant megoldásokban hiszel, hanem fontosnak tartod, hogy a háttérben meghúzódó okok is kiderüljenek, a szakember is így fog hozzáállni.
jan. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
Ezzel nem pszichológus foglalkozik, hanem gyógypedagógus. Ingyenesen a pedagógiai szakszolgálathoz viheted, ott felmérik el van-e maradva. Van sok magán fejlesztő hely is.
jan. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Idegrendszeri éretlenséget nem pszichológus állapít meg, ha csak nem neuropszichológus.

Fejlődésneurológus ad választ.

Egyébként semmi igazi gondot nem írtál.

Az egészséges fejlődési ütemű gyerekek 70 %-a se játszik a másikkal, mert erre az életkorra a párhuzamos játék jellemző.

Későn lett szobatiszta? Mégis hogy amikor 3 évesen nem késő?

Nem mindig követi a szabályokat? Hűha! Ez óriási probléma. Hát nem robot?

jan. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Voltak duhkitoresei, hisztijei is, régebben több.

Nemsokára 4 éves, 3 év 8 hónapos korában hagyta el nagy nehezen a pelust kakilásra.


Ez esetben akkor nem tudom miért a pszichológust javasolta az ovi, minden esetre azt mondták vannak elmaradásai, nem rajzol jól és a színeket is keveri.

Nem tudom megmagyarázni, de én is éreztem mindig is hogy talán fejlesztésre szorul, mert eszméletlenül engedetlen volt itthon, és gyakran voltak durva hisztijei, duhkitoresei. Ahhoz képest már teljesen normális.


De legyen igazad, ne legyen vele semmi baj. Attól még nem árt ha megvizsgálják.

jan. 22. 07:33
 5/16 anonim ***** válasza:
14%

Kérdező, SEMMI, DE SEMMI GOND NINCS EZZEL A GYEREKKEL!!!


"Voltak duhkitoresei, hisztijei is, régebben több."


Dackorszakról még nem hallottál?


"3 év 8 hónapos korában hagyta el nagy nehezen a pelust kakilásra."


Abszolút nem késői ez. Még fél-egy évvel később is normális lett volna.


Tesójával játszik, óvodában időnként játszik másokkal. Csak szólok, hogy kiscsoportban még inkább egymás mellett és nem egymással játszanak a gyerekek.


Egyetlen értelme van a pszichológusnak: megnyugtatna téged, hogy nincs baj, és az óvoda előtt is lehetne lobogtatni a papírt, hogy semmi gond a gyerekkel.

jan. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy van vele gond, lehet, hogy nincs, szakember talán megmondja, de nem pszichológus, aki teljesen mással foglalkozik. Az én gyerekem is későn lett szobatiszta és a majdnem 4 éves kor az késői. Lányom 3 év 6 hónaposan lett szobatiszta. 3 éves kora után kezdett beszélni. Sni kódja szerint beszedfogyatekos, de könnyen lehet, hogy más gond is van. Kiskorában nem volt hisztis, dackorszaka sem volt. De amióta közösségbe jár nagyon nehéz vele, őrjöng, szofogadatlan. Már iskolás, de ma alig tudtuk elvinni az iskolába, nagyon hisztizett, hogy nem akar menni. Vannak dolgok, amik előre jelzik, hogy problémás egy gyerek, a szobatisztasag is ilyen. De a lányomnál is csak 5 évesen tudták megállapítani az óvónők, hogy gond van. Egy 3 éves, ha normális, akkor is hülyén viselkedik, mert kicsi. Érdemes odafigyelni, mert én pl. örülök, hogy szóltak, olyan suliba vittük, ami könnyebb, mint a sima állami (logopediai osztály). Oviban is kapott fejlesztést, de nem sokat ért. Én elvinném a helyedben egy felmérésre.
jan. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus akkor jó irány, ha az óvónők azt sejtik, hogy pl. valamiféle szorongás, trauma, stressz, ilyesmi van a háttérben. Ha idegrendszeri éretlenség vagy ilyesmi az oka (már amennyiben van elmaradás van egyáltalán), akkor kell gyógypedagógus vagy fejlesztőpedagógus.
jan. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Na ez az, nekem pont az idegrendszeri éretlenséget mondták, úgyhogy akkor lehet rosszul mondták, és gyógypedagógus fogja megnézni.

Ő egyébként mit fog csinálni pontosan?

jan. 22. 11:30
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez azt is mutatja, hogy ezeknek az ovonőknek fogalma sincs erről. Minket az óvónők is a szakszolgálathoz küldtek, csak azt a véleményt fogadhatják el, úgyhogy kellett hallaniuk erről. A felmérés abból áll, hogy jatszanak vele, megoldatnak vele feladatokat és téged is megkerdeznek, mert pl. a duhosseg nem fog látszani egy ilyen helyzetben.
jan. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Igen, mi is a szakszolgalathoz megyünk.


Akkor így fel se lesz derítve a probléma gyökere? Hogy például a hisztijét meg az elmaradasait valami stressz, félelem okozza? Nem látom őt szorongósnak egyébként, de sosem lehet tudni.


Akkor csak megnézik milyen elmaradása van, és az alapján küldik fejlesztésre?


Ha bármi alaposabbat szeretnék, vigyem el én pszichológushoz?

jan. 22. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!