Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Pszichológus ad kódot vagy...

Pszichológus ad kódot vagy csak javaslatot tehet a fejlesztésre?

Figyelt kérdés
4 éves lányom miatt kérdezem. Mindenképp szakértő mondja ki a kódot vagy van esély már a pszichológusnàl is? Köszönöm a választ

2021. nov. 17. 15:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Szakszolgálat ad kódot, több szakértő vizsgálata alapján, a pszichológus csak javasol.
2021. nov. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Kódot a gyermekpszichiáter adja, jobb esetben gyógypedagógus+ pszichológussal közösen megállapítva a diagnózist. Szakértői biz-ban dolgozom.
2021. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tehát ha megyünk most elsején akkor nagy esély van arra, hogy ő ad kódot? Mert ha jól értem akkor ezt írod, de akkor nem értem a szakértői bizottsághoz utána minek kell menni?
2021. nov. 17. 18:33
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak a szakértői bizottságban kaptok kódot, mi mondhatjuk ki az SNI-t. Lehet nem érthetően írtam. Szakértői bizottságban team munkában gyógypedagógus+pszichológus+gyermekpszichiáteri vizsgálat után van kód, konkrétan magát a kódot a pszichiáter ad (de mindhárom szakember együttes munkája után születik a kód). Mi mindig megbeszéljük, s közösen döntünk! Sima tagintézmény (régi nevtan) nem adhat kódot! Semmilyet sem!
2021. nov. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A lányom a pszichiátertől kapott kódot. F8480 pervazív zavar.
2021. nov. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Vannak olyan kódok, amelyeket csak gyermekpszichiáter szakvéleményére lehet kiadni. De önmagában az orvosnak még nincs jogosultsága kiadni sni-kódot.

Azt csak a Szakértői Bizottság adhatja ki! Nekik általában van gyermekpszicháterük, de nem minden esetben. Ha nincs nekik, akkor vinned kell egy külsős gyermekpszichiátertől szakvéleményt, amikor mentek a kivizsgálásra.

Ők is csinálnak vele teszteket, és az orvosi szakvéleménnyel együtt adják ki a határozatot. Ha van saját orvosuk, az jó, mert akkor nem kell több helyre szaladgálni, de érdemes felhívni őket előtte.

De minek neked a kód? Én igyekszem erről mindenkit lebeszélni.

Az az elmélet, hogyha van kódja, akkor kap a gyerek az iskolában/óvodában fejlesztést. Viszont nagyon nagy hiány van gyógypedagógusokból, nagyon-nagyon nem működik a rendszer. Ezért hiába is van kód, ritka kivételektől eltekintve a fejlesztés nem sokat ér. Nekünk pl. heti 4 óra van kiírva, heti 20 percet foglalkoznak a gyerekkel. Előtte heti 2 órát, de összevonva 1-4-6-8. osztályos sni-s gyerekeket. Szerinted mit lehet együtt csinálni egy 6 és egy 14 évessel? Emellett viszont az iskolák általában nem szívesen veszik fel az sni-s gyerekeket, mert gyanakodnak, hogy gond lesz vele. Úgyhogy én azt javaslom, hogy inkább magánban próbáld megoldani a gyógypedagógust, amennyiben lehetséges. Amikor meg iskolát keresel majd neki, akkor próbálj olyan sulit találni, ahol van saját gyógypedagógus. Ezek az iskolák kiviszik fejlesztésre a gyereket, ha szüksége van rá, Szakértői papír nélkül is.

2021. nov. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Miért lettem lepontozva? Elmondtam, amit tudni kellett. Máskor akkor ne kérdezz!
2021. nov. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le, en inkább köszönöm a segítséget
2021. nov. 20. 07:50
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
6, picit kevered. A gyermekpszichiáter BNO kódot ad, a szakszolgálat pedig az SNI kódot adja meg. Nem ugyanaz a kettő!
2021. nov. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
@2, kérdezhetnék tőled privátban?
2021. nov. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!