Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sulyos autizmus mit takar?...

Sulyos autizmus mit takar? Ott mindenkepp van mentalis retardacio?

Figyelt kérdés

jan. 30. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem feltétlenül van. Barátnőm fia most nyolcadikos normál iskolában, 4-5 tanuló. Tud beszélni, szépen is beszél, a szókincse is felülmúlja a kortársaiét, de nem hajlandó idegenek előtt megszólalni, tehát csak a szüleivel és a testvereivel beszél és kizárólag otthon, mindenki mással csak írásban kommunikál. Ragaszkodik a napirendhez, ha valami változás áll be benne, az nagyjából a világvége kiborulást eredményezi, ahogy az is, ha mondjuk foltos lesz a ruhája, pl az is folt, ha esik az eső és rácseppen a víz. Mindent sorba rendez folyamatosan. Van, hogy egész nap a könyveit rakosgatja újabb és újabb rendszer szerint. Szelektív étkező, csak fehér ételeket fogyaszt és csak és kizárólag fehér tányért fogad el. Ruhák közül is csak keveset fogad el, a kedvenceit meg akkor sem akarja kidobni/ csak otthon hordani, ha azok már sallangokban lógnak és már kicsik is rá.

Mindezek mellett pedig simán el lehet vele "beszélgetni" a gyümölcsfák metszéséről és a kártevőikről...

jan. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ő sulyos autistanak minosul akkor?
jan. 30. 14:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt így nem lehet megmondani. A spektrum széles. Súlyos tünetek mellett is lehet ép értelem, aztán lehet mégse lesz önálló soha az életben. És lehet egy másik alacsony átlagos intelligenciával meg boldogulni fog.

Számít az is, hogy mikor születik a diagnózis. Pl: lányom 2-3 évesen sokkal súlyosabb esetnek tűnt, mint most. Ha akkor diagnosztizáljak, lehet bno10 szerint f84.00-t adnak neki, ami a legsúlyosabb besorolás, míg most a sokkal majdnem legenyhébb f84.80-a van.

jan. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire tud "funkcionálni" és teszi meg, amit várnak tőle, mennyi segítség kell neki.


Súlyos autisták majdnem mindig értelmi sérültek is(tippelik, mert nem lehet belőlük sehogy infót kinyerni), inkább kapnak ilyen kódot is, hogy erre is kapjanak fejlesztést és így el lehet őket helyezni EGYMIkben(tanakos vagy középsúlyos tanrendben). Szóval igazából ezért adják az F70et, vagy súlyosabbat.


Én úgy gondolom egyébként, hogy nem, mármint olyan értelmesnek látszó súlyos auti kislányt láttam 4 évesen, sokszor láttam, beszoktatás alatt is, és nem kommunikált, furcsán játszott, repetitív, dühkitöréses, nem szobatiszta, de valahogy mindig az érdekes részeket ismételte meg mások beszélgetéséből, amik akár kétértelműek is lehettek volna. Mindig az volt az érzésem, hogy be van zárva egy rosszul működő testbe, és csak ilyenkor tud kitörni egy pillanatra. Mintha forogna egy körhintán, nem tudna megállni, de néha néha elkap egy képet és felfogja hol van, próbál jelezni. Egyébként nagyon szomorúnak tartom a dolgot, súlyos autista jobban jár, ha értelmi sérült is.


Az enyém elvileg enyhe-középsúlyos határa volt(a dühkitörései, harapás meg ilyesmik miatt, meg hát a természete miatt nem lehetett rávenni semmire, se nekem se másnak, tudta mit, tudta hogyan, teljesen jól működtek a végtagjai, de fejben nem volt képes rá, megerőltetőbbnek találta mindennél és kézzel lábbal tiltakozott önállósági dolgok ellen)

jan. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A 84.90 bno kod mennyire sulyos?
jan. 30. 21:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben a legenyhébb a spektrumon, de ez semmit nem jelent, mivel össze-vissza diagnosztizálnak. Csak az adott gyerek számít és hogy megkapja a kellő fejlesztéseket. Nem az államira hagyatkozva.
jan. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Azt jelenti, hogy akár le is vehetik idővel, mert az orvos nem biztos benne, de nálunk pl átalakította 2 év után gyermekkori autizmussá, most asszem sima 84.00 van a papírján, és olyan szülőbe is belefutottam, akinek ilyen sekép sehang gyereke értelem, szobatisztaság és ilyesmi nélkül kapta ugyanezt a kódot(ezért ezzel a kóddal az egyik helyen előítéletesek voltak az enyémmel ovikeresgélésnél, mikor nem a körzetesbe akartam vinni, nem is vették fel, és volt suli, ahol nemkörzetesként csak aspi kóddal lehetett bejutni)


Azt jelenti, hogy nem nagyon tipikus és majd később meglátja a doki, hogyan alakul és mit tud rajta változtatni, mert átfedésben van/lehet más problémákkal is és lehet, hogy benézi, hogy autizmus, hanem mondjuk adhd és emociánolis, vagy gondolom aki ilyen volt másiknál enyhe értelmi és adhd. Mindenesetre a gyerek problémája elég súlyos ahhoz minden téren, hogy auti kódot kapjon.


6 éves kor alatt nehéz megmondaniuk, aztán tisztul a kép. IGÉNYELJ GYODOT és ne ijedj meg attól, hogy a súlyos fogyatékost kell beikszelni a papíron, örülj neki, hogy legalább jár rá támogatás, mert csak annyit jelent, hogy most segítség kell, aztán később bárhogy alakulhat. Én büszkeségből töksokáig nem igényeltem, féltem, hogyha valami lesz lobogtatni fogják, hogy beikszeltemm, hogy súlyosan sérült a gyerekem, pedig bölcsibe, oviba is csak fél napra tudták bevenni, 9-12ig.

jan. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%

Nem feltétlenül van retardáció.

A nővérem középsúlyos autista. Egyàltalán nem lehet magára hagyni, mert semmit nem képes egyedül megoldani. Testileg semmi gond, csak a társas kapcsolatokban és a konvencionális viselkedésben van baj.

Viszont voltak enyhe autista társai, akiknek mindenféle más fogyatékosságaik is voltak.

jan. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
18%
Egyáltalán nem értem,hogy miért engedik őket egészséges gyerekkel együtt járni óvodába, iskolába. Ezért vannak a kisegítő iskolák
febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Fanta ***** válasza:
100%
Kedves #9! Azért vannak összeengedve,hogy az egészséges gyerekek is tudjanak róla, hogy vannak ilyenek, mellesleg mellettük megtanulnak toleránsnak lenni a nem egészséges társaikkal! Emellett az autista gyerekek szocializálódnak! Ez a nagyon súlyosakra, és értelmi fogyatékosokra nem vonatkozik, ők valóban speciális foglalkozást igényelnek! Lányom enyhe autista, mégis magántanulónak javasolták! Én ebbe nem egyeztem bele, normál általános iskolába járt,aztán kisegítő iskolában kitanult két rész- szakmát, és elég sokat szocializálódott! Ha magántanuló lett volna, akkor magába fordult volna!
febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!