Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért nem szeretnek fürdeni a...

Miért nem szeretnek fürdeni a gyerekek?

Figyelt kérdés
A lányaim, 16 és 12 évesek.Mindkettejükre nyomatékosan kell szólnom,hogy fürödjenek le esténként.Nekik ez állandó problémát jelent.Maguktól nem szívesen fürödnek is mosnak fogat.Miért van ez?Mindig a higiéniára voltak ösztönözve?csak lustaság lehet a dolog mögött?
2010. nov. 4. 21:36
1 2
 1/14 anonim válasza:
95%
mi 3an vagyunk testvérek, és nálunk is ez volt a gond. a lustaság miatt nem mostunk minden nap fogat, hanem minden második vagy harmadik nap. nehezünkre esett. meguntuk minden nap mosni a fogat. most hogy idösebbek vagyunk, 2x mosunk naponta fogat, mert fontosnak tartjuk és nem szeretünk fogorvoshoz járni. ezért inkább mosunk naponta többször fogat hogy egészségessek maradjanak a fogaink. szerintem mondd el nekik, hogy miért fontos fogat mosni (higénia, rossz fogak, fogfájás, ami sürün nagy fájdalmakkal jár, föleg ha bele megy valami a fogba (étel, édesség)..föleg hogy lányok, nagyon fontos a szép fog. mert ha elromlanak a fogak, feketék, sárgák lesznek, aztán nem tudnak soha többé mosolyogni mert szégyelni fogják a fogaikat. kellemetlen lesz nekik.
2010. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
most hogy így elgondolkoztam- én se szeretek fürödni:D komolyan, és nemértem hogy miért... XD na már megin lesz min gondolkoznom egy hétig XD
2010. nov. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
én jógyerek vagyok szeretek és szerettem is fürdeni ^^
2010. nov. 5. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha nem izzadnak annyira, akkor nem kell naponta fürdeni, bár a puncijukat meg kéne mosni, ha van folyásuk és menstruálnak! A fogat viszont naponta legalább egyszer, de inkább kétszer kell megmosni!!!
2010. nov. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Amikor az öcsém kisebb volt(8-9 éves),annyira nem szeretett fürdeni,hogy megállapodott Anyuval,hogy péntekenként nem fürdik,mert másnap úgysincs iskola.Persze azóta már 2-szer is egy nap.(most 18 éves,csajok,stb..)
2010. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kisgyerek koromban úgy emlékszem hogy azt nem szerettem, amikor anyukám a fülemet mosta :DDD

Amúgy szerintem lustaság, én pl. hajat nem szeretek mosni, olyan macera, meg aztán míg megszárad... ha nem megyek sehová, képes vagyok egész hétvégén zsíros hajjal ücsörögni.

2010. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szabj meg egy időt,hogy pl. a 12 éves fél nyolckor elindul a fürdőszobába, és kap 5 percet, álljon neki zuhanyozni, hajat mosni. Legyen egy kis rendszer benne. Ha háromnegyedig nem indul el, és nem mosakszik le rendesen, aznap nincs tv,nincs net a továbbiakban. A nagylány szintén kap 5 percet, és indulhat a verseny, ki jön ki illatosabban, üdébben a fürdőből:)) Ha ő is lusta fürdeni, természetesen tőle is vond meg a szórakozást. Muszáj ránevelni őket, később már sokkal rosszabb lesz.

A fogmosás is lehet úgy, hogy:-vesztek egy kis homokórát, ami 2-3 perces, amíg le nem folyik, addig fogmosás! Nálunk ez van évek óta.

-beállítják a mobilon a 2-3 percet, és addig mossák a fogukat minden reggel-este.

Sok sikert!

Aki folyamatosan jól teljesít, ajándékot kap: a nagy esetleg karácsonyra parfümöt, a kisebb is valamit, amire vágyik.

2010. nov. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13 eves fiammal allandoan a fogmosas jar cirkusszal,lustasag,majd amikor egy lany megmondja neki hogy budos a szaja,akkor majd a fogkefe a zsebebe lesz...Ugyanigy lesz a lanyaiddal is majd ha fintorognak a tobbiek az izzadsagszag es mas szag miatt.Addig nem erdekli oket...
2010. nov. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én szeretek fürödni(főleg azt,amikor fürdés után olyan üde vagyok:),de van,hogy egyszerűen inkább tv-zek vagy gépezek,mint zuhanyzok:D

De tudom,hogy mennyire fontos a higiénia,egészségügyi és esztétikai okok miatt is.Suliidőben minden nap zuhanyzok,és naponta 2-szer mosok fogat.Viszont hétvégén,vagy tanítási szünetben van,hogy lusta vagyok ezekhez.Rossz szokás,de ez van:D

És tényleg,ahogy az előttem válaszolók is írták:mondd el a lányaidnak,hogy milyen problémák adódhatnak abból,ha nem zuhanyoznak rendszeresen,és ha nem mossák a fogukat!

14/L

2010. nov. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszike a jó tanácsokat,majd igyekszem ilyesmi módon ösztönözni a csajokat,de sztem a lustaság benne is lesz olykor-olykor a dologban.
2010. nov. 9. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!