Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 12 eves fiu, szofogadatlan,...

12 eves fiu, szofogadatlan, rossz az iskolaban, beleszol a tanar szavaba, megtiltom a tevet, ra ot percre bekapcsolja, idohuzasban muvesz, azt mondom kezdje a hazi feladatot, negyed ora mulva meg a feladatbol egy fel sor sincs leirva. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. febr. 23. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Legyel vele turelmes, mindig mond neki, hogy mit miert kell megcsinalni, miert igy miert nem ugy. Ne kiabalj vele, ne veszekedjel vele.

Suli utan jarasd kulonfele kulonorakra, minel tobbre annal jobb. Ez igazabol az anyagiak fuggvenye csak, hiszen zene, sport, tanc...stb. minden van.

Az energiajat kellene lekotni, szerintem tul sok van neki, nincs lefarasztva.

Es szerintem unatkozik is.

Ha van turelmed hozza, akkor csinaljatok mindent egyutt, hazimunkat, kuldd el egyedul kisebb bevasarlasra, es nagyon de nagyon dicserd meg!

Ne vegyel meg neki mindent, csak a legszuksegesebb dolgokat, jatek csak alkalmakkor.

Vidd konyvtarba sokat, az enyem imad oda jarni!

Olvassal vele egyutt, o az o konyvet, te a tiedet. Csinaljatok sok programot, es mindig dicserd!

Ennyi jutott eszembe ami szerintem fontos egy ilyen eleven kolyoknel.

2010. febr. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam pont ilyen volt. Elengedtem focizni kluba mert szeretett volna nagyon menni. De tettem egy kikötést csak akkor mehet edzésre és mecsre ha nincs házi feladat hiány és nem felesel. Elmondtam mi az ö feladata otthon./saját szoba és a szemét levitel/ Egy párszor nem engedtem el focizni mert nem csinálta meg a dolgát, de aztán minden rendbe jött.Nem ellenörizgettem és nem mondtam meg mikor tanuljon de 9-ig kész legyen.

Találd meg amit szeretne csinálni foci, karate, uszás stb.

és csak tudja mi a feladata amit meg kell csinálni ne te mond meg mikor tanuljon.

2010. febr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jar focira de amikor buntetesbol nem engedtem el,beletorodott sorsaba es turelmesen kivarta amig letelt a buntetes
2010. febr. 24. 21:00
 4/4 anonim ***** válasza:

Felesleges büntetni,hisz tudja,hogy lejár a büntetés ideje,és ilyenkor az okos gyerek arra vár,hogy leteljen az idő.És a te gyereked okos,azt kell írjam!Miért engeded,hogy megszegje a büntetést?Nem érdemes így büntetni.

büntesd úgy,hogy tanulsz vele és kikérdezed a leckét.És ha nem tanulja meg,nem mondja fel rendesen,akkor pedig ne engedd ki.És bár hányszor megcsinálhatja ezt,te tarts ki,és ne engedj az akaratodból!

NE A GYEREKED IRÁNYÍTSON!

Az én szüleim is ott rontották el az én nevelésemben..

Lassanként én neveltem a szüleimet..

Határok persze mindig voltak..

Csak rájöttem,hogy így nem jó..

És ők is rájöttek..:/

2010. máj. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!