Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megpofozhat egy tanár egy...

Megpofozhat egy tanár egy diákot (6-odikos) ha tényleg rossz dolgot csinált?

Figyelt kérdés
Ma tesi után nagyon összekaptam az egyik osztálytársammal és nekemugrott.Én nem hagytam magam és lekevertem egyet neki és elkezdtünk verekedni.Bejött a tesitanár és szétszedett minket és k*rva nagy pofont osztott ki mindkettőnknek.(ez már a teremben volt mer behívott minket)Szaktanárit fogunk kapni.Kitünő tanuló voltam és az utolsó nmapon szaktanárit fogok kapni:'(.Csak az lenne a kérdésem ,szabad-e neki engem megpofoznia?
2010. jún. 3. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
szerintem nincs hozzá joga,kivéve ha a szüleid felhatalmazzák erre.És ha szóval is eltudná intézni a dolgot,akkor végképp nem tehetné meg.
2010. jún. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Nincs joga rá. Am nálunk is van ilyen, amit első mondott, hogyha a szülő megengedi a tanárnak, akkor lehet, szal oszim mostmár belejött a verekedésbe.

De nálunk is volt nem rég ilyen, szintén tornatanárral, csak épp nem az a mi tornatanárunk, de akkora nagyon pofont leakasztott az egyik osztálytársamnak, hogy csak néztem :D

Szal nem, nem szabadna.

2010. jún. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem szabad!!!És ha én lennék az anyukád,akkor holnap a suliban kezdenék,és már nem lenne állása a tanárodnak!Csak egyszer tudjam meg,hogy az én fiamat megüti egy tanár....vagy bárki!
2010. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Nincs hozzá joga ugyan,sőt meg sem tehetné,mert ez nem ok rá..de ha megteszi,nem perelheted be...:/ csak egy pofonért..áááh x) ez legyen a legkevesebb dolgod.Majd nyolcadikas korodban vesd fel neki,hogy nem érdemelted meg még hatodikban azt a pofont..:/
2010. jún. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem! És kevesebbért is rúgtak már ki tanárt, tenném hozzá. (tapasztalat.) Ha ügyet csinálsz belőle, az állásába kerülhet. Másrészt viszont - hacsak nem örvend közutálatnak a kollégák körében - ha ügyet csinálsz belőle, a többi tanár megszívathat, teljesen szabályos keretek között maradva.
2010. jún. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
82%

Eredetileg nem pofozhat meg. Ezért van annyi neveletlen diák, aki azt hiszi mindent megtehet, verekedhet, kiabálhat, zavarhatja az órát, tanárt fenyegethet. Rosszabb helyeken már azért vannak késelések, lopások, mert a tanár nem nevelheti meg a gyereket.

Ha pedig mégis megteszi, akkor bemegy a szülő pampogni és kiabálni (egyéb esetekben tanárt verni), hogy mégis miért bántotta szegény ártatlan gyerekét, akit ő maga nem képes megnevelni.

Szerintem sokkal értelmesebb lenne pofonokat, mint szaktanárikat osztogatni. A pofon fájdalma elmúlik, a szaktanári marad. Neked is jobb lett volna, ha csak a pofont kapod, és sajnálom hogy nem így történt.

Így a kettő együtt már túl nagy büntetésnek tűnik. Legrosszabb dolog, amikor valaki egész évben meg dolgozik, tanul és kiizzadja a lelkét az ötösért, és a tanév utolsó napjaiban becsúszik neki egy ilyen kis hiba... Az a baj a szaktanárikkal, hogy ha csak egyszer is hibázol, az egész évedre hatással lesz. :'(

Remélem megoldjátok valahogy.

2010. jún. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy mindenki megért:D Utsónak: EGYETÉRTEK:'(
2010. jún. 4. 15:15
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagyok híve a testi fenyítésnek,de mostanában annyit megengednek a szülők a gyerekeknek,hogy egyszerűen neveletlenné válnak és sokszor a tanár az akire a feladat hárul.EGY pofontól még senki nem lett lelki beteg.
2010. jún. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
egyértelmüen nem engem is felpofozott egy tanár és ki is basztak a suliból meee vissza vertem neki:D
2010. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de itt talán még rémisztőbb az, hogy utólag, a szétszedés után adta a pofont, tehát nem a szétszedés hevében, nem azért, mert az alatt az egy másodperc alatt képtelen volt gondolkodni, hanem megfontolt fejjel. Ez így morbid, perverz ízűnek tűnik.


2005 óta a szülő sem hatalmazhatja fel a tanárt a pofonra (és ő maga sem tehetné meg, nálunk a svéd típusú teljes tilalom érvényes, ellentétben az angolszász országok többségével).


[link]

2011. okt. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!