Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Régen nem féltek a tanárok a...

Régen nem féltek a tanárok a szülőktől, csak manapság?

Figyelt kérdés
Hogy lehet az, hogy régen nyugodtan üthette, büntethette a tanár a gyereket, a szülő nem ment be emiatt elagyabugyálni a tanárt? A mai szülők lettek másak, verekedősebbek? Régen ez hogy volt? Vagy kellene egy törvény, hogy aki tanárt mer megütni, kap 10 évet?
2010. nov. 10. 16:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
57%
régen nem voltak a gyereknek jogaik és lehetett ütni őket.
2010. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Régen a szülő is nevelték a gyerekeiket és nem csak iskolától várták el. Ma rengeteg olyan szülő van, aki nagy ívben tojik a gyerekére!
2010. nov. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
83%
mer a gyerekek egyre "inteligensebbek"--->feljelentenék a verekedos tanittokat. a szulok meg otthol ugyis verték oket, minek ment volna be? Bezzeg a mostani idők...azt csinál a gyerek amit csak akar:D
2010. nov. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
85%
Igen, ma egy gyerek azt csinál amit csak akar, a szülők persze tisztelet a kivételnek nem foglalkoznak, nem nevelik a gyerekeket!
2010. nov. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Így van.

Amúgy, ha egy szülő neveli a gyerekét ( és itt nem verésre gondolok) akkor a tanár biztos nem fogja megütni a gyereket. Engem sem ütöttek meg soha, mert volt annyi agyam, hogy ne vágjam magam alatt a fát és a gyermekeimet sem ütötték!

2010. nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

mert régen nem volt divat lehülyézni mindenkit és jobban érteni máshoz. Mindenki tudta a helyét.

Most (nézd meg itt az oldalt) más nem megy, tök hülye orvosod, hogy ilyet mond... Tök hülye a tanár, óvó néni akárki én feljelenteném meg bemennék és megmondanám..


Mondjuk hozzáteszem, ma Magyarországon lasszóval kell fogni a tanárt is meg az orvost is.

2010. nov. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
96%

Annak a szülőnek aki bemegy pattogni,meg lehülyézni,esetleg megcsapni a tanárt,ugyan milyen gyereke lenne?!Nem is csoda hogy problémás a gyerek magatartása,ha a szülőtől a tisztelet teljes hiányát látja a pedagógusa felé.

Én úgy engedtem a gyerekem suliba,hogy amit a tanító nénik mondanak,fiam,azt vedd szentírásnak,be kell tartani.Ne dumálj vissza akkor sem ha igazad van,csak bólogass nagyokat,majd ha mindenki lehiggadt megbeszéljük.

Persze van,hogy csodálkozom a tanító nénink egy-egy "furcsa" dolgán,de van annyi eszem,hogy nem kötöm a gyerekem orrára.Nem áshatom alá a tekintélyét a gyerekemnél,mert előbb utóbb úgyis csak nekem lesz gondom belőle.

Egyébként a rendszerváltás óta minden közalkalmazottnak csökkent a tekintélye,pedagógus,rendőr,orvos,ápoló...

Az elmúlt 16 évben mint ápoló sajna ezt tapasztaltam is...

2010. nov. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert mindenki okosabb a másiknál, jobban tud mindent és ki a hibás, a tanár, óvónő, bölcsis néni stb. Nem a gyerek, aki nem fogad szót és rendetlen, csúnyán beszél, egy rokonom lánya 4 éves és a legtöbbet használt szava a buta, hülye, bunkó! Nem veréssel kell fegyelmezni, hanem neveléssel!
2010. nov. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Anyu az '50-es években volt általános iskolás. Nagyon szigorúak voltak a tanárok, de ritkán fordult elő, hogy ütöttek volna. A szülők is megtanították a gyereknek az alapvető viselkedési dolgokat, törődtek a gyerekekkel a szülők.

Szóval, ha a suliban büntettek, az sosem a viselkedés miatt volt, hanem azért, mert pl. nem készült, beszélgetett órán, ilyesmik.

2010. nov. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
94%
Régen egy szülőnek szégyen volt az, ha a gyerekével gond volt az iskolában. Ma már ezt nem így veszik sajnos. Ma, ha egy gyerek azzal megy haza, hogy épp csak rászólt a tanár, akkor már a szülő van felháborodva.
2010. nov. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!