Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha egy gyerek hiperaktív,...

Ha egy gyerek hiperaktív, annak van már jele kicsi korában is,1-2-3 éves korra gondolok. És mik azok a jelek? HOgyon viselkedik?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 13:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%

igen vannak jelei, csecsemőkorban motoros nyugatalnság, rosszul szopik, rossz alvás, később figyelmetlenség, szétszórtság, képtelen kitartóan foglalkozni vmivel, persze kisgyerekeknél ez necces, de azért jele van, elkezd valamit egyből kap a másik dolgoba semmit nem fejez be....ugyanakkor sokszor értelmesebbek mint a nem hiper társaik. viszont itt is érvényes a nem minden bogár rovar de minden bogár rovar ökölszabály, vagyis azok a gyerekek akik mondjuk nyugatalan rosszul alvó mozgékony babák, kisgyerekek, azok nem mind hiperaktívak, viszont aki hiperaktív, az tuti ilyen babakorában, kisgyerekkorában.

én féltem, hogy nem az e a z enyém, megnyugtattak a korai fejlesztőben, hoyg nem, csak nagyon mozgékyon, érdeklődő, és most már én is egyértelműen látom hogy nem az, most már képes megülni dolgokkal, és nagyon jól tud koncentrálni ha elmélyül valamiben.

2 éves kislány édesanyja

2010. dec. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
na ezt jól megaszondtam, helyesen: nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar. :))))))
2010. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

nyűgösek is, nehéz őket megnyugtatni, mindenre felmásznak

az, hogy nem tud kitartóan figyelni dolgokra, az odáig is mehet, hogy még a tv előtt sem képesek megülni 2 percre sem

mindig mozog valamijük

2010. dec. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ilyen kicsiknél az orvos se jellenti ki hogy bajvan, mert ilyenkor sokat mozognak és nehéz lekötni a figyelmüket. Persze ez sokszor megöriti a szülőt de ettől még nem hiperaktiv.
2010. dec. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

hát igen,ez az: a hiperaktivitást sok mindenre rámondják, de hidd el, ha valóban hiperaktív a gyereked, akkor azt észreveszed és nem csak megőrjít majd, egyenesen az őrületbe kerget, mert egyetlen szabad másodperced sem lenne, még a csilláron is ő lógna, visítva...


a figyelemzavar egy másik lehetséges betegség, ott a hiperaktivitás nincs jelen ( a hiperaktivitáshoz viszont társul a figyelemzavar) és a nyűgösséget, motoros nyugtalanságot, zavartságot a figyelem hiánya okozza.

ha ilyenekre gyanakszol javaslom a korai fejlesztőt, ott kivizsgálják (vagy fimota központot)

2010. dec. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
30%

Senkinek nem gyanús hogy pár éve azt sem tudták, hogy van ilyen? Senkinek nem tűnik fel hogy ez a hiperaktivitás egy idióta kitaláció?

Talán fegyelmezni is kéne a gyereket s nem pedig mindent megengedni neki az első perctől fogva. Jelszóval, hogy még ksgyerek és úgysem érti meg, ezért azt csinálhat amit akar. Majd, majd, majd később megnevelem ha már nagyobb lesz...

Nem, az első perctől korlátokat kell húzni, irányítani kell, persze azért bizonyos határok között. Tanítani, fegyelmezni, majd mégis kicsit engedni...

Nincs hiperaktivitás, elkényeztetés és nem nevelés van!

Ez manapság nagyon divatos hogy ha már valaki anyuka lett akkor az egész életét a gyerekre szoritkozik, elbutul és igazából nem érzékeli a külvilágot, kizárólag ő és a gyerek létezik...

2010. dec. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%

utolsó, úgy látom, fogalmad sincs a gyermekpszichiátriai kórképekről, jobban tetted volna, ha csendben maradsz....igenis létezik hiperaktivitás, és semmi köze a neveletlenséghez. hiperaktív gyerek is lehet jólnevelt, és nem hiperaktív is lehet neveletlen. a hiperaktivitás nem pusztán abban nyilvánul meg hogy a gyerek állandóan jön megy, kapkod, nem tud figyelni, ezért mindent elront, ami a keze ügyébe kerül. ez csak a felszín. az hogy miért ilyen, az nem azért van, mert elkényeztették, hanem mert van egy idegrendszeri elváltozása, ami ezt okozza, meg még sok minden egyebet is. ha kezelik, és a szülő tisztában van vele, hogy a gyerek hiperaktív, akkor nagyon jól el lehet vele létezni.

a másik, hogy pár éve nem volt neve, na bumm. a tudomány előre fejlődik, nem visszafelé. amikor galilei meg kepler rájöttek hogy a föld kering a nap körül és nem fordítva, mindenki szemen röhögte őket (ez még a jó eset volt, volt aki ugye kínzóeszközökkel közelített meg máglyáravetéssel fenyegetett). és mégis úgy van, mint utóbb kiderül. így van ez a hiperaktivitással is. szerencse hogy rájöttek a szakemberek, hogy van ilyen!

ezzel együtt én is annak a pártján vagyok hogy nem kell midnet h-nak bélyegezni. az én kislányom nagyon izgő mozgó, rosszul aludt kiskorában, huzamosan csak arra figyelt, arra tudott figyelni, ami érdekli, de nagyon sokat változott az utóbbi fél évben ebben a tekintetben (is). a receptem a türelem és akövetkezetesség volt. most is sokat nyüzsög, de az alvássa rendben van és nem neveletlen (annak ellenére hogy dackorszakban vagyunk).

2 éves lesz a jövő héten.

2010. dec. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
36%
Két gyerekem van az egyik hiperaktív volt kiskorában . Hozzáteszem szerintem nem a legrosszabb fajtából való. Láttam még nála is hiperaktívabb gyereket. Pici csecsemő korától nagyon eleven volt. Sehol nem volt nyugta és maradása. Örökké mozgott, mindenre felmászott, és meg lehetett bolonduulni mellette. Estére olyan fáradt voltam , hogy azt sem bántam volna néha ha elüt egy autó és vége lenne. Csak egy kis nyugalomra vágytam . Tudom hülyén hangzik, de akinek van hiperaktív gyereke tudja miről beszélek. Azóta a gyerek felnőtt ( 26 éves) Teljesen lenyugodott, cseppet sem hiperaktív. Megfejthetnék mitől alakul ki a hiperaktivitás, mert sok szülő életét megkeseríti ez a viselkedés. Sokat kínlódtunk az iskolában óvodában is. A gyereknek se jó.
2010. dec. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%
ma 12:27 a hiperaktivitást nem lehet kinőni.
2010. dec. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
59%
Én is hiperaktív gyerek voltam-vagyok és igen tudom hogy elég nagy bosszúságot és kínszenvedést okoztam a szüleimnek vért és verejtéket izzadtak minden percben amíg velem voltak:D ezek a tulajdonságok mindig benne maradnak az emberben csak idősebb korában jobban kordában tudja tartani és odafigyelni rá:) mellesleg azt mondják hogy a hiperaktívaknak sokkal jobb a felfogóképességük, logikájuk, és egyéb agyi megterhelést igénylő dolgok:) szóval csak türelmesnek kell lenni, mert meghozza gyümölcsét a nagy áldozat:)
2010. dec. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!