Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyerek inkább ne...

Hiperaktív gyerek inkább ne járjon a családdal bevásárolni?

Figyelt kérdés

Tegnap a heti nagybevásárlás alkalmával a férjem nagyon kikészült,azt mondta,hogy inkább többet ne is menjünk így együtt a hiperaktív kisfiúnkkal vásárolni,mert ez már szinte elviselhetetlen amit művel.

Szaladgálna ha hagynánk úgy,hogy mindent felborítana ,akár rádölnének a polcok is,annak ellenére,hogy már 6 éves nem érti meg,hogy az egész boltot nem vásároljuk meg neki,ha ellentmondunk agresszíven nekünk jön(holott itthon egyikünk sem bántja sosem).


Az emberek bámészkodnak hol együttérzően,hol vádlóan,hol megdöbbenve figyelik ami történik.


Persze nem tudják,hogy a kisfiúnknak problémái vannak.


2011. okt. 15. 14:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Holott ketten voltunk felnőttek (és velünk volt a kistestvér is) mégis úgy elszaladt egy pillanat alatt előlünk,hogy a hangosbemondóba mondták be,hogy a pultnál várjuk,nagyon megijedtünk,ő pedig mosolygott mintha mi sem történt volna...
2011. okt. 15. 15:00
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Az én gyerekeim nem hiperaktívak de ők sem járnak velünk. Én azt mondom, kisgyerekkel bevásárolni kétemberes meló, szerintem is jobb, ha egyikőtök otthon marad vele, a másikotok pedig gyorsan bevásárol.
2011. okt. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Igen ,igazad lehet okulva történtekből én is ezt mondom már.
2011. okt. 15. 15:02
 4/15 anonim ***** válasza:
9%
Mi az, hogy hiperaktív? Kis korában is ilyen volt?
2011. okt. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hiperaktívnak diagnosztizálták,mindig ilyen volt,nagyon eltér az átlagtól,nincs veszélyérzete,viselkedéskontrollja,folyton mozgásban van,nyugtalan ,izgága stb. ami még ezzel jár.
2011. okt. 15. 15:05
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Hiperaktív gyerekekhez nem értek, de én épp ma voltam az Auchanban 2 és 4 éves lányaimmal, mindkettő "szabad lábon" jött velem, semmi gond nem volt, pedig tömeg volt rendesen. utána "be volt ígérve" a játszótér. Igaz, nem nagy bevásárlásra mentünk, csak 4 dolgot vettem, így célzottan haladtunk.

Egyébként én nem szoktam vádlóan nézni, az enyémek is tudnak produkálni, ha akarnak. Szerintem érezni kell azt, hogy mikor mennyit bírnak, és ha hulla fáradtak már, akkor nem kell nagy bevásárlásra indulni, mert akkor tényleg csak a baj van.

2011. okt. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
vidd el sportolni
2011. okt. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs hogy nem a kérdésre válaszolok,de leírnád nekem milyen volt 1,5-2évesen?

Az én lányom most ennyi idős,de vele is katasztrófa elmenni bárhová is. Ugyanazokat a tüneteket produkálja amiket leírtál!

2011. okt. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nektek kell tudni,ha bírjátok türelemmel,akkor miért ne vihetnétek magatokkal?Azonban ha van nagyszülő,aki vigyáz rá,akkor le is adhatjátok.Azzal meg szerintem sose foglalkozz,hogy mások mit gondolnak,ha az én gyerekem lenne hiperaktív,akkor is úgy szeretném,ahogy van és lekakálnám,hogy mások mit mondanak.
2011. okt. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem teszed ki ingernek, mikor tanulja meg a helyes viselkedést?

De ha nem bírjátok idegekkel, jól jön egy kis szabadság.....ha van kire bízni(!)

Én se szoktam vádlón nézni, de lehet hogy azért, mert az én gyerekem is "furcsa" (autisztikus" és hozzám jöttek már úgy oda kötekedve emberek, hogy "baja van a kisgyereknek vagy a nevelés?" Amikor bemondtam mi a baja a gyereknek, inkább leszállt a kötekedő a villamosról szégyenében). De tudom milyen nehéz a többi emberrel konfrontálódni, amikor vagy azt hiszik, hogy sz.ranya vagy, vagy deb.l a gyerek, holott egyik sem, de mégse matricázhatod ki magadra.

2011. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!