Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív gyerekek anyukái!...

Hiperaktív gyerekek anyukái! Ti teljes munkaidőben dolgoztok a gyerek mellett?

Figyelt kérdés

Az iskolában gyakran arra hivatkoznak,hogy jobb a gyereknek otthon,ne legyen egész nap iskolában.

Pár éve talán még "tartós beteggé" is nyílvánították ezeket a gyerekeket és az anyuka otthon volt velük sok esetben meghosszabított GYES-en.

Nekem muszáj dolgoznom,de a napközis tanárnő többször felhozta már,hogy ne tegyem ki a gyereket egész napos iskolai megfelelésnek,mert nekik nagyon gyenge az idegi terhelhetőségük,hamar elfáradnak,túlpörögnek.Lelkiismeretfurdalásom van,de nem tudok megoldást erre,nagymama nincs a közelben,a férjem és én sokat dolgozunk,hogy a megfeleleő életszínvonalat biztosítani tudjuk.


2011. júl. 13. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:

A fiam 11 éves, hiperaktív(mondjuk határeste), egyáltalán nem kicsi az idegi terhelhetősége, örörgni szokott, de leginkább ha izgatott pl megyünk valahova, amit vár, verseny előtt...

Sima suliba jár, most volt negyedikes, náluk 4. osztályig 4-ig kell bent lenni.

Soha fel sem merült olylan, amit te írtál.

Monjuk nálunk nem napközi volt, hanem ugyanaz a 2 tanár,aki tanította őket volt velük felváltva, délután játszotta, megcsinálták leckét.

Nem is lehetet 4-nél előbb hazamenni senkinek 1-4. osztályig

Másodikos korában (tavasszal) született huga, addig 8 órában dolgoztam. De a tanárok többsége csak azért mondja, hogy egy gonddal is kevesebb legyne neki.

Más gyerek nem hiperaktív, mégis van, hogy több figyelmet követel

2011. júl. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem két évig volt hiperaktív a gyerkőcöm. Azóta nem hagyom kint a speedet a polcon...
2011. júl. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

másodiknak:

Én szedem a fürgét, így legalább együt pörgök a

gyerekkel:-))))


első voltam

2011. júl. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Anett80 ***** válasza:

Az én fiam cukormentes étrenden van, semmilyen édességet sem ehet, ez nagyon nagy javulást hozott: azóta "majdnem" normális, a hiperaktivitása jelentősen lecsökkent. Sokkal nyugodtabb, de azért "egy kicsit" még pörög, ez azonban egy elviselhető szinten van.

Vond meg teljesen az édességet a gyerektől, meglátod, hogy pár nap alatt mintha kicserélték volna...

2022. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!