Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lányom 2.5éves 1-1,5éves kora...

Lányom 2.5éves 1-1,5éves kora óta nem alszik napközben este 8-10körül tudom ágyba dugni. Nagyon eleven egész nap megy meg sem áll. ki kellene hogy fáradjon. Van napirendünk. Baba korában sem volt alvós fajta mindig ficánkolt . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

az enyém is ilyen volt szó szerint. Mennyit küzdöttünk...de fölöslegesen. Volt hogy szaladt szaladt, egyszercsak megállt, a fejét a kanapénak nyomta és elaludt félig állva...durva.

De ahogy megkezdődött az ovi, azóta alszik délben!!!! még akkor is ha nem megy oviba. furcsa. eljött a mi időn :) Tietek is elfog! kitartás!!!

2010. dec. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Legalább elfárad estére, sok energijája van késöbb vidd sportolni. Sok ilyen kis gyerek van, mindenkinél más a biologiai óra.
2010. dec. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A lányom és a menyem is arra panaszkodott, hogy nem tudják a gyereket altatni. Volt, hogy a menyem bement, s egy óra múlva kijött, hogy nem bírja tovább. Bementem, és 10 perc múlva aludt a kisöreg.

Ha nálam vannak, arra szoktattam őket, hogy lefeküdtem melléjük, énekeltem halkan gyerekdalokat, közben le a zokni, és dörzsiztem a lábukat. Aztán a mese annyi volt, hogy alig hallhatóan mondtam: alszik a cica, alszik a kutya, alszik az óra...és felsoroltam mindazt, amely szót ismert. Vagy a kutya azt mondja: vau-vau, a cica: miau...Ez egy szertartás. Aztán azt mondom na, most már én is alszok. És csend. Pár perc, és már szuszognak is. Ez egy megszokott szertartás, és nekem soha nem okozott gondot a kicsik altatása. Mondjuk 10-15 perc áldozat, hogy ott szobrozok velük, de 2-3 óra időnyerés, míg alszanak.)

2010. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Anyuka!

Nem baj, ha nem alszik a gyermek napközben, és 20 órától. Amennyiben pedig közösségben, óvodában van, meg kell kérni a gyermeket, hogy csöndben gondolkodjon, pihenjen, ne zavarja a másikat. Így szépen mindenki pihenni tud.

2010. dec. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!