Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tudom megértetni 6...

Hogyan tudom megértetni 6 éves egészséges fiammal, hogy 1 éves húga, nem olyan mint a többi baba mivel "beteg"?

Figyelt kérdés
Van egy hat éves egészséges fiam,és egy 1 éves tartósan beteg lányom.A fiam néha tudomást sem vesz róla,azt mondja nincs testvére meg ilyenek.A pici oxigénhiányosan született,elég rossz a helyzete.Nem tud semmit amit egy ekkora babának kellene.Ülni,állni,forogni sem.Hogy tudom elmagyarázni a fiamnak,hogy vele többet kell törődni,és attól még az ő testvére!?
2009. aug. 19. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt elég nehezen tudnád egy hatévessel megértetni.

Ha van más is aki tud vigyázni néha a kicsire,el tudja látni akkor foglalkozz többet a fiaddal amikor otthon van.Gondolom ovis,amikor ott van akkor úgy is csak a kicsivel lehetsz.Ő csak annyit érzékel ebből,hogy a pici minden idejét energiáját leköti anyának,neki meg nem marad semmi,ezt úgy érzékeli Őt jobban szereted.Ezért haragszik rá és mond olyat,hogy neki nincs testvére.Ezekre szerintem ne reagálj sehogy,ne erőltesd,hogy már pedig Ő a testvéred,és tekintettel kell rá mindig lenned!!!Persze toleranciára mások elfogadására tanítjuk a gyerekeinket,arra,hogy tekintettel legyünk másokra az érzéseikre...stb...de ez még nem várható el egy hatévestől,hogy ezt úgymond a saját kárára is tegye.Mert ugye egy beteg baba mellett egyértelmű,hogy Ő kissé háttérbe szorul.Ha segítőkész vond be Őt is a baba gondozásába,hogy érezze Ő is fontos mellette.Bízz rá dolgokat,pl:segítsen az etetésénél,öltözködésnél,fürdésnél had mosdassa Ő,fürödhetnek együtt is...stb...tudom,hogy ez még neked pluszba fárasztó,de így hasznosnak érezné magát.

Próbáljatok úgy viselkedni vele,hogy ne érezze háttérbe magát a kicsi mellett.Aztán majd amikor már jobban megérti,hogy a húga sajnos beteg,és ilyen is marad,akkor toleránsabb lesz.De ehhez még időre van szükség,a kicsik még énközpotúak.

Tudok neked orvost ajánlani ha érdekel,aki nagyon jó eredményeket ért el a kezelésével fogyatékos babáknál embereknél,szinte csodának mondható javulások vannak.

Mert a neurológus gondolom nem sok jóval kecsegtet,és felénk sajnos nem is tesznek meg mindent még ami lehetséges lenne azt sem.

Ha érdekel írj privit.

2009. aug. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

hát ez nagyon nehéz kérdés.

Nem akarlak elszomorítani, de az osztálytársamnak van egy oxigénhiánnyal született beteg öccse és egy egészséges húga. Amikor megkérdezik tőle van-e testvére ő mindig azt mondja "csak egy húgom van". Tehát a fiad esete nem egyedi. Esetleg ha bevonnád őt is a kishúga ápolásába. hogy büszke legyen arra, hogy ő tesz valamit a beteg testvéréért az segíthetne a helyzeten.

2009. aug. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem is vond be segítségként, ha be tudod, ezzel ő is fontosnak érezheti magát és ha legközelebb a testvéréről lesz szó, akkor lehet, hogy az fog eszébe jutni, h "igen én etettem meg tegnap" vagy "együtt fürödtünk".

6 évesen nem is tudja, hogy az egy éves babának mit "kéne" csinálnia. Mire a pici nagyobb lesz és a nagyobb érzékeli, hogy vmi tényleg nincs rendben, akkorra már meg fogja érteni szerintem.

2009. aug. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!