Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autizmus? Csak érintettek...

Autizmus? Csak érintettek válaszoljanak!

Figyelt kérdés

Milyen idős volt a gyermek, amikor kiderült, hogy autista? Milyen jelekből lehetett rá következtetni? Ki állapította meg (gyerekorvos, védőnő, psichológus...)?

Hogy befolyásolta a további nevelési tevékenységet?


2011. jan. 2. 07:18
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

A barátnőm fia autista, ha nem bánod, válaszolok, bár nem vagyok közvetlenül érintett.


2,5 éves volt a kisfiú amikor kiderült. Nem beszélt, ezért vitték először fülészetre hátha süket, aztán pszichológushoz, aki elkezdett gyanakodni, de mivel nem orvos így nem mondhatta ki biztosra, és a pszichológus küldte el őket egy speciális kórházba, ahol direkt ezzel foglalkoznak, és ott derült ki 100%-ra.

Azóta anyuka továbbképzésekre jár, és autista csoportokba, úszni hordja speciális foglalkozásra végtelen türelemmel. A kisfiú normál oviba jár most, az iskoláját még nem tudják hogyan fogják megoldani (vidékiek vagyunk, itt nincs annyi lehetőség).

2011. jan. 2. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukák meg ne ijedjetek, akinek nem beszél még 2-2,5 évesen a fia!

Az autizmusnak azért nem a fő tünete a késői beszédindulás!

Kedves kérdező!

Ugyan érintett nem vagyok, de ezen a területen (Szakértői Bizottságban) dolgoztam, hátha tudok segíteni. Kérdezz!

2011. jan. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ! Valójában a barátnőm kisfiáról van szó. 3 éves, megkésett beszédfejlődés miatt küldték bizottsági vizsgálatra, ahol 40 perc után autisztikus tünetek miatt javasolták, hogy pszichológushoz menjenek.

Most normál bölcsibe adnák a kisfiút. Félek, hogy ezzel rontanak a helyzeten. Fél a többi gyerektől. Nem játszik együtt gyerekekkel, csak magában. A szemkontaktus hiánya volt a fő "tünet", meg állítólag nyüszít, ha számára kellemetlen helyzetbe kerül. Meglátásotok szerint mikre kell odafigyelni, illetve mik azok a "tünetek", amik biztosan autizmusra utalnak?

2011. jan. 2. 13:15
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Amit leírtál, az az én kislányomra is igaz VOLT egy évvel ezelőttig. Aztán:

-fülészetre: rendben

-Dévény Alapítványhoz: nem renyhék az arcizmai

-Nevelési Tanácsadóba: nem tudják mi a baj, de adtak egy rissz-rossz pszichológust akivel az első alkalommal összevesztünk

-BHRG Alaapítvány!!!!! Olyan verses-éneklős-mozgásterápiát állítottak neki össze, amit majdnem minden nap végeztünk vele. Azóta beszél!!!, mosolyog, barátkozik, szobatiszta, játszik gyerekekkel!!!!

-ezzel párhuzamosan a Tanulási hosszúnevű Szakértői Bizottság SNI-nek nyílvánította, és heti 4 gyógypedagógiai foglalkozást ítélt meg neki a bölcsiben, az is sogat segített


Minden fórumon rá kell mozdulni a témára, mert 6 éves korig különösebb kár nélkül behozható a lemaradás, ha erről van szó, és könnyen kiderülhet, hogy egyáltalán nem autizmusról vagy autisztikusságról van szó, hanem mondjuk egy idegi megkésettségről vagy frusztrációról!

2011. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Bátyám kisfia középsúlyos autista.


Ők is sokáig küzdöttek, jártak orvostól orvosig, hogy mi lehet a baja a kisfiúnak, mert nem beszélt és furcsa volt.

A késői beszédindulás nem feltétlenül jelent autizmust, de ha már autizmusról beszélünk, akkor minden autista közös jellemzője ez.

Bátyám kisfiának először felvágták a nyelvét 5 évesen, aztán az se segített, és mindennel együtt nagyon "furcsa" volt. Nem tartotta a szemkontaktust, nem nézett senkire, fura hangon visított, ha valami nem úgy volt rögtön, ahogy ő akarta, és ahogy nőtt, úgy alakult át az arca furcsává.

Az iskolaérettségin mondanom sem kell, hogy nem ment át, akkor vizsgálták ki komolyabban, és ki is derítették, hogy autista. Most speciális iskolába jár.

Illetve egyetemen volt egy enyhén autista fiú csoporttársam, aki tanulni tudott (hiszen fel is vették), de az élet többi dolgát nem értette, főleg nem az összefüggéseket a dolgok közt. Pl kocsival vittem haza, és közben megkínáltam egy zacskó keksszel. Ő erre szétszórta az egészet a kocsiban, és nem értette, hogy most amit csinált, az miért nem jó, illetve mit kellett volna csinálni helyette.

Máskor meg a kávéautomatánál megkérdezett egy lányt, hogy van-e egy százasa, hogy meghívhassa őt egy kávéra. Szegény csaj egy hónapig röhögött rajta, mert senki se világosította fel, hogy ez a srác beteg.

Szóval nem mindegy, hogy milyen súlyosságú az autizmus, de akármilyen is, mindig a saját kis világukba lesznek bezárva.

2011. jan. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Az a baj, hogy annyi dolog kering a neten... Ezért is kértem, hogy csak érintettek válaszoljanak. Már én is ráhúztam a 2 éves fiamra, hogy nem-e autista, mert lábujjhegyezik és nem akart beindulni a beszélőkéje. Azóta persze naponta 5-10 új szót mond. :) Viszont aggódom a barátnőm kisfiáért. Szerintetek ha tényleg autista, akkor nem fog ártani, ha teljesen egészséges gyerekek közé megy bölcsibe? Ez a kisfiú nem tud egyedül enni, inni, nem szobatiszta és egyáltalán nem kommunikál.
2011. jan. 3. 12:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Szerintem a közösség biztosan nem fog ártani neki, sokat fog tanulni. Nekem is van egy autisztikus tüneteket produkáló fiam, de valószínűleg ő nem autista, hanem az idegrendszer érése nem megfelelő. Nála csodákat művelt a közösség, először bölcsibe járt, mostmár óvodás. Ha mégis úgy vennék észre, hogy hónapok elteltével sem fejlődik a gyerek a többiek hatására, akkor még mindig lehet máshova fordulni, de feltétlenül érdemes megpróbálni először a normál bölcsit
2012. júl. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kecskefészek15 ***** válasza:
Én magam vagyok az érintett gyerek. 3 éves voltam, mikor kiderült, hogy auizmus spektrum zavarban szenvedek. Nem tudok szemkontaktust tartani. Szerintem pszichológus állapította meg. Két oviba jártam, mert az elsőbe nem tudták azt a fajta fejlesztést szolgáltatni, ami nekem kellett. A második szerintem sokkal jobb volt, és nyolc évesen kezdtem az elsőt.
2015. aug. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kecskefészek15 ***** válasza:

Előző vagyok!


Nem vagyok beszélgetős típus, nehezen alakítok ki kapcsolatokat.

2015. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Óriás majmaim válasza:

2011. jan. 2. 23:46

"Szegény csaj.." Szegény a csaj mert röhögött valakin egy hónapig? Wtf? Te "normális" emberként is elég hülye vagy. :D

2021. máj. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!