Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Félek, hogy gyermekem autista....

Félek, hogy gyermekem autista. Azon szülők, akik szintén érintettek, írnának véleményt az alábbiakról?

Figyelt kérdés

Öt és fél hónapos a kislányom, és nagyon aggódok, mert nagyon kevés szemkontaktust tart mindenkivel, általában nagyon jól elvan a játékaival, nem nagyon igényli, hogy babusgassuk, a testkontaktust nem utasítja el, de nem is viszonozza, mint egy korabeli gyermeknek kellene, nem bújik, elnéz mellettünk, hangját nem igazán hallatja. A kukucsjátékot azonban szereti, akkor nagyokat kacag. Úgy érzem, hogy kicsit közönyös a külvilág irányába. Neurológus szerint ne aggódjak annyit, a gyermek csak az apjára ütött (ő is kifejezetten szűkszavú, anyós szerint két éves koráig nem is mosolygott, ma sem egy mosolygós ember), de nem gondolná, hogy autista, mert minden másban meg tök ügyes. Hát nem nyugtatott meg, aggódom. Ha már most, ennyi idősen ezt veszem észre rajta, akkor ezek szerint ő a súlyos kategóriába esne? Amúgy mozgása szépen fejlődik, és már járatom fejlesztésre is, TSMT tornára, igaz, még nem annyira látom, hogy javulna, ez a szemkontaktus dolog legalábbis egyáltalán nem. A Gekkoba is viszem, illetve mindenhová, ahol fejlesztést kaphat, így a korai fejlesztőbe is, majd szeptemberben, mert most éppen bezárnak a nyárra.


Szerintetek, ha ilyen korán elkezdem a fejlesztést, akkor jó esély van az állapotában a javulásra, azaz ki tudom majd belőle hozni a legtöbbet, legjobbat?


Kérem azokat a szülőket, akik hasonlókat vettek észre gyermekeiknél, írják meg a véleményüket, illetve írjanak valamit, hogy hova járatták fejlesztésre. Köszönöm.


2011. jún. 17. 09:11
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok ebben a cipőben...de szerintem egy kicsit túlaggódod!!!!Miért kell tornára vinni egyáltalán?Baj van a mozgásával?
2011. jún. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

A kukucsjátékot azonban szereti, akkor nagyokat kacag"

- ha autista lenne, ilyet nem tenne!

"kevés szemkontaktust tart mindenkivel" -elég neki, játszani akar, mindent megismerni. Nem szoktak a kisbabák bámulni órákig egymásra, mint a szerelmesek.

Nem érnek rá..

2011. jún. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Nincs autista gyerekem, de éppen a héten fejeztem be egy könyvet, ami autista gyerekekről szólt. Azt írja, hogy igazából egy év és két éves kor között kezdenek "gyanúsak" lenni az autista gyerekek a szülők számára, akkor kezdenek olyan "jeleket" mutatni, ami utal a betegségükre. Addig teljesen "normálisnak" látszanak.


Különben minden 5000. gyerek autista, és háromnegyedük fiú. Szóval nagyon-nagyon ritka betegség, és zömében nem lányoknál fordul elő.


Ne aggódj, az orvosnak igaza van!

2011. jún. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:

Ismerősöm kisfia is ilyen volt, de ma már ugyanolyan 2 éves, mint a többi. Ő sem volt hajlandó mosolyogni v másféléves koráig. Egyébként meg a legextrémebb esetben is csak fél éves kora után lehet egy gyereken felfedezni az autizmus első jegyeit.

Ha már az orvos is azt mondta, h ne aggódja, akkor tényleg nyugodj meg. Ő azért többet látott már életében, mint te.

Szerintem is túlaggódod. Neked inkább csak egy nyugodt babád van, ami szerencse és nem betegség.

2011. jún. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, köszönöm a nyugtatást, azonban sokkal több nyugtalanító dolog is van, csak nem írtam le őket. A tükör nem érdekli, a tükörképe sem, etetés közben egyáltalán nem néz ránk, és még sok ilyen más is. Szeretnék megnyugodni, de nehéz, mert nagyon szeretném, ha a kislányom rám nézne, rám mosolyogna, gügyögne, nem volt ilyesmiben részem öt és fél hónapja. Tornázni azért kell, mert feszes izomzattal (oxigénhiány következtében) született.
2011. jún. 17. 09:29
 6/40 anonim ***** válasza:
34%

Az én kisfiam pont ilyen volt. Szopás közben sem nézett rám, nem szerette a mondókás ölbeli játékokat, a kiságyban elmászott a túlsó sarokba ha elalvás előtt simogattam, és úgy aludt el, később nem gagyogott, és elég későn kezdett beszélni.

Én is rettenetesen aggódtam, de szerencsére semmi komoly nem lett. Most hat éves, elég nehezen szerez barátokat, a beszédével vannak problémák. Továbbra sem gyakran néz az emberek szemébe, valahova oldalra révedve próbálja összerakni a mondanivalóját, ha valamit el akar magyarázni, de szó sincs róla, hogy autista lenne.

Szóval próbálj megnyugodni, és talán ennyi helyre nem kéne hordanod. Semmi időtök nem maradna a nyugodt, felszabadult együttlétre. Az összes hely, amit leírtál jó, válaszd a legszimpatikusabbat, és bízzál bennük.

Az autizmus valójában elég ritka dolog, jó esély van rá, hogy feleslegesen aggódsz.

És tényleg megtettél mindent, hogy ha esetleg mégis baj lenne, a lehető legkorábban beavatkozz, többet ebben az életkorban nem lehet.

2011. jún. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok. Az oxigénhiány miatti feszes izomzat tényleg nagyon fontossá teszi a tornát. Úgy tudom otthoni gyakorlatokat is előírnak, amiket mondókákkal, babusgatással lehet kísérni.

Tényleg ne rohangáljatok fejlesztésről fejlesztésre!

Próbáld bevonni a családtagokat is, ugye nem egyedül vagy a babával?

2011. jún. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

Nem vagyok érintett, de szerintem nem kell aggódnod.

Nem bújik, úgy ahogy az ilyen idősek szoktak?

Öt és fél hónapostól ez nem várható el, hogy ő bújjon, keresse a szülő közelségét.

Mi sem vagyunk egyformák, bele fér, ha ő egy kicsit "magának valóbb".

Tényleg nincs gond, mert egy autista baba nem szeretné a kukucs játékot sem, nem tartana egyáltalán szemkontaktust.

Pont ilyen öt hónapos kor táján az is természetes, ha kicsit abbahagyja a gőgicsélést, az enyém is ezt tette, de most aztán bepótolja (7,5 hónapos fiú).

Ja igen és az én babám is jobban eljátszik egyedül, mint velem!

Meg sem fordult a fejemben, hogy gond lenne!

Pedig azt sem szereti, ha sokat puszilgatom, mert akkor már tolja el az arcomat, elfordul. Én is ilyen voltam!

Biztos, hogy nincs baj, próbálj meg kicsit megnyugodni.

Remélem fognak írni olyan szülők, akik érintettek és visszaemlékeznek milyen volt a gyermekük csecsemőkorban.

A korai fejlesztésen kívül nem tudsz érte többet tenni, így is sok helyre jártok már.

Megértem, hogy a legjobbat szeretnéd a babádnak, de még pici, nem kell mindennap valahova cipelni, mert az őt is megviseli.

2011. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

A leghasznosabb tényleg az lenne, ha lenne itt olyan, akinek tényleg autista a gyereke. Az a könyv amit olvastam, az ugye azt írja, hogy a lányodnál jóval idősebb korban veszik észre a betegséget, a következő jelekből:

1. Nem igényli (látszólag) mások társaságát

2. Órákig elvan ugyanazzal a monoton tevékenységgel.

3. Hisztiroham váratlan zajok, szagok estében.

4. Nem próbálja bármire is felhívni a szülei (vagy más emberek) figyelmét. Pl.: Nem mutat tárgyakra, állatokra

2011. jún. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

9.38-as vagyok. Feszes izomzata van szintén a kisfiamnak, mi is járunk Dévényre, az tényleg fontos.

A kisfiam sem néz a szemembe etetéskor, minden más elvonja a figyelmét, elfordul.

A tükörben sem időzik sokáig az arcképén, nem nevet rajta ő sem, de én biztos vagyok benne, hogy nincs semmi gond!

Most már annyi van, hogy a nevére reagál, akkor odafordul, odakúszik, ha hívom, de ő már 2 hónappal nagyobb, mint a te babád.

2011. jún. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!