Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Alkalmazod az elfenekelést...

Alkalmazod az elfenekelést mint nevelési módszert?

Figyelt kérdés
2011. jan. 17. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Mostanában néha kénytelen vagyok. 4 éves a lányom, és mintha nem is hallaná ha rászólok. 10x szóltam hogy ne fejelgesse le a kistesót. 11x is direkt úgy lökte előre magát az ágyban hogy lefejelte. akkor pl. kapott.
2011. jan. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Nem, szerintem a durvaság és az erőszak nem vezet jóra.
2011. jan. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Mint nevelési módszert úgy nem alkalmazom,de bizony még ha ciki is bevallani néha nálam is szakad az a bizonyos cérna.:-(
2011. jan. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Ez nem nevelési módszer számomra,pedig 2 gyerekem van!
2011. jan. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
2 figyelmeztetés és egy bünti után kap, ha folytatja. Pelusos még.
2011. jan. 19. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Persze néha kell adni egy kicsit, de ha túl gyakran használjuk az elfenekelést, az nem vezet semmi jóra.
2011. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
nem,de soha nem mondd,hogy soha.16 hónapos a fiam,biztos eljön majd az az idő,amikor úgy kihúzza a gyufát,hogy kap a popóra
2011. jan. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Tagnap kifejtettem, akkor ezt írtam:


Egy verésnek, ráütésnek nem a fizikai fájdalomról kell igazán szólnia. Ha a szülő a megfelelő alkalommal, nem idegből használja ezen nevelési eszközt, és utána kemény elbeszélgetés is jön, akkor szerintem annak tényleg nevelő hatása van. Nyilván nem egy tojás eltöréséért kell a gyereket megregulázni, de igenis a komoly kihágásért - én kiszöktem a kapun, mert menni akartam a nagyokkal a Tisza partra játszani, és nem szóltam - rá kell ütni a gyerekre.


Amikor 13-14 éves, már hiába tiltom, ütöm-vágom, nem fog használni. Fiatalabb korban kell a szülőnek úgy megnevelni a gyerekét, hogy tinédzser korban a gyerek magától is tudja mi a helyes. Főleg egy olyan világban, ahol a tizen évesek 3/4-e már kipróbálta a kábítószert, éjszakai életet él stb. Van olyan gyerek, aki soha nem követ el olyan kihágást, amiért verés járna, de van olyan, aki viszont igen. A szüleim helyében én is megvertem volna magamat ilyen idős fejjel, hiszen eltűntem. Ha valamelyik fiam csinálna ilyet, én is rácsapnék a fenekére. Pedig én is csak 5 éves voltam...


A nagyobbik fiam 3 éves. Eddig elég volt még a büntetés és az elbeszélgetés. Viszont komoly, bárki életét veszélyeztető cselekedetéért, vagy nagyfokú tiszteletlenségért biztos, hogy alkalmazni fogom. Tudni kell a gyereket megütni is. Nem szabad akármikor és rendszeresen. Utána meg kell vele beszélni, és tudatosítani kell, hogy miért kapta. Az idegből történő verést én is ellenzem.

2011. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 4 év alatt eddig 2szer kapott a popsijára, annak mindig nyomós oka volt. amúgy 1-2 perc "kiállítás" jár ha butulnak. és mindig megbeszéljük hogy ez most miért volt helytelen vagy butaság. Nagyon ritkán alkalmazva látom csak értelmét a fenekelésnek, bár én nem fenekeltem csak 1-szer csaptam.
2011. jan. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Amit én személy szerint nagyon fontosnak tartok(ha ütsz, ha nem), hogy minden alkalommal kihangsúlyozom: TÉGED SZERETLEK, AMIT TETTÉL, AZT NEM! A gyerek nem a veréstől fél, hanem hogy NEM SZERETIK! Ha néha el is jár a kezem (manóim 5 és 6 évesek), utána MINDIG MEGBESZÉLJÜK! És muszáj következetesnek lenni! Sokszor nehéz!
2011. jan. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!