Vajon mi a megoldás?

Figyelt kérdés

A 15 hónapos fiam folyamatosan hisztizik. Ha beviszem a szobájába és én ki jövök rögtön el kezd üvölteni! Evésnél folyamatosan csapkod és a fürdés sem a kedvence!

Nem tudok semmit sem csinálni egész nem mert ha nem ülök ott mellette végig akkor egész nap üvölt.

Segítsetek!!!


2011. márc. 3. 22:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Rájött a kis ravasz, hogyan tud téged maga mellett tartani! :) Máris ő a főnök! :)


Nem szabad hagyni! Ha napközben csinálsz valamit, legyen ott ő is, de te csináld a dolgod! Adj a kezébe egy krumplit vagy egy fakanalat, amig főzöl, meglátod, ellesz vele! :) Ha porszívózol, takarítasz, vondd be! Adj neki is egy rongyot! Menjetek sétálni, akkor úgyis csak az övé vagy! Az etetés fürdés, altatás az más, akkor még igényli nagyon az együttlétet, és ez természetes. Persze egyébként is igényli, de ne hagyd, hogy ő irányítson, mert később nehéz lesz visszaterelni. Nagyon sok szeretettel és türelemmel kell csinálni, és úgy kell mindezt kivitelezni, hogy közben a gyerek azt érezze, ő a központ... :)


Én pld. ha fürdőt takarítok, és neki nincs kedve "segíteni", akkor leültetem egy szőnyegre a fürdőben, kap egy mesekönyvet, és neki kell "mesélnie" nekem. :) Vagy én mondok neki verset és nagyon szokott figyelni.

2011. márc. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Hát, nem akarok ítélkezni, de szerintem kicsit más szemszögből is meg kéne vizsgálnod a helyzetet. Az a mondatod, hogy "folyamatosan hisztizik", meg az, hogy "egész nap üvölt" nyilván valóan túlzások. Ha így látod őt, akkor bizony ne is várj tőle mást. Pedig biztos nevet is néha, jókedve van, vagy épp elmélyülten játszik. Ezeket a pillanatokat is jó lenne tudatosítani. No meg nyilván alvás közben sem megy a műsor. Szóval lépj egy kicsit hátrébb, próbálj meg hozzá több empátiával közelíteni. Az én fiam mindjárt 20 hós, és heti néhány percnél ő sincs többet el egyedül. Nyilván nem hisztizik, hanem azt próbálja mondani a maga nyelvén, hogy anya gyere vissza, ne hagyj egyedül. Tudom, hogy fárasztó, és hogy lennének neked is igényeid, de bizony ő így kommunikál. Szerintem felejtsd el a hiszti szót, és próbáld más szemmel nézni azt ha sír, csapkod. Mi lehet az oka, egyedül érzi magát, unatkozik, netán mást szeretne csinálni? Mire lenne szüksége? Csak az anyukája kéne neki: egyszerű eset, halleluja, ő épp ott van, vagy fogalmad sincs? Nem azt mondom, hogy mindig ugorj első nyikkanásra, csak próbáld megérteni, hogy mit kommunikál feléd, fordítsd is le neki, és ha számodra teljesíthető (pl. nem veszélyes, vagy hasonló), akkor javaslom tedd is meg. Ha nem akkor se őt utasítsd el. Mondd el neki, hogy mit értettél a "hisztijéből", hogy ez így tök elfogadható, de most nem tudsz pl. teljesen rá figyelni, viszont két perc múlva, ha elzártad a gázt, akkor teljesen az övé lesz a figyelmed. Fontos, hogy partnerként kezeld, és ne egy megoldandó problémahalmazt láss benne. Ha pedig valamit nem akar megtenni, egyrészt gondold végig, hogy tényleg muszáj-e, pl. minden nap fürdeni, másrészt próbáld meg kitalálni, hogy hogyan lehetne élvezetesebbé, játékosabbá tenni. Adhatsz neki feladatot, bevethetsz új játékot, vagy énekelhetsz, mondókázhatsz. Ennek csak a fantáziád szab határt.
2011. márc. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
52%
2. válaszolónál a pont. minden szavával egyetértek! amit még hozzátennék, nem lehet hogy most jött ki nála a szeparációs szorongás? ui. amit leírsz nagyban megfelel ennek, pl. ha kijössz egyből üvölt, ha nem vagy ott egyből üvölt. ezen is érdemes lenne elgondolkoznod.
2011. márc. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!