Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni egy "zseni"...

Mit lehet tenni egy "zseni" (rémisztően okos) kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

9 éves a lányom, és hihetetlen matekos. Az iskolában már nem köti le a matek, mert amit tanulnak azt már kívülről fújja. Fejben szoroz/ oszt 2számjegyű és összead/kivon akár négy-öt számjegyű számokat. Egy kicsit megrémít. Sokat rosszalkodik az iskolában, a humán tárgyak nem tudják lekötni. A betonra nem ugróiskolát, hanem emeletes törtet rajzol, és kiszámolja.

Nagyon sokat bántják is az iskolában, pedig idén váltottunk (emiatt).

Nemrég kaptam rajta, hogy a húgomtól (15) kérte el a régebbi fizika/kémia könyveit, és azt olvassa.

Én és a férjem világ élletünkben inkább humán mint reál tantárgyakat kedveltük.

Van valami speciális iskola?


2011. márc. 10. 11:36
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
28%

Nézd én nem látom a zsenialitást ebben. A matek könnyű, csak rá kell jönni a logikájára. Ő rájött. Ennyi. Ha valaki tudja a nyitját bármennyi számjegyű számot összead, kivon, szoroz fejben két pillanat alatt. Ez nem zsenialitás, szimpla logika. És ne kezeld zseninek, mert lehet ő is elkezdi saját magát és pofára esés lehet a vége.

Inkább pszichológushoz vinném, miért érzi kényszerét, hogy a betonra emeletes törtet rajzoljon és azt számolja.

Mindenképp pszichológussal kezeltetném, mert nem lesz ennek jó vége. Rengeteg álzseni veszett el az élet útvesztőjében.

2011. márc. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
87%
Nézd meg a Mensa honlapját.
2011. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
55%
Az első válaszolóval egyetértek, ebben nincs semmi rémisztő, hálistennek érzi a matekot, és az nagyon jó, viszont az tényleg nem túl biztató, hogy ennyire mániákus (emeletes tört a betonon), és hogy emiatt sulit is kellett váltani...én is javasolnám egy szakember felkeresését, először csak egyedül, hogy elmondja, mit javasol, vidd-e el hozzá a lányodat.
2011. márc. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
95%

Miert kene pszichologushoz vinni mert szereti a matekot? Magyar oktatas nagyon nagy hatranya, h egy atlag tempohoz van igazitva, aki ugyesebb es gyorsabb untakozik, aki lassabb az meg lemarad es egesz sulis palyafutasa alatt belesz skatulyazva hulyenek. ettol el is veve a kedvet a tanulastol egy eletre. Holott sok esetben a gyerek nem hulye csak bizonyos dolgokbol tobb ido kellene neki.

Az h a szulok inkabb human beallitottsaguak nem jelent semmit. Anyum pl abolszute nem szerette a matekot, es megbukott belole, apum sem vegzett egyetemet, en megis real beallitottsagu lettem, matekot imadtam, kemia is ment, fizika is amikro nem a definiciokat kellett magolnom, meg az idegen nyelv. a tobbit unalmasnak talaltam. ket egyetemet vegeztem, kulfoldre mentem es felso vezetokent dolgozom a szamok vilagaban.

suliban mindig unatkoztam, sokat dumaltam, massal foglalkoztam mert nekem a tempo tul lassu volt es sok esetben unalmas. ebbol kifolyolag sokat ultem szamar padban a terem vegen. MEGSEM erzem magam zseninek, es sosem ereztem magam annak. egyebkent engem is cikiztek suliban h biztos magolok 6 orakat suli utan otthon, holott ki sem nyitottam a konyvem, hanem az ora alatt elhangzottakat megjegyeztem. Ennek a gyors tanulasnak sok elonyet elveztem az egyetemi eveim alatt, ill itt kulhonban az angolt se perc alatt felszedtem, holott sosem tanultam angolul, mindig nemetes voltam... Most nem magam akarom dicserni, csak leirtam, h attol meg h a lanyod igy tudja a matekot nem zseni de jo erzeke van a tantargyhoz, es e szakteruleten kellene tovabbkepeznie magat.

A magyar oktatas tovabbi hianyossaga h nem oriental, es nem vezeti ra a gyereket h milyen szakiarnyba kellene tanulnia, miben tehetseges. vagy rajossz magadtol, vagy utolag vilagosodik meg minden, h mit miert szerettel, amikor mar palyat valasztottal es elheleyzkedtel dolgozni.

2011. márc. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
95%

Ha tényleg megy neki, akkor érdemes beszélni a matematikatanárával. Rengeteg verseny van amin kipróbálhatja magát, de versenyektől függetlenül is eddzheti magát matekpéldákkal. Ez is nagyon sokrétű, amit írtál az alapján szerintem Raymond Smullyan feladatai tetszhetnek neki, ez kicsit nagyobbaknak való, de vannak közötte olyan feladatok, amiket élvezhet.

Az iskolai matekórákat túl kell élni, én is sokat szenvedtem és sokan mások is, akik jó matekosok. Ebben is segíthet, ha a tanárral beszéltek, mivel esetleg adhat neki pluszfeladatot, ha megcsinálta a kötelezőket.

Szerintem pusztán ezért nem kell pszichológushoz vinni, ha sokat rosszalkodik és kezelhetetlen, az persze megint kicsit más. Viszont ha a plusz energiát lekötitek nehéz és érdekes matekfeladatokkal, akkor szabadidejében is valószínűleg felszabadultabb lesz és nem emeletes törteken gondolkodik.

2011. márc. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még valami. Harmadikosok vagytok? Ha igen, akkor szerintem mindenképpen érdemes körülnézni, esetleg elvinni 8-6 osztályos gimnáziumba. Minél tehetségesebb valaki, annál rosszabbat tesz neki, ha nem "kényszerítik" tanulásra. Unatkozni fog, komiszságokon töri a fejét kezelhetetlen stb. Ebben egy erős iskola segíthet.
2011. márc. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
28%
Ne félj, nem zseni a lányod! Csak egy átlagos kislány. Amiért nektek nem megy a matek, azért aki érti, nem azt jelenti, hogy zseni. Csak tudja a lépést tartani. Sokszor már arra a gyerekre is azt hiszik, hogy zseni, aki be tudja kapcsolni a számítógépet...
2011. márc. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem azéet ez annyira nem átlagos....enyhe sárgaságot kapott itt most néhàny szülő...beszélnék a tanárával, hogy látja ezt, mit ajànl. Sakkozzatok:) ja, és gratulálok a kis ügyes csemetéhez!!!
2011. márc. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
22%
ez nem zsenialitás persze a te lányod mindenki okosabbnak látja a saját lányát de ez anyira nem "nagy cucc" igaz nagyon jól tanul:) örülj neki!
2011. márc. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
88%
Második vagyok. Felesleges találgatni, csináltassatok egy IQ tesztet, abból minden kiderül.
2011. márc. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!