Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet csinálni egy olyan...

Mit lehet csinálni egy olyan kisgyerekkel, aki semmit sem hajlandó megenni?

Figyelt kérdés

Közel négy éves lányunk képes napokig szinte étel nélkül lenni. Állítólag az oviban eszik, de nem hiszem el, mert attól tartok, hogy azt mondják, ha egy-két kanál valamit sikerül belapátolnia... :(

Már két éve nem igazán hízott, sőt most beteg volt és fogyott is fél kilót. Ven egy-két dolog, amit úgy-ahogy megeszik, de azokat sem mindig, ráadásul a fő tápanyagokból szinte semmi nincs bennük. Sem zöldséget, sem húst, halat, de még kenyeret sem eszik. Nagy ritkán egy kis tésztát, krumplipürét és gyümölcsöket, elvétve tökfőzeléket, sajtot. Tejet és kakaót barmikor, időnként egy-két marok gabonapelyhet, és tojásrántottát vagy főttojás fehérjét. Régebben a virslit szerette, de már az sem kell neki. Itt nagyjából ki is fújt a repertoár.

Főzök rendesen, ráadásul nem is rosszul. Sokszor többféle is van, vagy megcsinálok valamit pluszban amit kér. Naná, hogy nem eszik belőle. Teljesen el vagyok keseredve. Már gondoltam bélparazitákra (semmi látható jele egyébként, hacsak a karikás szem nem az...) és lelki problémákra is. Gyakran panaszkodik hasfájásra és szédülésre, amit nem csodálok, biztos teljesen ki van éhezve a szervezete... Hová vigyem?


2010. jan. 27. 13:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

azzal nem próbálkoztál még, hogy vele közösen készítesz vmi ételt. mondjuk egy salátát színes zöldségekből?

vagy valahogy figurát formálni a krumplipüréből vmi játékos kis alakot, aminek mondjuk lehetne borsóból a szeme vagy ilyesmi, hátha szívesebben megenné?

2010. jan. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha fáj a hasa és szédül, akkor mindenképp említsd meg a háziorvosának, akár telefonon.

De lehet, attól fáj, hogy gondolom, minden étkezésnél tukmálod. Ez így van?

Az én 4 éves kislányos is alig eszik.

Vidd levegőre, ha tudod, bár az oviban biztos kint is vannak.

Télen sápadtabbak, és a nagyon fehér bőrűek karikásabb szeműek is.

Próbáld ki, étkezésnél elé teszed, jó étvágyat, eszik akkor jó, ha nem úgyis, akkor a végén vedd el. komment nélkül.

2010. jan. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Dehogynem. A salátára kapásból jön, hogy "nem szeretem", elég megemlíteni. A krumplipüréből csináltam már dinót, a szósz volt a folyó. Néhány kanál lement, de ennyi. Főzelékekből sajna nem tudok mit csinálni. Régebben a levesből kiette a krumplit, meg kikanalazta a levét, de minden más zöldséget ki kellett halászni belőle... Átvertem azzal, hogy belepaszíroztam valamennyit a levébe. Mostanában már a leves sem megy. :((

Az oviban szoktak sütit sütni, hazahozza, de nem eszik abból sem.

Gondolkodtam, hogy történt-e valami különleges mostanában... Otthon nem igazán, az oviról nem beszél. Általában eltereli a szót, bármilyen komolyabb dologról próbálunk beszélni. Ezért sejtek lelki dolgot a dolog mögött. Bár lehet, hogy normális még ez a viselkedés ebben a korban, már ami a témaelterelést és az oda nem figyelést illeti... (?)

2010. jan. 27. 13:48
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
igen, ez is, a szelektív hallás és Bodóné formula..jellemző. Szerintem hagyd, ne forogjon az étkezés körül minden.
2010. jan. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem tukmálom, teljesen felesleges, mert hiszti a vége. Egyszer etettem, akkor nem szólt, és ki is jött belőle. Akkor éppen beteg volt, vagyis bújkált benne. Azóta nem merek ilyesmit csinálni, hanem ráhagyom. Ennek az eredménye, hogy a reggeli két marok pelyhen kívül sem tízórait sem ebédet, uzsonnát és vacsorát sem kér... Na ez nem normális szerintem.

Már átlag havonta egyszer beteg, és ez sem volt tipikus nála.

Sajna időnként már elveszítjük a türelmünket, és kilátásba helyezzük az orvost. Tudom, hogy nem kéne, de nagyon ki vagyunk már borulva miatta.

Levegőn sokat van, naponta kétsze minimum egy órát. Csináltam már, hogy megkérdeztem mit kér, a válasz "semmit". Vagy elérakom amit eszünk, az eredmény, hogy nem eszik belőle, sokszor meg sem kóstolja, játszik az étellel vagy mással az asztalnál, pedig az asztalnál elvileg tilos a játék. Jó esetben odateheti itthon az egyik játékát, az oviban azt sem lehet.

2010. jan. 27. 13:55
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
valami vitaminnal, amitől megjönne az étvágya, próbálkoztál már?
2010. jan. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

én elvinném orvoshoz, mert ez nem normális.

kérnék egy alapos kivizsgálást, de legalábbis vérvételt, esetleg hasi uh-t.

2010. jan. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kap valami multivitamin cseppet, de sajna nem hozza meg az étvágyát. Max bevisz valamit legalább ebben a formában. Én is gondoltam már étvágygerjesztőre. Nem tudjátok a B1 vagy a B6 vitamin az?

Amúgy köszönöm mindenkinek az eddigi hozzászólásokat!

2010. jan. 27. 14:21
 9/19 A kérdező kommentje:

Az utolsónak: Köszi! Háziorvoshoz menjünk először, ugye? Ők tudnak adni tanácsot-beutalót normálisan...

Sajnos rosszak a tapasztalataink, amikor kiütések voltak a popsiján, megkérdezték, hogy fürdetjük-e rendesen... Baromi rosszul esett, nem akarom megint hallani, hogy adok-e neki enni?! :(

2010. jan. 27. 14:23
 10/19 anonim válasza:
84%
Az én kislányommal is ez a gond,ő sem akar semmit sem megenni csak a kakaó liter számra.én is probáltam már minden féle vitamint de semmit sem használ.4.5éves és még csak 18kg.ha igy megy tovább kivizsgálás lesz a vége.
2010. jan. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!