Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Craniosacralis-terápia segítet...

Craniosacralis-terápia segített valakinek, akinek nem beszélt a 2,5éves gyereke?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem hallottam még erről a terápiáról, most egy kicsit utánaolvastam.

Próbálkozni lehet, ártani nem fog.

2,5 évesen ugyan már "illik" beszélni egy gyereknek, főleg ha lány, ha fiú, akkor megkésett beszédfejlődésről csak 3 évesen beszélnek.

Viszont, nem írod, mennyire nem beszél... Szavakat, szókezdeméneket sem mond?

Hallásávizsgálaton voltatok már? Azt megérti, amit ti mondotok?

Volt esetleg a családban olyan, aki szintén későn kezdett beszélni?


Ha egy logopédussal konzultálnál, szerintem több segítséget tudna adni beszéd beindításához. Biztosan jót tenne a gyerekednek valami mozgásos, mondókázós csoportfoglalkozás is.


(gyógypedagógus anyuka)

2011. márc. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
Ne vidd sehova, várj még vagy fél évet vele.
2011. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem baj az, ha nem beszél még akkor.Én 2,5 éves korom után szólaltam meg először,de akkor 1-2 napon belül tökéletes,kerek mondatokban fejeztem ki magamat.
2011. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 2,5 éves korában egyik napról a másikra kezdett el mondatokban beszélni,már nagyon féltem,hogy baj lesz vele.

Az első napon elismételt egy mondatot kb 100x,a másodikon hozzámondott még plusz jópárat,folyékonyan beszélt onnantól mondatokban

2011. márc. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A kisfiam semmit sem mond.Ha kérdezek tőle,nem bólogat,nem tudja megmutatni a dolgokat,nem hoz ide semmit,amit kérek.A hallása jó,megvizsgálták.De ha mondom pl.hogy irány pancsiba,akkor rohan a fürdőbe.A családban nem volt ilyen csak az unokatesóm fiánál,de ő bólogatott legalább.A logopédus feladata nem a beszédjavítás?Amíg nem beszél mit tud segíteni?
2011. márc. 22. 14:25
 6/9 anonim ***** válasza:

gyógypedagógus anyu vagyok


A logopédus feladata a beszédindítás is, ha az indokolt.

Ha nem, vagy alig reagál arra, amit mondotok neki, akkor lehet, hogy a beszédmegértésével is gond van. Ennek a terápiája is logopédus feladata.

Én javasolnám, hogy menjetek el olyan nevelési tanácsadóba, ahol korai fejlesztéssel is foglalkoznak, és kérd, hogy nézzék meg a gyerekedet.

Fontos lenne, hogy minél előbb menjetek, mert nagyobb eredmény érhető el, ha korán kezdik a fejlesztést (persze csak ha gond van!).

Lehet, hogy valami mozgásos terápia is jó lenne, a beszéd beindulásában a mozgásnak nagyon nagy szerepe van.


(Egyébként még egyszer írom, hogy 2,5 évesen még nincs elkésve a beszéddel, főleg mert fiú. Én inkább amiatt aggódnék, hogy nem reagál arra, amit mondotok.)

2011. márc. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Sajnos a téma engem (minket) is érint! Elnézést hogy beleszólok, de a gyógypedagógus anyukától kérdezem, hogy tud-e nekünk bp-en logopédust ajánlani ilyen problémára? Email-ben is várom a választ, mert nemrég költöztünk fel és sajna nem ismerek senkit, pláne ilyen szakembert. Csak ne a nevelési tanácsadót javasolja!

köszönöm és elnézést az OFF-ért

2011. márc. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia!Én is szeretnék kérni normális logopédust,ha tudsz ilyet,vagy segíteni hol keressek.Én is nemrég költöztem Pestre.Írjak privit?Én nem tudom,hogy kell az üzenetem végére kiírni,hogy írj privit.Minél hamarabb jó lenne a válasz.Előre is köszönöm!
2011. márc. 23. 08:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, küld privit, a másik kérdező anyukának is írtam.
2011. márc. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!