Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a véleményetek ilyen...

Mi a véleményetek ilyen szomszédról? "gyerekvitás téma

Figyelt kérdés
Nemrég költöztünk,és nagyon megörültem hogy a szomszédban két hasonló korú gyerkőc is van,mint az enyém.Akkor én várandós voltam a másodikkal.Hamar kiderült hogy nagyon eltérően neveljük őket,vagy nem is tudom hogy nevelés hiba e okozza a problémát.Átjárnak főleg nyáron gyakran hozzánk,szinte fél napokat itt töltenek,itt ebédelnek vagy vacsiznak,sőt fürdenek is.Próbálom lazábbra venni a kapcsolatot,mert huzós nekem ez már 4 gyerekkel(enyéimmel együtt 4)Átjönnek,az az első éhes vagyok,szomjas vagyok..Szétkapják a kertet,rendrakás nélkül távoznak.A legdurvább hogy homokozóból kihordott sárral kenték be a teraszajtót.A nagyobbik rendszeresen "bejár" a hűtőnkbe,ami zavar.A barbiknak papirvágó ollóval levágják a haját,eltörnek dolgokat.Mindebben az én lányom is benne van.Legutóbbi kiborulásomnál leültünk elbeszélgetni,és elárulta,hogy azt mondta neki a nagyobbik szomszédkiscsaj,ha szólsz anyukádnak,nem leszek a barátod,és soha többet nem jövünk át.Nem egyszer jöttek át bocsánatot kérni anyukájukkal,amikor megemlitettem hogy nálink nem szokás sárral bekenni a teraszajtót,stb...akkor az anyjuk megakarta pucolni az üveget,még nekem volt kellemetlen..A lényeg,hogy ki se mehetünk a kertbe anélkül,hogy ne ácsingózzanak a keritésnél hogy át akarnak jönni,már átlátszó ahogy lerázom őket.Most elmegyünk,most vendégeket várunk stb...A lányom meg mivel uj helyen lakunk,ki van éhezve a barátságokra,társra,pedig járnak át osztálytársak,és nem viselkednek igy.Ami kiverte a biztositékot,hogy szülinapi bulijukra nem hivták meg a lányomat-ez még a balhé előtt volt-és közölte is a kis szomszéd,hogy mindenkit meghivtunk az utcából,csak téged nem...és ez igy is volt.Úgy hogy előtte folyton itt lógtak...zokogott a lányom.Hogyan lehet ilyen helyzetet lekezelni?
2011. márc. 22. 08:31
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Mi, a szülők már csak köszönő viszonyban vagyunk,érzik ők is szerintem..De a gyerekek "ragaszkodnak "a társasághoz.Még csak most kezdődik a jó idő,de idén ki fog borulni nagyon a bili,ha nem kezelem ügyesen a helyzetet.Egy rossz szomszédi viszony senkinek nem hiányzik.Bocs ha hosszú voltam.
2011. márc. 22. 08:36
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon durva sztori. A sógornőmék jártak hasonlóan, nekik hónapokig tartott, míg leépítették a szomszéd gyerekeket.

Gondolom már egyáltalán nem akarod áthívni őket, de ha mégis, lehet lassan csinálni. Pl ha átjönnek, h éhesek, szomjasak, szépen haza kell küldeni őket, hogy majd anyu ad. Azt totál nem értem, hogy te miért fürdetted őket.

Amugy meg nem kellenek "átlátszó" kifogások, kerek perec meg kell mondani, a szomszéd kislánynak is, meg a lányodnak is, hogy nem akarod, hogy barátkozzanak. Nekem volt egy kis barátnőm, folyton lógtunk a suliból, és mikor lebuktunk, anyám megmondta, hogy soha többé nem találkozhatok a csajjal,mert rossz hatással van rám. Egy idő után megértettem, és nem haragudtam rá. Egyébként anyámnak még igaza is volt, a lány nagyon hamar elkezdett fiúzni, terhes lett, nem fejezte be a sulit stb.

A lányodnak meg kell tanulnia, hogy nem mindenki barát.

2011. márc. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Azért fürdenek itt,mert hidromasszázs a kádunk,2személyes,és ez nagyon tetszik nekik.Amikor meglátták,jajj de jó,egyszer mi is fürödhetünk benne?Anyjuk rábólintott,hogy ha én megengedem.Nem hogy ez nem illik stb...kidomestoszoztam,végignézték,és teleengedtem.Ami amugy nem két ft.Mi is ritkán használjuk.

És amikor az adidas parfümömmel fujkálták a ház vakolatát kivülről?Azzal rajzoltak ...Kihozták a fürdőből..Vagy amikor az akváriumba beleszórt a kislány fál dooz kaját a diszkoszoknak..férjem husvét hétfőn akváriumot pucolt szitkozódva.Nem tudok négyfelé figyelni,elég nekem a pici,meg az ő kisebbjikük,a két nagy meg gengszterkedik.(7és 9 évesek)Utánna amikor ezzel szembesülök,az enyém kapja a leszidást,másnap meg a keritésnél "árulkodok"a szomszéd anyának.Nem jó ez igy...

2011. márc. 22. 09:21
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Hú, hát ez elég kellemetlen... Szerintem idővel menni fog a leépítés, ha a lassabb utat választod. De a másik gyorsabb: pl. vegyél kutyust a gyerekeknek, kerítsd körbe a kerítést valamivel, a hűtőre vegyél gyerekzárat, ha kérnek valamit, folyadékon kívül ne adj mást. A te házadban te vagy az úr, ezek meg csak szemtelen kis kölykök!! Váááááá, de utálom az ilyeneket. Egyik rokoncsalád is járt így (pont így), de ott az anyuka nem volt szívbajos és megmondta a gyerekeknek a tutit, bár ott nem közvetlen szomszédságról volt szó).
2011. márc. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Húúú,a kutyus kiverné a biztosítékot...a másik oldali szomszédnak azért szóltak hogy hangos a klimájuk.Előző helyükről meg pont egy ugató kutya miatt költöztek el.Rendőrséget állatvédőket kihivták az akkori szomszédjukra(ők mesélték),szóval itt is tudja mindenki hogy ki telefonálgat az önkormányzathoz feljelentgetéssekkel,összesugnak a hátuk mögött.Óvatosan kell velük bánni.
2011. márc. 22. 09:35
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja,és amikor az enyém megy át hozzájuk,nincs nasi,nem kinálja meg semmivel,de meg is mondja,hogy azért,mert akkor az övéi nem fognak ebédelni,vacsizni stb...nálam meg felfalják a konyhát,ha nem adok,bemennek a hutőbe,kiszolgálják magukat.Csak a vacsoránál szembesülök,hogy nincs meg a fasirt.Beviszik a kerti házikóba,ott betömik.A fene se látja.És most jön a nyár,kezdődik előlről,ott állnak a keritésnél már a napokban is...
2011. márc. 22. 09:38
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Óóóóó, azok után , hogy az én gyerekemmel "így" bánnak, biztos, hogy határozottabb és undokabb lennék! Mondd te is ugyanazt! És minden esetben tereld le őket akkor is, ha átlátszó, hidd el, előbb -utóbb megszokják, hogy nincs átjárás. Legyél erős és kitartó, a gyerekeiddel meg legyél őszinte (továbbra is). Rajtad múlik, hidd el!! (És a férjed is besegíthet)! Hívjatok inkább ritkábban, de "normális" gyerekeket! És ráadásul azért a tesók ott vannak egymásnak! :) Írj majd a későbbiekben, sok sikert!!!! (ja, és attól még a szülőkre lehet vigyorogni, hogy ne legyen nyílt konfliktus).
2011. márc. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 TKI Ibolya ***** válasza:
100%
Én egyszerűen nem engedném be őket.A gyerekeiddel pedig beszéld meg hogy ezért és ezért nem jöhetnek be.Én is voltam ilyen helyzetben és nem voltam szívbajos.Nem engedtem be őket a gyerekeim is megértették kis időn belül.A te portádon te hozod a szabályokat nem pedig a szomszéd és nem tartozol elszámolással feléjük.sőt a szomszéd gyerekeknek is megmondhatod hogy nálatok így nem szokás viselkedni és nem jöhetnek át és ne kukucskáljanak át hozzátok mert az sem szép dolog.Fürdetni sem kell őket tessék haza menni mert mi most már fürdeni szeretnénk.És mi az hogy bejár a hűtőbe.Ha éhes vagy szaladj haza enni kicsim majd utána visszajössz játszani.Esetleg készítenék egy tálca vajas kenyeret és ha nem tetszik valakinek haza lehet menni.Nehogy már egy gyerek irányítson a te házadban.Hívjatok olyan gyerekeket akiket szívesen láttok,nem vagy köteles a szomszéd gyerekkel jóban lenni.Ha a szomszéd anyukát zavarná amit a gyerekei csinálnak már rég nem engedné át őket vagy tett volna valamit a hogy ne viselkedjenek így a gyerekei.De szerintem marha kényelmes ez neki mert nincs gondja a gyerekeivel.Nem kell etetni és fürdetni őket és foglalkozni velük!
2011. márc. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
98%
Ne haragudj meg érte,de te nem vagy normális.Akár sirna a lányom,akár nem ezt nem engedném meg.Sőt,a kerités kapun belül sem engedném őket egy darabig,aztán max.a kertbe de akkor is felügyelettel,tehát rájuk szólnék mindenért ami nem tetszik.Az ilyen fajta család az akiket megkinálsz egy üditővel,és holnap már ott ebédelnek..ezt nem szabad megengedni.A lakásod legyen tabú,főleg igy.Nálunk is próbált kialakulni,egy hasonló helyzet de én még az elején pontot tettem a dolog végére.Az enyémek is hisztiztek,amikor nem engedtem meg,hogy a szomszéd gyerek minden hétvégén nálunk aludjon,és persze kaja,pia,nasi,gyümi.A gyerek anyja,életében egy almát még az enyimeknek nem küldött át,én meg hónapokig etettem itattam az övét.De végül is nem csak erről van szó.Az embernek éppen elég a sajátjaival kinlódni,figyelni rájuk,takaritani utánuk.Nem látom be,hogy folyamatossan miért kell egy idegen gyereket vendégül látni?És ahogy irod,ezek olyanok mint az állatok,igy meg főleg ne engedd meg.
2011. márc. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem írókkal. Sajnos nekem is volt részem ilyenben, de hála az égnek elköltöztek:))) Ott négy kislány volt, és nagyon untam, hogy egyfolytában nálunk lógtak. Míg nem volt kutyánk, sokszor arra mentünk haza, hogy az udvarunkban futkosnak... az ő dolguk lett volna a kerítés megjavítása, mert az ő házukhoz tartozó kerítést ők tették tönkre, de végül mi vettünk drótot és megcsináltuk, mert már nem bírtam idegekkel. Nekem is van három gyerekem, akkor még csak kettő volt, és tuti, hogy manapság is átjárnának, amitől a falra másznék. Ők is mindig éhesek, szomjasak voltak. Néha adtam nekik én is enni. Bejártak a lakásba futkosni, játszani, de közöltem, hogy csak az udvaron szabad játszani, van ott hinta, homokozó, csúszda, kismotorok stb. De pár perc után mindig az volt, hogy rohantak befelé... Ők soha nem hívták az én gyerekeimet át. Nálunk már a gyerekek szóltak rá a szomszéd gyerekekre, ha benyúltak a hűtőbe, hogy:" Hé, nálunk ezt nem szabad!" Nem is engedtem én sem, nem hagytam rájuk. Amikor ott ácsorogtak a kapuban meg a kerítés mellett, egy idő után már megmondtam nekik, vagy épp a férjem,hogy játsszanak együtt a tesójával, a mi gyerekeink éppen bent játszanak egymással, nagyon jól elvannak, nem kell átjönni, talkálkoznak majd az oviban, suliban, ilyesmi. Le is koptak egy idő után, de még jobb, hogy elköltöztek.
2011. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!