Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a véleményetek erről, ti...

Mi a véleményetek erről, ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Van három másod unokatestvérem, Olaszországban élnek,csak nyáron jönnek Magyarországra.

20%-osan beszélnek magyarul,de augusztus végére már olyan 50%-os a magyar szó kincsük.(inkább kulcsszavakban beszélnek,két 7 éves kislány és egy 5 éves kisfiú)

És mikor ide jönnek mindig csak rongálnak.

A szüleik, anyukámékkal beszélgetnek, kint az udvaron ők meg feljönnek a szobámba és lökdösik a számítógépet, letépik a posztereket a falról, ütögetnek, levesznek a polcról dolgokat és dobálják őket.

És hiába szólok nekik, nem tudnak magyarul, vagyis a szüleik szerint állítólag megértik amit magyarul mondasz nekik csak válaszolni nem igazán tudnak, de rám úgy sem hallgatnak.Mikor ütögetni kezdenek inkább csak elkapom a kezüket nehogy bajuk legyen.

Mikor már nagyon felidegesítettek mindegyiküket kidobtam a szobából.(nehéz volt,egyet kidobtam visszajöttem a másikért és az addig bejött,de végül annyira mérges lettem hogy durván fogtam meg őket és akkor már nem jöttek vissza, csak akartak mert utána bezártam az ajtót de akkor meg bátyám szobájába mentek be és onnan szedték le a dolgokat a polcról és dobálták az ajtónak, akkor kimentem rájuk kiabáltam,megijedtek, levettem a polcról a mozdítható dolgokat és visszajöttem és bezártam az ajtót.

Aztán kimentek az udvarra és a kerti tóba dobálták a dísz köveket, de ezt a szüleik nem látták mert a ház másik felén van a tó mint ahol ők beszélgettek.(de tudomásuk van róla hogy szoktak a tóba dobálni)

Aztán ezt megunták, és bementek a tyúkudvarba és a tyúkokat kergették (ez meg van engedve, anyukám barátnőjének a kislánya is szokta őket kergetni, de nem bántja őket,amíg nem fáj az állatnak addig lehet vele "játszani")

Egyszer csak ordítanak a tyúkok és látom hogy a farkuknál fogva dobálják ki őket a kerítés felett az udvarra.

De ezt látták a szüleik is,egy "nem szabad"dal el volt intézve.

(Pedig pont az ő szüleik voltak felháborodva annak idején mikor még a testvéreim meg én kergettük a tyúkokat, mert velünk is előfordult néha hogy bántottuk őket,de csak nagyon ritkán mi inkább csak kergettük őket)

De akkor is ők a vendégek,erre nincs joguk.

Én és a testvéreim SOHA nem rongáltunk náluk, még egy virágot sem téptünk le mikor hozzájuk mentünk kiskorunkban.

És az ő szüleik mindig szidták anyukámat,hogy miért hagyja hogy mi ezt meg azt csináljunk.(itthon nálunk)

Hogy lehetne elkerülni az ilyen helyzeteket??


Ők elég jól élnek,mindenük meg van, mi viszont nem élünk annyira jól...és véleményem szerint azért viselkednek így a gyerekek mert az gondolják szegények vagyunk bármit megtehetnek itt,meg nem figyelnek rájuk.

(én 15 éves vagyok)


2010. aug. 15. 17:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem a jómod teszi, ezt a nevelés teszi.


èn dogloztam angliában egy olyan gazdag családnál ahol kiugrani szinházba New York-ba nem volt nagy dolog.

Tényleg a 4 gyereknek minden meg volt, de nagyon jól neveltek voltak. ha elszakat a cérna és hiztisztek szófogadatlanok voltak (mert ugye ez minden gyereknél elöfordul) ésöbb bocsánatot kértek igazándiból. erre voltak nevelve. soha nem követelöztek és bármiben segítettek.


szóval ez nevelés kérdés.

2010. aug. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A szüleik meg a nagyszüleik szerint, ők nagyon jól nevelt gyerekek, és mindig is azt mondták/mondják,hogy én és a testvéreim neveletlenek vagyunk...

(mert ők az a fajta hogy nyald ki a s*ggem és akkor jól nevelt vagy)

Ez már nem ide kapcsolódik,de ha mi megyünk hozzájuk akkor mindig parancsolgatnak, főleg húgomnak hogy mosogasson el mert neki már azt kell.

Vendégségbe mosogatni?!Anyukám ilyet soha nem kért az ő gyerekeiktől (mert itt már a nagyszülőkről van szó, vagy is mamám lányról,ők a parancsolgatósak, az ötvenes éveikben járnak)

2010. aug. 15. 18:05
 3/8 _Dorka_ válasza:
100%
Szerintem legyél szigorú és következetes az unokatesókkal. Tanulják meg, hogy veled szembe mit engedhetnek meg és mit nem. Te vagy otthon, és te szabad a szabályokat a szobádban, hogy lehet bánni a dolgaiddal és szemtelenkedni vagy nem. Mégha ez nem tetszik nekik, vagy a szüleiknek. Egy másik fronton pedig a szülőknek is elmagyarázhatod, hogy mi az ami nálatok tiszteletlenségnek számít, vagy akár a szüleid is jelezhetik ezt. sok szerncsét a vadórzókhoz! :)
2010. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az utolsó sok jót írt:) szerintem próbáld lekötni őket rajzoljanak stb. Ha meg rosszalkodnak akkor fogd meg őket EGY SZóT SE SZÓLJ HOZZáJUK!!!! Addig pakolgasd őket ki amíg kinnt nem maradnak! Legyél mérges és mond nekim, hogy egy fél óráig bünti van és nem mehetnek vissza! Ha letelt mond nekik hogy kérjenek bocsánatot és nem szabad rongálni! Garantált a hatás! Ha mégsem akk térdepeljenek kukiricán és elő az öveddel :D csak viccelek =]

2010. aug. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
verd meg őket:D
2010. aug. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
vedd fel őket videóra amikor rossz dolgokat csinálnak vágd össze mutasd meg az anyjuknak és kérdezd meg hogy tényleg jó gyerekek?
2010. aug. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
egy kis segítség: olaszul, tanuld meg: "se lo fai di nuovo, ti ammazzo" (sze lo fáj di nuovó, ti ámmácco)- ha megint megcsinálod, agyonütlek. ezt meg kell hogy értsék. :DDD
2010. aug. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyszerű: Én is át tudom élni,és hasonlót éltem is már át,h a szülőt nem érdekli,ilyenkor vond el a figyelmét vagy "véletlenül" üsd meg vagy lökj/dobj neki vmi tárgyat és akk lemegy az anyjához, ha ezt nem akarod akk pofozd fel istenesen,hadd tanuljon! És ha a szülők leszidnak,mondd el nekik h mi volt vagy színezz egy kicsit, és neked fognak hinni,nálam mindig a saját gyereküket szidják le,ha nem,rám akkor sincs egy rossz szavuk se.

BBocs ha egy kicsit agresszív vtam.

2010. aug. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!