Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vendégségben voltunk ismerősök...

Vendégségben voltunk ismerősöknél. Gyerekeink másfél évesek. A kisfiú először felrúgta a lányomat, aztán meglökte, majd fejbe dobta egy játékkal, s végül meghúzta a haját. Közte 5-10 percek teltek el. Nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Én szótlanul tűrtem, mert lányom eleinte nem vette fel, hogy bántják, de a hajhúzás betett neki, mert az tényleg fájt neki, és ez már megríkatta. Nálunk nem divat sem a kiabálás, sem a bántalmazás, sose tapasztalt még ilyesmit a babám. Erre 1.5 óra alatt ennyi gyötrelem érte. Nagyon félt és szorongott míg náluk voltunk, de nem mertem fél óra után elköszönni, mert amúgy jóban vagyunk. Az anyuka nevelési módszere egészen más, mint az enyém, nálunk elég a szép szó, ő viszont folyton kiabál, fegyelmez, rácsap a gyermeke kezére, meg meghúzza a haját rendesen, hogy ilyet nem szabad csinálni... Ti mit szóltok ehhez? Én elkeseredtem... Nem vicces ez az egész, és nem tűröm, hogy a gyerekemet bántsák. Anyuka annyit mondott, legalább szokja a babám, az oviban úgyis lesznek rossz gyerekek. Nade az hol van még? Nem kéne ezt ilyen könnyeden venni. Lányom megrettent, hogy feszültséget érzett, ennyi kiabálástól nekem is megfájdult a fejem. :(
2011. febr. 19. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
Én nem vinném hozzájuk többet a gyereket.
2011. febr. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a gyereken meglátszik az anyuka nevelési módszere. Ez kb 70%-ban lehet oka a hajhúzásnak meg ütögetésnek. Azt is figyelembe kell viszont venni hogy a fiúk fejlődése más mint a lányoké, ők sokkal tovább "használják" az agresszív megnyilvánulásokat a szavak helyett.

Ha a gyereked nem érzi jól magát ilyen környezetben (amit nem csodálok) akkor ne vidd legközelebb magaddal. Fölösleges kitenni ilyesminek és nem fog "hozzászokni". Ha a másik anyuka jó barátnő, mondd meg neki, hogy ne toljon ki a gyerekével, mert ezt a viselkedést nem fogja levetni az oviban sem és később problémái lesznek emiatt. Főleg ha otthon sem lát más példát, az iskoláig is elérhet a magatartási zavar. Se a gyerekek se a pedagógusok nem szeretik az agresszív gyerekeket.

Nem vagyok gyakorló anyuka, de remélem használható a hozzászólásom:)

Ja és annak sem árt a kezébe venni egy gyermeklélektan vagy feljődéspszichológia könyvet, aki nem ilyen területen dolgozik.

2011. febr. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Igy van, lesznek az oviban ilyen gyerekek, pl az övé, de nem a tied. De ez még igen messze van. Én isideges lettem volna, ne vidd oda többet. Amugy az első vicces gondolatom az volt, hogy biztos tetszik a kisfiúnak a kicsilány, azért huzkodja a haját...:)
2011. febr. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Szívem szerint én is egyből arra gondoltam, hogy talán nem kellene olyan társaságba vinnem, ahol csak rosszat lát. Pláne, hogy bántja a gyerek, és az én lelkemet is bántotta vele. Viszont hónapok óta ismerem őket, a gyerek egy végtelenül nyugodt, sőt félénk, bátortalan kisfiú. Volt. Sajnos azt látom, hogy mióta anyukája beindította a nevelést, azóta rohamosan romlik a gyerek magatartása. :( Hogy lehet így elrontani egy gyereket? Felesleges dolgokért is kiabál vele, igazából a kákán is csomót keres. Én csak kapdostam a fejem, hogy most meg mi a baja már megint a gyerekével. Ha ők jönnek hozzánk, nincs gond, anyuka visszafogja magát és a gyerek is úgy ahogy viselkedik. De a saját környezetükben nagyon csúnyán viselkednek.

Annyira de annyira sajnálom, ahogy látom, hogy teszi tönkre a gyereket azzal, hogy így bánik vele, teszem hozzá, ő jót akar. Csak szerintem meg felesleges bántani a gyerekét, mikor nem is csinál semmi rosszat. Korosztályos dolgaik vannak, szétpakolnak mindent, rohangálnak, és akkor mi van? Mondjuk a lányom lába azonnal földbe gyökeredzett, ahogy odaértünk. Még leülni sem akart, nem hogy játszani. Hát lehet, hogy nekünk oda nem kéne mennünk, legfeljebb mi látjuk vendégül őket... Legszivesebben elmondanám, hogy nem tartom helyesnek, hogy így viselkedik a fiával, hisz láttam, hogy milyen volt eddig, és milyen most, és sajnos annak tudható be, hogy ő is bántja a gyerekét, még ha nevelőcéllal is... Hülyeségnek tartom így nevelni a minigyereket. Meg később is ki lehet bírni nélküle. Szerintem. De hát nem szabad beleszólni más dolgába... Csak akkor az én gyerekemet mindig bántani fogja, mert felette végre úgy uralkodhat, ahogy rajta az anyja? Sajnos ezt látom...

Egyik szemem sír, a másik nevet. Babám imádja a társaságot, szeret a középpontban lenni, de náluk egyszerűen lefagyott. Meg én is. Ők még abban a korban vannak, mikor utánzással tanulnak. A kisfiú nagyon gyorsan eltanulta az anyjától, de a lányomat szeretném ezekből az élményekből kihagyni. Ragad rá is a hülyeség, estére már úgy hisztizett, hogy csak néztem, már-már csapkodni kezdett, de gyorsan eltereltem a figyelmét. Gondolom az egész napjára rányomta a bélyeget az a 1.5 óra feszült hangulat. Remélem mára kialussza. :)

Köszönöm amit írtatok, mindkettőtöknek!

2011. febr. 20. 08:37
 5/9 A kérdező kommentje:
Jó lett volna, ha azért húzza a haját, mert szereti.. :) De inkább valami féltékenységféle lehetett. Megzavartuk a birodalmát.
2011. febr. 20. 12:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó példája annak,hogy a folyamatos ordibálás meg a testi fenyités nem jó semmire. Mellesleg elég baromság a szülő részéről (nem akarom minősiteni,de nem lehet túl intelligens ) az agresszióra agresszióval válaszolni.

Szeirntem ne vidd hozzájuk a gyerekedet. Írhatnám,hogy beszélj az anyukával de hidd el az ilyen ostoba primitiv emberekkel nem lehet értelmesen beszélni.Talán ő is ugyanezt látta a szüleitől anno.

2011. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

én sem vinném, tényleg hamar tanulnak egymástól. abarátnőm abszolút nem tudja agyerekét fegyemezni, mindig kkönyörög neki, meg sinránokzik, hogy ne bántsd anyát, meg ne dobáld a játékot, de semminek nincs következménye. ha megüti, és röhög, akkor csak néz nagy bociszemekkel, hogy nem bántjuk anyát, jaaaj. erre a ygerek fogja és még egyet jól rásóz....ahelyett h megfogná a kezét határozottan , csúnyán nézne és azt mondaná, hogy ezt nem! na mindegy, mindenki úgy csinál ahogy akar, csak az én kislányom is ezeket néha(ő már csak viccből, mert 2 éves múlt a kisfiú meg másfél lesz) rajtam próbálgatja....múltkor odacsapott nekem...én meg rászóltam, hogy nem! anyát nem ütöd? te örülnél ha én megütnélek? erre válasz, megszeppenve: nem. mondom azáért mert az xy kisfú verekszik, neked nem kell ,te már okos nagylány vagy. na azóta se fordult elő. meg hát a kisfiú iszonyú hisztis, el van kényeztetve, és amikor átjönnek vagy mi, akislányom is hajlamos ezeket átvenni, olyankor mindig keményen rászólok, és abbahagyja. ő is verekedős, rácsap a nála majdnem fél fejjel nagyobb kislányomra...az anyja akkor is csak sopánkodik. tudod mit? én olyankor mindig rászólok a kissrácra, nem haverkodós stílusban, és aznapra már nincs több verekedés. ha az anyjának nem tetszene, akkor megmondanám neki, hoyg ne haragudjon, nem szólok bele, mit hogy csinál, egészen addig, amíg nekem nincs belőle károm. márpedig ha a gyerekemet üti, akkor az nekem nem mindegy.

egyébiránt azon a véleményen vagyok az önmaga megvédésének oktatása körében, hogy egyelőre én arra tanítom, hogy ha valami játékot nem akar adni, mert kedvenc, vagy neki kell, akkor nem adja oda, és ennyi. menjen odébb, vigye odébb. így is csinálja. mástól nem veszünk el játékot, megvárjuk míg lerakja. ha meg valaki bántja, akkor szintén menjen odébb, ne kerresse dirket a konfliktust. védje meg magát ha nagyon muszáj. egyébként nekem szándékomban van őt majd úgy 2-3 év múlva valami küzdősportra beíratni, akkor nem lesz ilyenekkel problémája nagyobb korában sem.

2011. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vinném többet hozzájuk. És barátkozni sem tudok sajnos ilyen anyukával. Ahol mi lakunk van több ilyen gyerek akiket így nevelnek és ők maguk is nagyon durvák. Ha látom őket a játszón egyből egy másik játszóra vesszük az irányt, ha feléjük motorozik a gyerekem akkor arrébb terelem. Köszönök az anyukáknak és elslisszolunk..
2011. febr. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egyszerű: nem normális a lány.
2011. febr. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!