Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 5 éves kisfiam folyton szerelm...

5 éves kisfiam folyton szerelmet vall nekem, az apukájára féltékeny és amivel nagyon zavarba hoz folyton meg akar csókolni úgy ahogy a délutáni sorozatokban láthatta, lassan teljesen eltílt a férjemtől. MIt tegyek?

Figyelt kérdés

Ha megfogjuk egymás kezét a férjemmel már akkor is szétfeszíti a kezünket,ezzel közölve,hogy az ővé vagyok,nem apáé.

Az apukájával egyébként jó a kapcsolata,sokat játszanak együtt.


2011. márc. 24. 13:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%
Jaaaj, de éédees...:D xD Viszont ezt szörnyű lehet elviselni egy házasságban, hogy egy gyerek széthúz titeket. Mindenek előtt ne felejsd el a fontossági sorrendben a ti vagytok elől és utána a gyerek azaz ő.:)
2011. márc. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez természetes. A fiad belépett az ún. fallikus szakaszba, amikor a gyerekekben felébred a szexuális ösztön, és "szerelmesek" lesznek az ellenkező nemű szülőbe, az azonos neműre pedig féltékenyek. Ha lányod lenne, akkor fordított helyzetben lennétek.


Majd elmúlik, mindig türelmesen meg kell neki magyarázni.

2011. márc. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy öcsém, emlékszem, ő is ilyen 4-5 éves volt, amikor arról beszélt, hogy majd ha felnő, elveszi feleségül anyut. Anyám elmagyarázta neki, hogy ő az apu felesége, nem házasodhatnak össze, de majd úgyis szerelmes lesz stb.

Szerintem te is mondd el neki ezt mindig, és ne hagyd rá, hogy szétbontsa a kezeteket, meg ilyesmik, mert akkor azt hiszi majd, hogy jól csinálja.

2011. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Bevallom eleinte mosolyogtunk a férjemmel rajta,aztán egyre erőszakosabban követelte,hogy én csak vele foglalkozzak,ne az apukájával,akkor már annyira nem mosolyogtunk ,régebben ezt nem csinálta,pár hete kezdte.
2011. márc. 24. 14:12
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Utánanéztem a szakirodalomban, bemásolom:


"Freud szerint a gyerekek a negyedik életévben kezdik az élvezetek keresését a nemi szervekre összpontosítani. Ebben a fallikus szakaszban a fiúk és a lányok fejlődése szétválik. A fiúkban tudatosul, hogy nekik péniszük van. Ők az anyjuk iránt kezdenek szexuális érzéseket táplálni, és az apjukra lesznek féltékenyek. A lányokban az tudatosul, hogy nekik nincs péniszük, és neheztelni kezdenek anyjukra, hogy "ilyen rosszul felszerelve" hozta őket a világra.


...


A fiúknak csecsemőkorból a gyerekkorba átlépvén újra kell rendezniük érzelmi kötődéseiket, el kell távolodniuk anyjuktól, és közeledni kell apjukhoz.


Freud szerint a fiúgyerekek ezt a célt az óvodáskor végére érik el, amikor is a személyiségfejlődés következő szakaszába, a latencia szakaszába lépnek, ami alatt szexuális vágyaik elnyomódnak, viszont nagy érdeklődést mutatnak a felnőttek által birtokolt készségek megtanulása iránt. "

2011. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy pszichológiai magyarázattal szolgálsz,már azt hittem valami rendkívűli dolog történik velünk :-).
2011. márc. 24. 14:16
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
kapcsold ki előle a délutáni sorozatokat nézess vele valami tudományos adót Diszkavery ,Nat Geo
2011. márc. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hozzászólni mélyebben nem szeretnék, de eszembe jutott egy történet.

Egy nap az unokatestvérem kisfiával sétáltam, ő akkor volt olyan 5 éves, én 16-17, a nagynéném meg olyan 40 lehetett. És séta közben mondta a kissrác: Zsuzsi, ha megnövök téged veszlek feleségül. Kis csend és folytatta: Tudod eredetileg az Erzsit akartam (nagynéném)de ő szerintem már öreg lesz és úgyis meghal, mire én nősülök. Nem lesz jó hozzám.

Teljesen természetes egyébként a vonzódás, bár a féltékenység engem is aggasztana, azt mindenképp tisztázni kell.

2011. márc. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is "szerelmes" belém 5 évesen, bár nem olyan erőszakos. Én iiiimádom, és azóta extra szófogadó. De amit tehettek: most van befolyásod rá, hogy a jó viselkedésmintáit rögzítsd plussz rövid ez az időszak, utána az apja felé fog fordulni, mert minta kell neki a férfi válásban. Úgyhogy már most érdemes lenni apa-fia programokat csinálni, amiben meglátja a gyerek, hogy őt szeretik, apa milyen űberjófej, és elkezd azonosulni vele.
2011. márc. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az 5 éves lányom folyton meg akarja csókolni az apját. Ő úgy tudja hogy ha megcsókolja akkor azzal össze vannak házasodva.

Aranyos.

Viszont minden alkalmat megragad hogy kileshesse apa kukiját :)

Még nem sikerült neki (gondolom) de egyre erőszakosabb és kicsit aggaszt.

2011. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!