Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, ha kisfiam mostaná...

Mit tegyek, ha kisfiam mostanában verekszik? 2 hete csinálja ezt, féltékeny, és egyre agresszívabb, ha nem ő van a középpontban.

Figyelt kérdés

Kisfiam másfél éves, 1 hónap mulva jön a kistesó, és mostanában lett ilyen durva, verekedős. Biztosan érzi, hogy már nem sokáig lesz ő egyedül a középpontban, de mivel tudnám rávenni, hogy ne legyen durva más gyerekekel? A kistesót is verni fogja?

Magyarázom neki szépen, de aakor is csak csinálja. Rá is szoktam csapni, de attól félek, még nagyobb kárt teszek a lelkivilágában, most, hogy meg kell barátkoznia az új babával.Mi a jó megoldás? Le fog róla szokni?


2008. jún. 23. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia nálunk is másfél és a körkülönbség de soha nme bántotta a nagy a kicsit szerintem ne verd meg hanem minél többször öleld magadhoz és szeresd de őszintén tudom hogy szereted de most éreztetned kell vele nagyon

nálunk amíg a pici a pocakomba volt állandóan puszit "adott" neki a kicsi meg simogatta a nagy arcát(amikor mocorgott a csöpp mindig odahívtama nagylányunkat és ez volt a simogatás

nagyon jó viszony alaklt ki közöttük szerintem ezeknek is köszönhető

ha a pici megszületik mindig a nagyot kell előtérbe helyezned, a kicsi nem fog semmibe hiányt szenvedni de a nagynak jobban szüksége lesz rád és hidd el nem leszel hozzá fáradtnáluk most kezd kialakulni hogy már nem muszály a nagynak az elsőnek lennie mert tudja hogy ő is ugyanolyan fontos mint a huga a kicsi most másfél éves

ha valamiben tudok szívesen segítek írj privit

2008. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk nagyobb a korkülönbség, de minden gyerek így reagál, mivel tudja, hogy már megosztott lesz a szeretet. Persze tévesen gondolják így dehát gyerekek. Nem értik az egészet. Valóban az a megoldás, hogy jobban éreztetsd vele, hogy szereted, és magyarázd el neki ha kell minden nap, hogy mennyire imádod, és mindig ő lesz a csodálatos kisfiad és ez akkor sem fog változni, ha megszületik a kistestvére. Ha megvan a baba, akkor is próbáljatok vele sokat foglalkozni, mint a tesó előtt és akkor nem lesz semmi baj. Érezni fogja, hogy nem ér kevesebbet számotokra mint a testvére. Magyarázd el neki, ha megszületett a baba, hogy most többet kell vele foglalkozni mert kicsi, de segíthet és akkor több időd marad mindkettőjükre. Nem könnyű dolog ez, mivel egy gyerek másképp fogja fel a dolgokat mint egy felnőtt.

Sok sikert és kitartást!

2008. jún. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
7%
"beszéldd meg vele", hogy inkább örüljjön, mert lesz akivel játszhat, lesz, aki segítsen neki meg egyebek. Meséld el enki, hogy milyen jó, ha van tesó.
2008. júl. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Az én lányom is verekedett,a bölcsödében is ütlegelte a másikat,de ott elmagyaraztak neki,hogy ezt igy nem lehet,leszoktatták róla!

2008. júl. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez érthető mivel azthiszi,hogy a szereteted megoszlik majd kettőjük köszt,vagy inkább majd a picurt jobban fogod szeretni.Én amikor a második fiammal voltam terhes,mindig mondogattam,hogy a pocakomba levő tesó nagyon szereti Őt és alíg várja,hogy megszülessen és megismerhesse a bátyóját.Odahivtam hozzám kedvesen simogattam és kértem,hogy Ő is üzenhen valamit a öcsikének.Mondta a csillagom,hogy gyere gyorsan mert játszani szeretnék már veled és megigérte,hogy a repűlőgépét is odaadja neki.Mindíg modtam neki,hogy szükségem lesz majd a segítségére, mert nagyon fogok rá számítani.Így is volt,mindenbe befogtam.Segített etetni,tolta a kocsiba,mindíg beszélt hozzá.Büszke volt magára,hogy milyen fontos szerepet tölt be.Terészetesen vele is sokat foglalkoztam,mérhetetlenül nagy szeretettel.
2008. júl. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szerezz egy jó ló ostort!!!
2010. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!