Direkt teszi ezt, fél?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok.Apámmal,nevelőanyámmal élek,és van 2 féltestvérem,egy 2,és egy 7éves.Aki most 7 éves,daz nagyon rosszul viselkedik!Az asztalnál az evőeszközzel hadonászik,az étellel hülyéskedik,meg a 2 éves kisöcsémmel nem foglalkozik.Én mindig játszok vele,autózunk,meg ilyenek,de ha ő vele szeretne játszani egyből a válasz:Hagyj már békén!Meg ha mondjuk kér egy kis kekszet a kisebbik öcsém,és kap,akkor a nagyobb így szól:Mindent csak ő kap,én semmit sem kapok!Na,a lényeg,hogy ha apám jelen van,nem szemtelenkedik,teljesen jól viselkedik,de ha ő nincs itthon,akkor elszabadul a pokol.Miért teszi ezt?Mellékesen,az ő igazi apja abszolút nem foglalkozik vele,kérte,hogy menjenek moziba(már előre meg lett ígérve!)erre a válasz:Tudod mit,veszünk kólát meg chipset,letöltöm a filmet azt otthon megnézzük!Azért csinálja ezt,mert fél az apámtól?Vagy valami más?Szerintetek?
2011. ápr. 1. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyerekek nagyon okosak, tudja, meddig mehet el az anyjánál, és meddig az apjánál. Te is tudod, hogy kinek kell elmondani, ha rossz jegyet kaptál, kitől kell elkéredzkedni, ha el akarsz menni egy haverodhoz. Nem azt mondom, hogy fél tőle, inkább tart tőle. Tudja, hogy nála nem jó elrúgni a pöttyöst.
2011. ápr. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tudod a középsőknek nagyon nehéz. A nagy okosabb, ügyesebb, és több mindent szabad neki, mint egy hétévesnek. Azt ő nem látja, hogy kötelessége is több van... A kicsi meg aranyos, a felnőttek rögtön rá figyelnek, és neki is többet szabad, mint a középsőnek. Pl. cumizhat, nyafoghat, ölbe veszik, babakocsiban tolják, este elaltatják, melyik családban hogy szokás, de az biztos, hogy szükségszerűen többet foglalkoznak vele, mint a középsővel. És ráadásul a kicsi megszületéséig a mostani középső volt a kicsi! Valódi trónfosztás érte szegényt. Persze ez az élet rendje, de ettől még nem könnyebb utolsó előttinek lenni a testvérek között.

Nagyon rendes tőled, hogy foglalkozol a problémájával. Segíthet, ha egyrészről hangsúlyozod neki azokat a helyzeteket, ahol előnye van abból, hogy ő már nagy, pl. vele már lehet focizni, a kicsi ugye még nem tud, ő megfoghatja a hajómodellt, amire a kicsi még nem tudna vigyázni, vagy ügyesen tud segíteni a főzésben, pláne a sütésben, meg ilyenek. Ehhez persze fontos, hogy a szüleid se akarjanak teljes egyenlőséget hármótok között, szóval ha a nagyobbik testvéreddel foglalkozol, ne legyen kötelező bevenni a kétévest is.

És biztosan szüksége van némi extra dajkálásra főleg az anyukától, hogy néha kicsit visszaálmodhassa magát abba az eltűnt aranykorba. Néha lehet úgy játszani, mintha még ő is kicsi volna. Hamarosan úgy is nagyfiú akar lenni megint.

A kistestvérét pedig természeten nem bánthatja, de én biztos nem erőltetném rá, hogy játsszon vele, ha nem akar. Mindig megdicsérném, ha mégis megteszi még rövid időre is, és felhívnám rá a figyelmét, mennyire örül ennek a testvére, meg hogy neki is milyen jó, ha te foglalkozol vele, de ennyi. Egy hétévesnek valóban nem igazi játszótárs egy bölcsődés. A kicsi nem tud még szabályokat betartani, lerombolja a nagy gondosan megszerkesztett építményeit, nem mert rossz, hanem mert kicsi. Ehhez pedig egy átlagos hétéves nem tud alkalmazkodni.

2011. ápr. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A hétévessel is szoktam,pontosabban szoktunk játszani.elég sokat.Mindig szoktunk kártyázni,társasozni,más játékokat is játszani.Meg amikor "féltékenykedett",hogy:Engem senki sem szeret!Többször mondtuk neki,hogy mindenkit egyformán szeretünk.
2011. ápr. 1. 23:58
 4/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, ezek még normális gyerekkori viselkedésformák. A családotok ugye később került egybe, ez kicsit felnagyíthatja a problémákat.
2011. ápr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!