Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam 2,5 éves, nem beszél,...

Kisfiam 2,5 éves, nem beszél, ha kérdezek tőle nem bólogat, a hallása jó, ha kérek tőle valamit nem teszi, sokat nézte a tv-t. Ha örül még mindig repked. Figyelmével van gond. Valaki tud olyat, ami beszédre serkenti?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 20:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

először is nem kéne, hogy tv-t nézzen. sokat mesélj neki, olvassatok együtt könyvet, sok foglalkozás, játék. akkor kénytelen kérdezni, kérni. és előbb-utóbb magyarázni is elkezd.

a tv előtt nem kell válaszolni,még bólogatni sem kell.

2011. márc. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Sajna nm tudom lekötni a könyvekkel,még nem szereti ha olvasok neki,néha nézegetünk csak könyveket,de nem is mutatja meg pl.ha kérdezem,hogy hol a kacsa?stb.
2011. márc. 6. 20:41
 3/23 anonim válasza:
100%

Ha valamit sikerül elérned, hogy mond, vagy bólogat, vagy megmutat valamit, akármilyen kis reakció is, akkor nagyon dicsérd meg. Sőt tapsold mag. Ha többen vagytok a helységben, akkor mindenki tapsolja meg.


A dícséret tetszeni fog neki és majd egyre többet "produkálja" magát.

Türelem!

2011. márc. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%

Kicsit gyanúsnak hangzik, főleg a repkedés miatt. Kérdezd meg orvosodat.

Ha már volt valami amivel bizonyított, akkor lehet, hogy tud mindent, csak még nem beszél, és kényelmes típus. Van aki később kezdi. Én beszélnék az orvossal az biztos, lehet kell neki némi segítség ezeket a dolgokat beindítani nála. A tv-zés nincs előnyére az tuti.

Az olvasás nem úgy működik, hogy akkor figyelni is fog látszólag. Kicsit próbáljad csak néhány percet eleinte. Játsz vele, beszélj hozzá, és ne akard eleinte, hogy mondja, csak te beszélj sokat, énekelj.

Ha semmi, akkor tényleg beszélj az orvossal.

2011. márc. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
70%
Kérdezz meg egy orvost mindenféleképpen!Az ő korában már kéne figyelnie,és viszajelzéseket adnia.Sokat kell hozzá beszélni,és nem megérteni ha csak mutogat,hogy jobban ösztönözve legyen a beszédre.
2011. márc. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Igazán nagyon kedvesek vagytok:))Mindent megpróbálok,ami az erőmből telik,de elég fáradt vagyok már,de nem adom fel.Már kipróbáltam,hogy úgy csinálok,mintha nem érteném,de akkor olyan visítást rendezett,hogy nem bírtam,a férjem jobban bírja,és tovább várakoztatja,de így sem történt semmi,a kisfiam egyébként koraszülött,és terhesen is folyamatos hasfájásom volt.De ha akar valamit addig húzza a kezem,amíg meg nem értem.
2011. márc. 7. 09:59
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
szia, én a helyedben elvinném korai fejlesztőbe. nem jártatok még? eddig rendesen fejlődött? nem akarlak megijeszteni meg semmi, de ha pl végig fájt a hasad, meg koraszülött volt, akkor fennáll a lehetősége, meg persze az általad leírtak alapján, hogy oxigénhiányos lett, és az okozhat idegrendszeri problémákat.
2011. márc. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Amivel még tudod fejleszteni: sok mozgás. A mozgás az alapja mindennek. A hintázás állitólag fejlesztően hat a beszédközpontra, valamint a vízben való mozgás. A fiamnál sem ért semmit, ha hülyének tettettem magam és nem reagáltam a mutogatásra, mert ettől csak ideges és fusztrált lett. Éreztem rajta, hogy nem az a gond, hogy nem akarná mondani a dolgokat, hanem tényleg nem tudja. 28 hós, kb két hete elkezdte egyik pillanatról a másikra ismételni, amiket mondok. Ugyan minden szónak az első két betüjét, de végre ismétel. Nem baj, ha nem érdekli a könyv, azért te csak olvass kicsit, énekelj, mondókázz! Figyel ő, ne aggódj! Ha már nem tudsz énekeket, ajánlom a következő dvdt: Gyerekdalok és mondókák. Szuper, élvezni fogjátok mindketten, keress rá a neten!
2011. márc. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Én sem akarlak megijeszteni, de jobb lenne ha a védőnőtöket és a háziorvosotokat, vagy egy hozzáértőt kérdeznél, mert sajnos eléggé gyanús. De a fiúk később kezdenek el beszélni, általában.

Nálunk, ha megy a tévé, néha odanéz, ha érdekes dolgot lát, de a lányomat aki, 13 hónapos nem köti le! Ami nem is baj.

De ő már ha kérdezem, hogy mutassa meg hol a feje, hasa, hol a kutya könyvben, megmutassa, ha kérek tőle valamit, (igaz nem mindig), de idehozza. De babanyelven sem, szavakat sem mond? A lányom mondja, hogy baba, mama, papa, apa, vau, kell, nem...

2011. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Itt Pesten elég macerás uszodába vinni,1 csomó papír kell hozzá,és én mindig fertőzést kapok,de majd igyekszem valahol úsztatni.Akinek 28 hónapos a kisfia,szeretném kérdezni,hogy ő se bólogatott,ha kérdezted?Én is úgy érzem,hogy mondaná,ha tudná.Már 2hónaposan visított,ha kikapcsoltam a tv-t,és nem a Mickey egér ment benne.Persze délelőtt és délután kint voltunk.A lányom már 1,5 évesen beszélt rendesen,most 5 éves.A hintáztatást már csináljuk.Lassan fejlődik.És nagyon akaratos kisfiú.Járni is segítség nélkül tanult meg.A cumiját egyik napról a másikra kiköpte,ugyanígy a tápszert is.Úgy érzem mindent önállóan csinál.Még reménykedem,hogy megszólal.Védőnőről,dokiról inkább nem mondok semmit!Köszönöm,hogy írtatok!
2011. márc. 8. 08:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!