Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egy gyereknek, aki már elmúlt...

Egy gyereknek, aki már elmúlt 3 éves (3 hónappal), tudnia "kell" 10 percet nyugodtan várnia valamire?

Figyelt kérdés
Szeretett volna valamivel játszani, amihez mi is kellünk, de vacsoráztunk. Kértük, hogy várjon addig, amíg befejezzük, és utána játszunk. Akkor elkezdett ordítani, és nem lehet rá hatni szép szóval.
2011. ápr. 8. 19:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%
Ha egyke akkor nem hiszem.Mert oviba még nem jár és nem érti még,hogy várjon a sorára.Ott nem kapja meg a gyerkőc rögtön azt a játékot amivel már játszik valaki.Ki kell várnia a sorát.Az oviban majd megtanulja.:)
2011. ápr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mivel elmúlt hároméves, ezért már jár oviba.
2011. ápr. 8. 19:23
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 2,5 éves, de ha szólok neki, hogy várjon egy kicsit, akkor minden további nélkül vár. Elmegy addig játszani, vagy beszélget, de nincs belőle gond. Egyszer egyszer előfordult már, hogy mondta "nem várok", de aztán megmagyaráztam neki, hogy ha siettett, vagy hisztizik, nem fogja előbb megkapni, amit szeretne. Szóval szerintem 10 percet már ki tudna várni egy 3 éves is.
2011. ápr. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Este volt, elfáradt már.
2011. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nemcsak este fordul elő ez, hanem akár reggel is. :(
2011. ápr. 8. 19:43
 6/18 anonim ***** válasza:
47%
Az enyém is 3 éves,óvis és nem tud várni,de tanuljuk...Szerintem ezzel semmi gond,ráadásul kos,tehát alapból türelmetlen...
2011. ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Skorpió gyerekeim vannak:) Türelmetlenek. Nem akarom persze 100% ban erre fogni de nagy többségében a 3 éves elmúlt fiam nem tud 10 percet várni nyafog elégedetlenkedik. Néha ilyenkor nem veszünk tudomást róla, néha az apja megenyhül és hamarabb megcsinálja amit szeretne a gyerek.

De azért legtöbbször kivárja ha tetszik ha nem, mert van egy kistesó, és lesz még harmadik is, szóval meg kell értse hogy nem tudok ugrani minden percben hozzá mint mikor kicsi baba volt.

2011. ápr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Elméletileg tud de a legtöbb gyerek ugyse vár hanem orditani kezd pláne ha tudja hogy a szülőt ezzel idegesiti. Ilyenkor nem kell rá figyelni egyetek tovább mint ha ott se lenne elöbb utobb rájön hogy így nem ér el semmit.
2011. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

Egyrészt szerintem fogalmilag sem érti a várj egy kicsit- nincs időérzéke, hogy a "kicsit" "amíg befejezem" mit is jelent.

Másrészt én úgy emlékszem ez az 5 éves státuszon van, hogy egy 5 évesnek tudnia kell várni, úgyhogy 3 évesen már csak ezért sem hiszem.

2011. ápr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a neten az Értő figyelem-ről szóló oldalakat.

Egy gyermeket csak így lehet okosan nevelni.

2011. ápr. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!