Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hisztit hogy kezelitek 16...

Hisztit hogy kezelitek 16 hónaposnál?

Figyelt kérdés

Alapjában véve egy nagyon okos, aranyos kislány, de ha nem az van amit ő akar megy a földhöz vágás, verekedés, hiszti. Boltban, utcán, mindenhol. Sokszor már annyira rosszul esik, hogy nem tudom megnevelni, ma pl itt voltam köszönteni rokonok, a nenéje valamire mondta hogy nem szabad és akkora fülest kapott hogy öröm volt nézni.

Ti mit tesztek ilyen helyzetben?


2011. ápr. 19. 19:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Hisztizen ha akkar csináld ami épp a kezedben van nem kell vele foglalkozni, ha meg el kezd verekedni, dobálodzni 1-szer határozottan szólj rá hogy fejeze be mert baj lesz ha nem fejezi rakd át egy másik szobába pár percre.
2011. ápr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
az én lányom ugyan ez, nálam egy figyelmeztetés van, utána azonnali szankció: vagy be a babakocsiba és azonnal megyünk haza (pl. játszótér, ha csapkod, vagy verekszik a lapáttal), addig üvölthetsz nyugodtan. ha otthon vagyunk akkor be a szobájába és ha megnyugodott kijöhet (nem zárom rá az ajtót), vagy egyszerűen otthagyom és én megyek ki, közben elmondom, hogy nem is hallom, amit mondasz, amíg nem beszélsz rendesen és tényleg nem is reagálok. Szerintem a lényeg, hogy MINDIG, következetesen és azonnal cselekedj, akkor megérti majd, hogy nem érdemes hisztiznie.
2011. ápr. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez jön be, amit az utolsó válaszoló írt! Nem Te nem tudod "megnevelni", ezt úgy hívják dackorszak, és majd elmúlik. Az nem mindegy, hogyan kezeled, amíg tart.
2011. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!