Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek, ha nyilvános...

Hogyan kezelitek, ha nyilvános helyen hisztizik a gyereketek?

Figyelt kérdés
Oltári hisztit vágott le a 2 éves lányom nyilvános helyen, épp sorban álltam a suliban fogadóórán (a kicsit nem tudtam másra bízni és fontos volt bemennem a suliba). Hiába mondtam neki szépen, nyugodtan, hogy ezt nem szabad stb, egyre vörösebb fejjel üvöltött, földhöz vágta magát, már mindenki minket nézett. Annyira kínos volt, hogy nem tudom lenyugtatni a gyereket. Mit kellene ilyenkor tenni?
2011. okt. 26. 18:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kézen fogom, és kiviszem a friss levegőre. Ha lenyugodott, visszamegyünk. Ilyenkor kérd meg a mögötted állót nyugodtan, hogy tartsa a helyedet a sorban.
2011. okt. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

nyugodtnak maradni!

én ilyenkor attól éreztem magam a legkínosabban, hogy mások néznek. Aztán rájöttem,hogy a gyerek meg valószínű érzi, hogy tehetetlen vagyok. Azóta azt szoktam csinálni itthon és nyilvános helyen is, ha előfordul (egyébként egyre ritkább),hogy teljesen nyugodtan leguggolok hozzá, megkérdezem,hogy kér-e inni, enni, melege van-e... ha nem (van,mikor vmerlyikre rábólint) reagál,akkor keresek ált. egy széket vagy leültetem a földre és megkérem,hogy szóljon, ha megnyugodott. Ennyi. nem foglalkozom vele. eleinte volt,hogy lefeküdt, iszonyat hangosan sírt,de mostanra már egyre rövidebbek a hisztik. Ahogy abbahagyta megbeszéljük, fel szoktam emelni és megpuszilgatni, és mindig megdícsérem, hogy megnyugodott és szólt,hogy megnyugodott. nem szokta ilyenkor újra kezdeni, csak bújik egy kicsit és utána tényleg megnyugszik. ált. iszik is egyet. Ja, meg meg szoktam kérdezni,hogy mit szeretnél. És ha éppen nem lehet, akkor megmondom neki,hogy miért nem és közben is puszilgatom az ölembe. Ez nekünk így nagyon-nagyon bevált. szerintem tényleg az a kulcs,hogy következetes legyél és nyugodt. a nézelődőkkel meg ne foglalkozz, kb. örülnek, hogy nem ők vannak a te helyedben vagy lehet azért néznek,hátha látnak valami jó hiszti-nyugtató módszert :)

2011. okt. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%

elterelem q a figyelmét valamivel.amíg még nem lesz súlyos a hiszti. alap.

rá kell fújni az arcára erősebben, vagy valami amitől meglepődik.


kiviszem a levegőre.


ha ez se segít, ráülök az arcára. :o)

2011. okt. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A lányom azért hisztizett, mert el akart onnan jönni, amint kiértünk a kapunk semmi baja nem volt. Csak hát mikor épp már csak egy ember volt előttem, nem hagyhattam ott mindent... Annyira ciki volt. Leguggoltam én is a gyerekhez, szépen elmondtam neki hogy miért nem szabad, de hiába. Előtte pár perccel evett, ivott. Nagyon köszönöm a tanácsokat, sokat segítettetek!
2011. okt. 26. 19:10
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Felháborodottan szétnézek kié lehet ez a hisztiláda :D:D:D:D

Ááááá nem, de mikor a boltban visszarakattam vele egy csokit (mert már volt rudija) iszonyú dobhártyarepesztő módon sikítani kezdett...mivel nem általános nála csak néztem, mert vicces volt. Nyilván ha sűrűbben fordulna elő, idegesebb lennék de így poénnak veszem. :)

2011. okt. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nevetek rajta és mondom, de aranyos vagy. Meglepődik.
2011. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%

az enyém azzal próbálkozik, hogy ha nem akar jönni, lefekszik a földre. Ott szoktam hagyni:) Azonnal felkel, amint látja, hogy megyek:)

Ha sorba kell állni/ülni, ölbe szoktam venni és játszunk, mondókázunk. Így nem veszi észre, hogy telik az idő. Ha nem játszol vele, persze hogy elunja magát!

2011. okt. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Ha megoldható figyelemeltereléssel, akkor úgy.

Ha dackorszakos hiszti (3 éves korig ez bizony előfordulhat), akkor arra nem jó semmi, ilyenkor a gyerekkel nem lehet értelmesen kommunikálni, mert ő sem tudja igazán hogy mit akar - ebben az esetben csal a lesz.rom tabletta segít, mutass nagy-nagy nyugalmat, a beszólongatós járókelőknek pedig kedvesen meg lehet köszönni a gyereknevelésre vonatkozó tanácsaikat.

2011. okt. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3,5 évesem van. Régebben gyakrabban fordult elő ilyen. Most már ritkán, de néha még most is előfordul, ha fáradtabb, vagy beteg és pont orvosnál v. gyógyszertárban várunk, hogy elkezd hisztizni. Ő nem csapkodja magát, csak toporzékol és sír. Én is le szoktam hozzá guggolni és megkérdezem, hogy mi a baj, és hogy kér-e inni vagy ilyen esetekre mindig van nálam valami nasi, cukorka, keksz, amit szeret (ez be szokott válni). Ha olyan a hiszti, hogy téynleg ő maga sem tudja, hogy mit akar, akkor pedig csak hagyom hadd hisztizzen. Eleinte engem is zavart, hogy néznek, de mostanában (főleg, hogy ennél cifrább hisztiket is láttam már másoktól) nem érdekel. Még nem szólt be senki, de csúnya nézések vannak.


Meg azt utálom, amikor kell menni valahova, ugye ő még nem akar, mert csak, és a lépcsőházban hisztizik és kijön az alsó szomszéd néni és kérdezgeti, meg hogy így arnyaom stb. Eleinte hagytam, de rájöttem, hogy ha észreveszi, hogy a néni vele foglalkozik, akkor sokkal későbba hagyja abba. Aztán párszor mondta a néninek, hogy semmi baja, csak hisztizik és ilyenkor békén kell hagyni (nem azt mondtam, hogy ő hagyja békén, de vette a lapot :) ).

2011. okt. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
22%

lenyomom a torkán a cumis üvegét, és azzal fenyegetem hogy éjszaka az utcán alszik ha nem fogja be.

ez eddig mindig bevált.

2011. nov. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!