Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Lehet egy 7 hónapos gyerek...

Lehet egy 7 hónapos gyerek hiperaktív?

Figyelt kérdés
Semmi nem köti le 1 percnél tovább, folyamatosan pörög, ... elalvás előtt jár keze, lába,... forog az ágyban... Nagyon nagyon aktív... Egész nap pörög. Lehet ez hiperaktivitás vagy csak életkori sajátosság? Hova forduljak?
2011. ápr. 21. 20:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem nem lehet hiper.
2011. ápr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én kislányom is ilyen (most lett 1 éves, de mindig ilyen volt). Egyszerűen örület, hogy fél percenként kell neki új dolgokat produkálnom, mert semmi nem köti le sokáig és sajnos egyedül sem nagyon van el. Pont ahogyan írod megállás nélkül pörög egy pillanatra nem áll meg, de tényleg nem volt még olyan, hogy 1 percnél tovább megült volna egy helyen valami játékkal. Tényleg nem túlzok, nap végén teljesen agyonütütt vagyok... Ja és a legjobb,hogy emellett még rossz alvó is, tehát nem is igényli a pihenést látszólag. Mondjuk hiperaktivitásra még nem is gondoltam, mert én úgy gondoltam, hogy hát most fedezi fel a világot, de én is kiváncsian várom a véleményeket!
2011. ápr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz, ami mostanában gyakori betegség, és hiperaktivitásnak hívják, akkor igen.

Lehet, mivel most úgy gondolják, hogy a hiperaktivitást az agy rendellenes működése okozza, természetesen hiperaktív már most is és az is lesz, mert gyógyíthatalan és az ő agya sosem fog normálisan működni. Csak diagnosztizálni nem tudják még. Tudod olyan ez, mint a diszlexia- világ életében diszlexiás a gyerek, nem 7 évesen lesz az, de akkor diagnosztizálható pontosan ha már ír -olvas a gyerek.


Ilyen korban még nem lehet megállapítani mi okozza. Lehet hiperaktív, lehet, hogy csak mozgékony, eleht türelmetlenség éltkorából és élethelyzetéből fakadóan.

2011. ápr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az en 6 honapos fiam is ezt csinalja...de mar jo par hete,honapja :S
2011. ápr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

ilyen korban még nem lehet megállapitani.Amugy nem értem,miért hiszi mindenki azt a gyerekéről hogy hiperaktiv azért mert sokat mozog. Az embernek élettanilag hatalmas a mozgásigénye,az más kérdés,hogy később eltunyulunk ..egy 7 hónapos gyereket teljesen normális ,hogy nem köt le semmi huzamosabb ideig. Egy 7 éves gyerek is csak 20-35 percig tud koncentrálni teljesen,nem tovább.

A legtöbb gyerek ilyen (persze vannak nyugisabb,lustább babák is,teljesen személyfüggő) ,ez alapján nincs okod aggodalomra.

Megjegyzem a gyerekek hozzávetőlegesen 5%a hiperaktiv,ebbvől kiderül ,hogy nem gyakori betegség.

És az is teljesen normális,hogy néhány hónapos,vagy 1-2 éves gyerekek nincsenek el magukban,hanem igénylik a szüleik társaságát,a közös játékot. A gyerekek ilyenek,bár sokan nem erre számitanak ,túl sokat várnak el ilyen fiatal gyerekektől

2011. ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baja csak fáradt vagy ezért látsz rémképeket.
2011. ápr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha feküdne, mint egy darab fa, jobb lenne? Na akkor vihetnéd is orvoshoz...örülj neki, hogy mozog! Nem ettől hiperaktiv egy gyerek! Ènekelj, ringasd, ölelgetsd, akkor biztos nem kalinpál...:)
2011. ápr. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az Én babám is ilyen, csak 8 hós, szerintem ez nem gáz, most fedezik fel a világot. Egyet libben a függöny, és már nem hajlandó tovább enni, vagy ugat lenn egy kutya, és máris sír, zizeg egész nap, az alvás előtti kéz-láb-mozgás meg szerintem a nap közbeni fokozott "ideghasználat" miatt van, mint mikor túl fárast vagy, és nem tudsz elaludni...


De ha mégis úgy döntesz, akkor azt hiszem neurológiára kell vinni, kérni kell beutalót a gyerekorvostól.

2011. ápr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

63%-osnak: Ez egy KITALÁLT betegség. És egyáltalán nem betegség, és egyáltalán nem gyógyíthatatlan!!!!

Hülyítik szegény anyukákat, ez éppen olyan, mint hogy ma már annak is magas a vérnyomása akinek 120/70. Az emberek meg vakon elhisznek mindent amit a nagy egészségügy terjeszt.

Ma a legtöbb embernek tápanyag-hiánya van az élelmiszerek silány minősége meg a mezőgazdaság és az élelmiszeripar munkálkodása miatt. A B1-vitamin-hiány például pontosan olyan tüneteket produkál, mint ami ráillik egy hiperaktívnak nyilvánított gyerekre. A sok édes, cukrozott étel-ital elvonja a szervezettől még azt a kevés kis B1-et is, amit esetleg be tudunk vinni a táplálkozás során, amiből pedig az következik, hogy nyugtalanabbak, szétszórtabbak leszünk, vagy lesznek a gyerekeink ennek az anyagnak a hiányában. A legegyszerübben úgy lehet ez ellen tenni, ha táplálékkiegészítő formájában pótoljuk a hiányt.

És nem mellékesen, megúszhatja csemeténk, hogy bekerüljön a drog-fogyasztók táborába, ugyanis ma a hiperaktívvá minősített gyerekeket olyan gyógyszerekkel kezelik (mint pl. a ritalin, ) amit Amerikában a gyerekek kivittek az utcára, utcai drogot csináltak belőle. Ugye egy szülő sem szeretné ha kábítószer-függővé válna a csemetéje? Egy épeszű anyuka vagy apuka sem szeretné ezt még véletlenül sem. Pedig ma, még Magyarországon is ezt teszik. Minden gyerek, akit hiperaktivnak kiáltanak ki, kábítószert kap orvosi rendelvényre!!!!! Milyen világ az, ahol ezt teszik ártatlan gyerekekkel, és mit sem sejtő jóhiszemű szülőkkel?

Anyukák, apukák, gondolkodjatok. Amiket leírtatok, azok egy NORMÁLIS, egészséges kisgyerekre jellemző viselkedési formák. Egy kisgyerek nyitott a külvilágra, mozgékony, eleven, egész napra elegendő energiával rendelkezik, néha ez a fáradékonyabb szülőnek nehezére eshet hogy belássa, nem a gyerekkel van a baj, hanem lehet hogy a szülő energia-hiányos. Nem velünk anyukákkal, apukákkal lehet a gond? De lehet! Próbáljunk meg tenni érte, mert lehet, hogy több energiánk legyen, türelmesebbek legyünk, teremtsünk időt a gyermekünkre, ha kell egész nap foglalkozzunk vele, hiszen neki most kell begyűjtenie a legtöbb megtapasztalást az élet dolgairól, most van szüksége a legjobban a velünk töltött időre. Később már elboldogul egyedül is ha jól csináltuk.

Ne engedjük ki a kezünkből mert tönkre tehetik őket.

2011. ápr. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Először is köszi,hogy lepotnoztál,másodszor örülök nagyon,hogy te okosabb vagy mint az összes orvos és szakértő a világon.

Egy szóval sem írtam,hogy a gyógyszeres kezelés szükséges lenne egy hiperaktív gyereknél. Viszont a betegség létezését nem lehet tagadni. Egyesek azért gondolják,hogy nincs mert mostanában nagyon sok mozgékony,eleven gyerekre ráhúzzák hogy hiperaktiv,alaposabb kivizsgálás nélkül.

2011. ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!