Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kellene megnevelni,...

Hogyan kellene megnevelni, hogy ne ütögessen?

Figyelt kérdés
14éves vagyok lány, és a tesóm mindig ütöget, csíp, harap, karmol. 2 éves, fiú, valószínű azért ilyen rossz. Ha megüt, rácsapok a kezére, hogy ezt nem szabad, ő el kezd sírni, odamegy anyához, vagy az apjához, és úgy tesz, mintha én bántottam volna először. Utána megint elkezd ütögetni. Szóval a visszacsapás nem használ. Mit tegyek? Hogyan szoktassam/szoktassuk le erről? Ez nekem is rosszul esik, hogy mindig bánt, én nem kicsiket szokott csipkedni, meg karmolászni. SEGÍTSÉG!!
2011. ápr. 30. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:

először is, szerintem beszélj a szüleiddel erről, hogy ne higgyék azt hogy te kezdted, vagy hogy ok nélkül csapsz rá a kezére. amugy szerintem nem rossz módszer, ha utána a szüleid nem pátyolgatják hogy jajj szegény mittmoén hanem egyszerüen elfordulnak és közömbösséget mutatnak iránta. igy lehet hogy kicsit még sirdogál (esetleg bevág egy nagyobb hisztit a figyelemért) de ha észreveszi hogy ezzel nem ér el semmit abba fogja hagyni.

másik megoldás az, ha mikor megcsip, vagy megkarmol, ugy teszel mint aki elkezd sírni és mondod neki hogy ez mennyire fájt neked, és közben sirdogálsz. erre még rátehet egy lapáttal ha anyukád közben mondja neki "látod mit csináltál? ez fáj ám a tesónak, látod most ő is sír! vigasztald meg" előbb utóbb rájön (mivel azért szeret attol még hogy ilyeneket csinál) hogy neked ez nem jó. és nem fogja csinálni:) humánusabb mint az első módszer, érdemesebb ezt próbálni először :)

remélem segitettem!

Zsu

2011. ápr. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

igaza van az elsőnek

ne üss a kezére, mert akkor azt hiszi hogy ha neked szabad, akkor neki is, mert a gyerek utánozva tanul

2011. ápr. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Engem apa visszaharapott, mikor megharaptam. Az életben többé nem haraptam meg, annyira ledöbbentem. Megértettem, ő mit érez, mikor beleharapok...


Én simán visszacsípném, h érezze meg, milyen, mikor belém mar.

2011. ápr. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor sétálj ki a szobából és egyálltalán ne figyelj rá mikor lenyugodott mond meg hogy nem játszol vele többet ha ilyet csinál.
2011. ápr. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom,ha visszaütsz,pont azt a viselkedést erősíted benne,amit el akarsz kerülni.Ha megüt,szólj rá,h amíg nem hagyja abba,addig nem játszol/foglalkozol vele,vagyis inkább figyelem-megvonást alkalmazz mint a visszaütést.Hosszabb idő,de működni fog.(4 gyerekes anyuka vagyok)
2011. máj. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi:)

a napokban úgy megütött a szemem körül, hogy most is fáj, meg be van dagadva. nagyon durva, hogy ekkorát tud csapni.

2011. máj. 2. 15:31
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
gorillák a születek vagy honnan tanul ilyeneket?bölcsibe jár?mert a bölcsi nem tesz jót nekik.nekem is fiú tesóm van,most lesz 4 éves,2 éves korában folyton csapkodtt meg ilyesmik,be volt iratva bölcsibe,és hazahozott olyan szavakat hogy k.rva anyád,a fas.omba,kab.be te huje seg.gfej meg ilyesmik szóval nem jó a bölcsi,kitudja milyen cig.nyok vagy koszos trágár kölykök járnak oda...
2011. máj. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szia én is 12 éves vagyok és van egy öcsém most lesz 3 éves és ugyan úgy ütöget (mint ahogy leírtad)én is régebben visszaütöttem de annál inkább vert de most már elmagyaráztam hogy nem szabad mert ez fáj persze néha most is ütöget de már nem úgy mint régebben és mikor szól hogy menjek vele játszani (bunyózni) akkor előtte mindig szolok neki hogy nem szabad erősen különben nem játszok és figyelni szokott hogy nehogy erősen üssön meg.:) Magyarázd el neki te is és ne üss vissza mert ö kisebb és csak utánozni fog:D Nekem mostanában a hajamat tépi (lány vagyok) de nagyon meghúzza olyankor is elmondom hogy nem szabad most már azt sem annyira csinálja..szerencsére de még van amikor meghúzza :D (bocs a helyesírási hibákért)
2011. máj. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

nem, nem gorilla. de igen bölcsibe jár, de nem járnak oda cigányok vagy ilyesmik, és nem szokott ilyesmiket dumálni. inkább okosságokat tanul a bölcsibe. már tud 6-ig számolni :)

amúgy köszi a tippeket, megfogadom, és remélem használni fog :)

2011. máj. 2. 20:13
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én öcsém meg harapott...De egyszer nagyon nagyot harapott, és akkor anyu cefettmód ráütött egyet...Megbánta, de aztán nem folytatta...egyébként beszélj az ősökkel, ha nem akarnak segíteni, akkor meg ne is foglalkozz a kölyökkel, akkor látja majd, hogy nem érkezik válasz arra, amit tett, és abbahagyja...
2011. máj. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!