Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 22 hónapos kisfiamnak hogyan...

22 hónapos kisfiamnak hogyan tanítsam meg, hogy nem ütögessen?

Figyelt kérdés
Egyáltalán miért teszi hiszen itthon nem lát erőszakot !
2011. júl. 29. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet. Fogalmam sincs miért csinálja, azt hittem, ha soha nem lát ilyet, nem is fogja csinálni. Hát, nem jött be! Olyanokat oda sóz, hogy csak lesünk. Mi mindig megfogjuk a kis kezét, és határozottan mondjuk, hogy nem szabad ilyet csinálni, nagyon csúnya dolog, és, hogy csak simogatunk a kezünkkel.

Még nem látom a hatását a dolognak, szóval, ha valakinek van bevált módszerre, én is kíváncsi vagyok rá! :)

De a védőnő szerint ebben a korban ez normális, el fog múlni. Remélem!

2011. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ugyan ez van nálunk is, kétségbe vagyok esve. Holnap kezdjük a bölcsit, háááát...
2011. júl. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem azért csinálja, mert ő erőszakos, gonosz, rosszszándékú stb.

Van hogy a frusztráció jön így ki, akkor nyilván ennek az okára kell rájönni, és megpróbálni orvosolni (az enyém pl nem nagyon beszélt, és amikor megtanítottam neki néhány babajelet, amivel a beszédig ki tudja fejezni magát, látványos volt a javulás), vagy lehet hogy fáradt, túl sok az inger stb.

VAgy egyszerűen úgy "használja" ezt a tudományát mint egy gombot a tévén, könnyű az ütéssel reakciót kiváltani, és ezt élvezi.

És egyébként pedig elkezdődött a dackorszak, ami egészen kamaszkorig csak rosszabb és rosszabb lesz :)

Amit javasolni tudok, hogy ne vedd fel, tehát ne legyél rá látványosan dühös. Ha ő frusztrált, akkor mond neki nyugodt hangon, hogy látod milyen fáradt, de ütögetni nem szabad, és segíts neki (pl azzal hogy elviszed a helyszínről) Ha "viccből" teszi, akkor is nyugodt hangon mondd hogy ezt nem szabad, fáj, fogd meg közben a kezét. Ha másodjára is megteszi, figyelmeztesd a következményre, ami vmi bünti, ha harmadszor is, akkor váltsd be az ígéretedet. Ne üsd meg, ne fenyegesd vele, ne kiabálj rá, maradj higgadt, tömör és következetes. (tudom ez nehéz, mi hónapok óta tanuljuk, és alakul :)

2011. aug. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!