Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nehezen kezelhető 4,5 éves...

Nehezen kezelhető 4,5 éves gyereknek jobb ha otthon próbálják megnevelni, vagy menjen inkább oviba?

Figyelt kérdés
A kistesóval itthon vagyok,az óvónénikre egyáltalán nem hallgat.
2011. márc. 10. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor is inkább az ovi, ha mr te nem tudtad megnevelni. Ilyen alapon suliba se menjen majd, mert ott sem fogad szót?
2011. márc. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az óvónénik nem tudnak tőle foglalkozást tartani sem,nap mint nap várják tőlem a megoldást,panaszkodnak rá,én már csak ezt tudom felajánlani.

A testvére könnyen kezelhető,simulékony,alkalmazkodó,én is olyan voltam gyerekként.

2011. márc. 10. 09:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Igaza van elsőnek, 4,5 év alatt nem tudtad megnevelni, most két gyerekkel otthon mire számítasz? Mondjuk próbálkozz, mert aztán iskolába már nem kötelező járnia, átrakják kisegítőbe és nézhetsz. Ott nem fognak rád várni, hogy megold, tudjanak foglalkozást tartani a tanító nők.
2011. márc. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hiperaktív a nevelési tanácsadó szerint,a koraszülésből kifolyólag(28 hét),tehát nehezebben érik meg dolgokra,leginkább az a baj vele,hogy nem tud megülni.

Fel is készítettek rá,hogy nem lesz könnyű vele az iskolás időszak sem.

A testvére 41 hétre született,már babaként is nagyon nyugodt volt.

A kicsi 1 évesen 15 kiló,a nagy 4,5 évesen 12 kiló.

2011. márc. 10. 09:55
 5/7 anonim ***** válasza:

Én az ovira szavaznék. Próbáltátok? mennyi ideig járt?

mert azért előbb utóbb lehet, hogy megszokja. Persze az ovónőknek sem azt kellene várniuk, hogy magától megoldódik a probléma. Beszélj velük a hiperaktivitásról, mert így egészen másként kell kezelni, hozzáállni, mint a többi gyerekhez. Esetleg speciális ovóda, ahol van tapasztalatuk a nevelőknek a hasonló gyerekekkel?

2011. márc. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Merrefelé laktok? Ha van lehetőséged, nézz szét több oviban. Sajnos nem mindenhol vannak felkészülve hiperaktív gyerkőcökre, pedig elvileg tudniuk kéne bánni velük, lefoglalni őket. (nyilván más módon, mint a többieket, de ez a dolguk.)

Szinte minden az óvónőkön múlik, azon, hogy mennyire elhivatottak és tenni akarók.

Én is az ovira szavazok mindenképp, mert egy csomó dolgot már meg kell tanulnia- itt elsősorban a szociális készségekre gondolok, amiket csak csoportban lehet kialakítani, fejleszteni (még ha nem is egyszerűm de valamikor el kell kezdeni- és már itt az ideje).


Húúúú... 4,5 év 12 kg - nagyon vékonyka lehet... más baj nincs? (úgy értem, szervi)

2011. márc. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A súly önmagában nem sokat jelent, én 6 évesen voltam 16 kiló, és még csak soványnak sem tűntem.


Szerintem nyugodtan maradhatna még egy évet otthon, és utána add be oviba, de csak délelőttre.

2011. márc. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!