Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 8 éves lányomnak sűrűn fáj a...

8 éves lányomnak sűrűn fáj a feje és hasa az iskolában. Dolgozatírás közben gyakran sír is. Mit tehetnék hogy stressztűrőbb lehessen? Vagy ez csak idő kérdése, és megerősödik?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 08:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ezek tipikus szorongésos tünetek, a nevelési tanácsadó és a piszichológus( nem ugyanaz!!)nem mumus.

Csak a gyerekeddel teszel rosszat, ha hagyod a dolgokat ennyiben, ez nem múlik el magától, ahogy nőnek a követelmények, egyre rosszabb lesz, aztán mire észrevennéd teljesen kikészül a gyrek.

2011. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad,hogy beszélgetsz-e vele eleget arról,hogy akkor is szeretitek,ha nem kitűnő tanuló...

Vagy ti,vagy ő,vagy a pedagógus túl magas követeléseket támaszt vele szemben.Lazábbra kellene venni egy kicsit a tanulást.

Szerintem amihez van érzéke arra helyezze tanulásban a hangsúlyt,amihez meg nincs érzéke,abból meg jó a 4-es is.


Pl:ha tesiből,rajzból,technikából,énekből,matekból gyengébb, felnőtt korában ettől még lehet 3 felsőfokú nyelvvizsgája....:)

2011. máj. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat beszélgetünk,de ő még nem tudja szavakkal kifejezni pontosan mit érez.Sosem vártam el tőle,hogy a legjobb legyen,inkább ő várja el magától. Pl:sokáig emlegeti,ha vmelyik o.társának jobb lett a dolgozata,több pirosat kapott...stb. Sok mindent jól csinál(furulya,lovaglás,,mesemondás),de mikor kiderül,hogy fellépésre kell menni, versenyre akarják nevezni,visszakozik,hogy akkor mégsem,pedig tudom,hogy szeretné...de a szorongás miatt lemond arról amire vágyik.
2011. máj. 6. 11:10
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Amit írsz, az tipikus kisiskolás "lányos tünet". Valójában szerencse, hogy a kislányod még fej, és hasfájást is produkál mellé, mert különben lehet, hogy fogalmad sem lenne róla. Emögött többnyire valami önként vállalt teljesítmény, és megfelelési kényszer van, ami jellemzően a lányoknál jelentkezik ebben a korban. Mindenben a legjobb akar lenni, minden feladatát hiánytalanul és tökéletesen akarja elvégezni, és látszólag a végtelenségig terhelhető különórákkal, mert azokat is szereti és ott is jól teljesít.

Igaza van a többieknek; azért kellene szakemberhez fordulnotok, mert a fej, és hasfájás, azt jelzi, hogy szorong is attól, amit egyébként jó eredményekkel elvégez. De még inkább azért, mert bármennyit tanul és hajt is, idővel óhatatlanul becsúszhatnak a jelesnél rosszabb jegyek is. Az a gyerek, akinek csak a legjobb osztályzat az elfogadható, ( még ha ti nem is várjátok, vagy követelitek meg tőle ) sorscsapásként éli meg, hogy valamit "rosszul" csinált. Egy jó pszichológus segítségével megtanulhatja, hogy az iskolai feladatai nagyon fontosak, de ő elsősorban egy kisgyerek még, akinek nem kell hibátlanul működnie. A családja, a barátai akkor is szeretni fogják, ha nem osztályelső. Az ember azt gondolná, hogy egy meghitt beszélgetéssel, ezt a problémát ő is meg tudja oldani a saját gyerekével. Aztán többnyire rájön, hogy nem véletlenül külön szakma a pszichológusé.

2011. máj. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Kicsit kezeld felnottkent. Pl adj a velemenyere.


Ne azt mondd, hogy ezt csinald mert jo, azt ne csinald mert rossz, hanem mondd el minek mi az elonye es a hatranya es engedd donteni. A donteshez feleloseg tartozik es igy lesz egyre erettebb.


37F

2011. máj. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Én egy 10 éves fiú vagyok,nekem ez vált be:halolaj kapszula vagy szirup.Plusz ha elváltatok akkor megbeszélni vele a dolgokat.Nem akarok gonosz lenni,de túl érzékeny a leányzó.(Vagy lehet hogy túl sokat vállal az iskola mellett?)
2011. máj. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Egyeltalán nem vagy gonosz,sőt 10 éves létedre nagyon okosan ,és éretten gondolkodsz.Tudod ő most kezdte az iskolát,és a gondtalan ovis évek után az iskola,megterhelő és stresszes számára.Szerencsére válásról szó sincs,és különórákra sem jár. a hobbijait hétvégén űzi,de nagyon ügyesen csinálja.(lovagol,furulyázik,varr..)Abban viszont igazad van hogy nagyon érzékeny.De ezek szerint te is tudod mit érezhet.A halolajról már hallottam,és más is ajánlotta,köszi a tippet.
2011. máj. 22. 10:41
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!