Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tanulási Szakértő javaslatát...

Tanulási Szakértő javaslatát van aki megfellebbezte?

Figyelt kérdés
Mi történt aztán?
2011. máj. 13. 20:15
1 2
 1/12 anonim válasza:

Szia!

Nekem is voltak már ilyen dolgaim.

Olyanokat mondtak hogy autisztikus jeleket mutatok,

meg hogy átraknak a gyogyóba.

De macerás fellebezni. De kitartást!


15/L

2011. máj. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ugyanez van nálunk.

Mi történt, miután fellebbeztetek? Felülvizsgálták vagy elfogadták csak úgy? Normál suliban maradhattál?

2011. máj. 15. 15:00
 3/12 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél fellebezni?

Én ott dolgoztam, hátha tudok segíteni.

2011. máj. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tudják mi a baja a gyereknek, de felcimkézték egy kóddal, amit kiadhatnak. Ami még saját bevallásuk szerint sem fedi a valóságot, de nekik mindegy, mert így legalább kap a gyerek gyógypedagógust és ők moshatják kezeiket.....
2011. máj. 17. 20:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is gyógyped. vagyok. Mi a baj? Szegregált iskolát állapítottak meg a gyereknek és Te nem szeretnéd oda vinni? Mert azt természetesen fellebbezheted. Vagy a BNO kóddal nem értesz egyet?

Ha csak fejlesztést javasoltak, az szerintem nem baj, a gyerek biztosan sokat fog fejlődni. Tapasztalatom szerint a többségi pedagógusok nem mindig tudnak mit kezdeni a problémásabb gyerekekkel, talán nekik is segíthet a kirendelt gyógypedagógus.

Amúgy sok kollégám jár többségi ovikba, sulikba egy-egy gyerekhez, nagyon szeretik őket és a pedagógusoknak is tudnak tanácsot adni.

Ha úgy gondolod, hogy tudok segíteni, és nem akarsz ide részleteket írni, küld privátot. Amikor a gyerekeim alszanak, tudok a NET-en lógni..

2011. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Még csak 4 éves, tavaly már ráhúztunk egy évet "fejlesztés" gyanánt a bölcsiben, de idén már szeretném a választott ovinkba vinni. Ők ezt azért nem támogatják, mert az nincs rajta a listájukon.

Ugye nem kell nekem ezt elfogadnom?

2011. máj. 18. 14:42
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát, sajnos az a helyzet, hogy ebben az esetben nincs teljesen szabad intézményválasztásra lehetőséged. Csak azok közül választhatsz, amik a "listájukon szerepelnek."

Más lenne a helyzet, ha szegregált intézménybe akarnák küldeni a gyerkőcöt, azt nem kellene elfogadnod, akkor integrált nevelés formájában kellene őt ellátni.

De intézményt csak az általuk javasoltakból választhattok.

Íme:

"Elhelyezés, intézménykijelölés

(integráltan, nem integráltan,

szegregáltan nevelés)

A megfelelô feltételekkel rendelkezô

intézmények közül – a szakértôi bizottság

tájékoztatása alapján – a szülônek

joga van a szabad intézményválasztásra."


"A sajátos nevelési igényû gyermek szüleinek

joga az intézményválasztás, melyet

a szakértôi véleménybe leírtak

miatt korlátozva érvényesíthet. A szülô

választási jogát a szakértôi vélemény

diagnózisa korlátozhatja, és az, hogy

csak az integrálásra alkalmas, az intézményi

jegyzékben szereplô intézmények

közül választhat."


Sajnálom, ha csalódott vagy. Azért kérdezz más fórumokon is, hátha rossz infókat adtam :(

2011. máj. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


De pont ez az, hogy mi van ha beintek és azt mondom, a tan.biz. komplett szakvéleményével nem értek egyet?

2011. máj. 18. 18:47
 9/12 anonim ***** válasza:
Mért nem jók azok a helyek amiket ök ajálanak?
2011. máj. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez esetben a Határozat tartalmazza a fellebbezés lehetőségét, élj vele. Nyilván újra megvizsgálják a gyereket, és esetleg felülbírálhatják a mostani eredményeket.

De, ha te is úgy gondolod, hogy van valami gubanc a gyerekkel, ne zárkózz el a fejlesztéstől, mert az biztosan nem fog ártani, csak segíteni...

Sok sikert!

2011. máj. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!