Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 8 éves kisfiam laktózérzékeny....

8 éves kisfiam laktózérzékeny. KIiktattuk a tejes dolgokat, mégis állandóan fáj a hasa, alultáplált. A lisztérzékenység vizsgálat negatív lett. Mégis arra gyanakszok. Lehet kialakulóban lisztérzékenység annak ellenére hogy az eredménye még jó?

Figyelt kérdés
A doktornő szerint fél évente meg kell ismételni, mert kialakulhat. Valami hasonló tapasztalat?
2011. máj. 17. 13:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerencsére nincs, de azt tanácsolnám, h kérd ki más orvos véleményét is. Több szem többet lát. És lehet, h be kéne vezetned a paleo étrendet a gyermeknél, abban se tej, se liszt nincs. Remélem, hamar sikerül megoldani a problémát!
2011. máj. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia! Segíteni nem tudok sajnos, inkább kérdezni szeretnénk,ha nem haragszol, mert lehet nálunk is gond van.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan állapították meg a laktózérzékenységet, milyen vizsgálattal, és mik voltak a tünetek, és hogy hogy csak 8 évesen derült ki?

Az én kisfiam 22 hónapos, és soha nem kemény, úgymond soha nem formázott a széklete, hanem mindig lágy. Más baja nincs, hízik szépen, jókedvű. Jövő héten megyünk vérvételre. A doki azt mondta ennyiből ítélve ő laktózérzékenységre tippel, de nálunk is felmerült a lisztérzékenység is.

A te kérdésedhez annyit tudok hozzátenni, hogy párom kórházban dolgozik, már sok orvost megkérdezett erről, és pont ma mondták neki, hogy a lisztérzékenység esetében a teljes, pontos diagnózis csak vékonybél biopsziával állapítható meg. Ilyet csináltak a kisfiadnak?

2011. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Fruktózérzékenységre nem gondoltak?

Nálunk az felelt a lányom folyamatos emésztési problémáiért. A rendelőben éppúgy voltak kiskamaszok is, mint totyogók. Sokaknál csak későn veszik észre. Kristálycukrot (aminek bizonyos hányada fruktóz), gyümölcslevet, édes gyümölcsöket kellett visszafogni. Egy tesztet megér, ugyanúgy megy, mint a laktóznál.

Amúgy én is úgy tudom, ahogy az utolsó: valóban csak a bélből lehet kimutatni teljes biztonsággal a lisztérzékenységet, a vérből tesztelés nem 100%-os. Ha gyanakszol rá, csinálj próbadiétát néhány hétig.

Utolsónak: a gyerekeddel éhgyomorra megitatnak egy rémes löttyöt (laktóz poralakban és víz keveréke), majd az elkövetkezendő két órában rendszeresen mérik egy készülékkel az általa kifújt levegőt, először negyed, majd félóránként. A mérés abból áll, hogy 10 mp.-ig valami maszk-szerű készüléket nyomnak a gyerek arcára. Nem fáj, ülhet közben az öledben. A vizsgálat után ehet és ihat először. Legalábbis az én másfélévesemmel így volt.

2011. máj. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Köszi szépen hogy válaszoltál nekem is! Én is hallottam erről a fújós vizsgálatról, nem tudom csinálnak e ilyet, mert úgy emlékszem azt mondták, hogy ő még kicsi ehhez, de akkor ezek szerint meg tudná csinálni, ha a te másfél évesed is megtudta. Ideges vagyok a vérvételtől is , de az eredménytől még jobban :(
2011. máj. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

biztos h csak laktoz?nem tejfehérje?azt csak szigoru diétával lehet ugyanis kideriteni.(nekünk is minden eredmény stimmelt,és diétával derült ki)


de ilyenkor minden étel összetevőjét figyelni kell h semmi tejszármazék ne legyen benne!!(6 hét alatt rendeződött neknk)

2011. máj. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
a lisztérzékenységre amugy gyorstesztet is lehet venni gyogyszertárban,de vérvételböl is kiderül.utolso voltam.
2011. máj. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is tejfehérje okozott nagyon durva tüneteket. Javaslom, hogy legalább 3 hónapig tartsatok teljesen tejmentes étrendet. (Nekünk ez használt)

A szervezetből csak kb. 1 év múlva ürül majd ki.

Akkor kezd majd el nőni (állítólag ugrásszerűen), bár nekünk úgy néz ki törpe marad :(

2011. máj. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nálunk 3 hónap után rohamos növekedésnek indult a kisfiam.
2011. máj. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Helló mindenki! Nálunk 6 évesen derült ki a laktóz. Nagyon sokat fájt a gyerek hasa, rossz volt az étvágya, és borzasztóan sovány volt. 100 fölötti értékeket fújt. Még a mostani felülvizsgálatnál is 94 volt a legtöbb. Én is kórházban dolgozok, és pár napja beszéltem a doktornővel. Néztük a mostani allergiavizsgálat értékeit,mert panaszkodtam hogy még mindig sokat fáj a gyerek hasa. Kiderült, hogy a tejfehérje és a tojás is ott van mérsékelten. A lisztérzékenység eredménye még nincs meg. Így most teljes tej tojás tilalom van. Mondott még valamit amit szintén egy vérvétellel tudunk megnézni, meg egy féregtelenítést is kell csinálni a biztonság kedvéért. Mjd jelentkezek hogy mik a további eredmények! Köszi az eddigieket!
2011. máj. 27. 10:05
 10/15 anonim ***** válasza:

a tejfehérjét melyik vizsgálattal mutatták ki nektek?lécci ird meg pontosan,mert nekünk azt mondták h ezt csak diétával lehet diagnosztizálni(én vagyok az a válaszoló akinek a diéta hatására kezdett nőni a kisfia)


sajna nagyon figyelnünk kell mindenre,többekközt a péksütik(édes) is tiltólistás:((

2011. máj. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!