Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Meghosszabbítják a gyest...

Meghosszabbítják a gyest általában? Mennyi idő után nem? Honnan tudják, hogy jobb lett?

Figyelt kérdés

Kislányom asztmás. Egy éve voltunk a pulmonológián, ahol ez kiderült. Azóta szedi az asztmagyógyszert folyamatosan. Megkaptam rá az emelt családit, gyest. Nemsokára megyünk vissza kontrollra. Honnan fogják tudni, hogy javult az állapota vagy sem? Mert tény, hogy amióta a gyógyszert szedi tényleg feltűnően jobban van. Nincs a fulladásos köhögés, illetve nagyon ritkán. Bár beteg elég gyakran még mindig. De a gyógyszert már akkor látszott hogy használt, mikor először, még az első két hónapban elkezdte szedni. De most honnan fogják tudni, hogy asztmás e még? Elveszik a gyógyszert két hónapra és meglátjuk, vagy hogyan? Vagy még egy két évre megadják, és ha majd megy iskolába akkor lesz ilyen teszt, hogy a gyógyszer nélkül hogy bírja? Vagy hogyan van ez?

Tapasztalatok?


2011. máj. 22. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy nem fulladozik, még asztmás. Más a tüdőkapacitás, és a röntgen.

A fulladásos köhögés csak tünet!

2011. máj. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy pulmonológus meg tudja állapítani. (meghallgatja, fújnia kell...) És téged is ki fog kérdezni nagyon részletesen. A gyógyszert nem veszik el csak úgy, hanem szépen fokozatosan csökkentik le, (kb. 1 év alatt) és csak akkor ha már hónapok óta tünetmentes.
2011. máj. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem cukorbeteg a gyerekem és inzulinnal meg diétával, vagyis inkább megfelelő étrenddel-életmóddal, akár tökéletesre beállítható a vércukra, de ettől még cukorbeteg marad. És nem veszik el az inzulint, lássuk felugrik e vércukra. És nekem is úgy hiszem csak 2015-ig van ajánlásom, holott az 1-es típusú cukorbetegség gyógyíthatatlan és élete végéig így marad. Hacsak valami csoda folytán vissza nem nőnek az elpusztult inzulin termelő sejtek.

Ugyanígy lehet nálad is, a gyógyszer azért van, hogy segítsen, fura lenne, ha nem lenne feltűnően jobban gyógyszerek mellett (nem is értem hogy merült fel benned, hiszen pont ezért kapja és szedi, hogy feltűnően jobban legyen és teljes életet élhessen) de attól ő még beteg. És nem fogják elvenni, hogy lássák beteg e még. Meg fogják tudni állapítani.

2011. máj. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Érdekes amit írtok. Az én gyerekem egy genetikai rendellenességgel született, ami tuti hogy nem fog elmúlni, hacsak nem jön egy varázspálcás tündér (pedig jöhetne!). Halláskárosult (ez sem fog változni), epilepsziás... és mégis csak egy évre kapok igazolást. Ez normális?
2011. máj. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Normális, igen. Minden évben felülvizsgálják őket, mert ez a törvény. Az én gyerekeim is asztmásak már 4 éve tudjuk a nagyról, 3 éve a kicsiről. Nem fogják kinőni. De minden évben felülvizsgálják őket, és kiadják a papirt. 14 éves korukig jár, alapból az emelt csp, és a gyes, 16 éves korukig méltányossággal meg lehet hosszabbitani. Utána nincs tovább, ha jól tudom.
2011. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De ezekkel a gyógyszerekkel vigyázni kell. Örülj, ha minnél hamarabb csökkentik az adagját, mert nagyon sok problémát okozhat. Az öcsém fél éves korától asztmás (akkor diagnosztizálták) és 14 éves koráig szedte a gyógyszereket és csak akkor kezdték el csökkenteni a gyógyszereket (pedig az utolsó 3 évben kb. 2x fulladt be).

Most pedig a magasságával vannak problémák. 1 éves létére alig 145 cm magas. Ez a gyógyszerek mellékhatása. :/

2011. aug. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

11:47

16 éves létére csak 145 cm magas.

A családban átlagosan mindenki 160 cm feletti magassággal él.

2011. aug. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!