Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Viselkedett így a gyereked a...

Viselkedett így a gyereked a bölcsiben? Jobb vagy rosszabb lett a helyzet? Mit tettél ellene?

Figyelt kérdés
Fiam(2 éves) most kezdte a beszokatást a bölcsibe.Ma voltunk harmadjára.Minden nap 1-1 órát.A mai napig nem volt semmi említésre méltó.Szépen játszott,alig lehetett hazahozni.Ma viszont fejen vágott egy kislányt kétszer is és sikítozva hisztizett ha nem azt csinálhatta amit ő akart.A gondozónő egyből megkérdezte,hogy mindig ilyen-e vagy csak most.Igazából pár hete kezdődött nála ez a hiszti és nagyon akaratos lett.Próbálom kezelni a helyzetet,de attól tartok,hogy itt még csak rosszabra fordul a dolog.Minden csoportban vannak új gyerekek,de egyik sem viselkedik így:(
2011. szept. 9. 14:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
otthon amikor éppen nyugodt hangulatában van akkor kérdezz rá,hogy miért viselkedett így.beszéld meg vele,hogy ilyet nem szabad csinálni,stb..
2011. szept. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Elmondtam neki a bölcsiben is és itthon is,hogy nem szabad.Majd hétfőn meglátjuk mi lesz...

Van esetleg itt valaki aki hasonló helyzetben volt?

2011. szept. 10. 16:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem tavaly októberben kezdte a kisfiam a bölcsit.

Az addig nyugodt gyermekem, akivel semmi gondom nem volt elötte, teljeen megváltozott! Hisztis, akaratos gyerek lett belőle, másra nem tudom fogni, csak a bölcsödére. 6 hét alatt szokott be, addig minden reggel hadakozott,hogy nem akar menni. Most kezdtük az ovit, itt nagyon szimpatikus neki mindenki, nem mondom, hogy nem hisztizik itthon, de már közel sem annyit,mint amikor bölcsibe járt.

Nekem 9 hónap alatt amíg oda járt allig mosolygott. Most annyira jókedvű, vidám, nevetős lett újból.

Nem könnyű nekik elválni anyától, nagyon nehéz időszak mind a kicsinek és persze a szülőnek is. Kitartás neked, próbálj vele minnél többet játszani,mesélni amikor együtt vagytok.

2011. szept. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én gondozónő vagyok szintén bölcsiben. szerintem elképzelhető, hogy az elválás traumája, az új környezet és emberek váltották ki belőle. előtte mennyit volt gyerekek között? mert ez is sokat számít.

ne aggódj, ha nehezen is, de biztos el fog múlni.

nekem volt olyan kisgyerek a csoportomba, aki rendes szerető családban nevelkedett, nem néztek erőszakos műsorokat és otthon nem is verekedett sose, de a bölcsibe rengeteget. sajnos nehéz volt vele, és nem akarlak ijesztgetni, de kellett pár hónap hogy leszoktassam erről. viszont utána egy jól nevelt nagyon aranyos kisfiú lett belőle. kitartás!!!

2011. szept. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Egész hétvégén ezen gondolkoztam miért ilyen.Sajnos okosabb nem lettem.Nem most találkozik gyerekekkel,de a játszótér szerintem mégis eltér ettől a közegtől.Ahogy visszagondolok azóta lehet ilyen mióta elkezdtem neki a bölcsiről mesélni,hogy -anya megy dolgozni és te addig majd a gyerekekkel játszol a bölcsiben-meg hasonlók.Szerinted kedves utolsó gondozónő ettől lehet?
2011. szept. 11. 15:52
 6/11 A kérdező kommentje:
Attól is tartok,hogy a gondozónők hogyan fognak reagálni a helyzetre.
2011. szept. 11. 15:54
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem kislányom van szintén 2 éves, most kezdtük a bölcsit, elmondanám hogy itthon nem nézünk erőszakos mesét-filmet, mi sose bántjuk egymást sőt, sokat ölelgetjük-puszilgatjuk őt is, egymást is, mégis a kislányom más kisgyerekkel annyira erőszakos, hogy már többször "vert" meg más gyereket. Főleg a vele egyidős, és nálánál kisebb gyerek a célpontok, mondjuk mindig van kiváltó ok, el akarják venni a játékát, odaülnek ahova ő akart, próbáltam én is mindennel leszoktatni erről a durvaságról de eddig nem jártam sikerrel, egyszer még pofont is kapott, de azt csak azért mert annyira megharapta az unokatesóját (vele egykorú) hogy nem bírtuk leszedni a száját a kisfiú kezéről... amúgy egy tündéri, értelmes, okos kislány, de ha bevadul akkor aztán van haddelhad.. most bölcsis 1 hete, persze ott is vannak "vitái", a gondozónő azt mondta hogy ne aggódjak, majd leszokik róla, hát remélem :)
2011. szept. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
a gondozónő vagyok. kérdésedre válaszolva elég gyanús, hogy onnantól változott meg a viselkedése, hogy említetted neki a bölcsit. nem tudok biztosat mondani, csak annyit, hogy együtt kell működnie a felnőtteknek, hogy változzon valami!
2011. szept. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hogy érted,hogy gyanús?

Ma elég türhető volt a helyzet.Már ott is ebédelt.

2011. szept. 12. 14:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a bölcsi előtt nem volt vele gond, hanem csak mikor már tudta mivel áll szemben. Ez a gyanús. Hogy a bölcsi váltotta ki belőle ezt a viselkedést.
2011. szept. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!