Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit csináljak a húgommal?

Mit csináljak a húgommal?

Figyelt kérdés

A 10 éves húgom egyfolytában bánt engem és az anyukámat! De inkább őt, mivel én nem vagyok vele annyit. Ma reggel például ordított vele, mert kimosta a pólóját... Meg este anyukám dúdolgatott egy dalt és a húgom megmondta, hogy nem akarja a kornyikálását hallgatni... Hiába szólok rá, mostanában már keményen megmondom neki, hogy hagyja abba,de csak nevet rajta. Engem is sokat sérteget, van hogy csak úgy spontán megüt... Nagyon fáj, és már sírtam is miatta, és látom hogy anyukámat is zavarja. Csak az a baj, hogyha megvédem, ő maga sem áll mellém, így esélyem sincs... Az apám nem veszi észre, az sem zavarja, hogy a jelenlétében le h*lye p*csázza anyámat a tesóm... :( (de persze én semmire sem mondhatok még annyit se, hogy 'nem érdekel' mert akkor gonosz és bunkó vagyok)

Mit csináljak vele? :( Gondoltam rá, hogy a nővéremnek kéne szólnom, de ő Budaörsön lakik, és csak hónapok múlva jön haza, de addig nem tudom hogy hogy bírom, már azon gondolkodom, és barátnőm is tanácsolta, hogy üssem meg vagy ilyesmi, amit meg nem akarok, mert egyrészt milyen már, hogy bántom, másrészt meg apám tuti engem szidna meg. Kérlek, segítsetek!


2011. máj. 22. 22:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
A húgod nevelése elsősorban nem a te feladatod, hanem a szüleidé. Beszéld meg velük, ne az itteni anonim tanácsadókkal. Az már más kérdés, ha tényleg nem tudsz a szüleidnél eredményt elérni. Ilyenkor lehet igénybevenni nagyszülők, egyéb rokonok segítségét. Csak nincs az egész család ellened?
2011. máj. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Húh... Én azt gondolom, nem a te feladatod lenne megnevelni a húgodat, hanem a szüleidé lenne, ill. lett volna.

Csodálkozom édesanyádon, hogy mindezeket hagyja, a fejére nőtt, ahelyett hogy időben helyre tette volna kiskamasz lányát.

Rád sajnos nem hiszem, hogy hallgatna, azt meg nem tanácsolnám, hogy megüsd, még ja meg is érdemelné...

Nővérdere egyébként hallgat? Vagy a szülei neki hisznek? Budaörs nem a világ vége, és gondolom telefonon tudtok beszélni.

2011. máj. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A nővéremet jobban szereti nálam, őt meghallgatja, és ő hatni is tud rá. Ezért remélem, hogyha megérem, komolyan rászól. Volt már ilyen, és nővérem nagyon szeret mindkettőnket és mindig szól, ha akármelyikőnk szemtelen volt a szülőkkel.

Meglehet, hogy ez nem az én dolgom lenne, sőt, az is lehet hogy csak engem zavar, de engem már nagyon, ezért is akarok tenni ellene :( A mamámnak szoktam még mondani, de ő azt mondja, hogy húgom még nagyon kicsi, és kicsinek én is ilyen voltam. Hát nem tudom...

Másik mamámat most nem szeretném ezzel zaklatni, neki most más, nem publikus problémái vannak, más rokon meg nagyon nincs, akivel meg tudnám beszélni. Szüleim sem nagyon vesznek komolyan... Csak remélem, hogy a nővérem ideiglenesen segít, de az sem tarthat sokáig, mert max 1-2 heteket tölt velünk... :/:((

2011. máj. 22. 22:51
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Legközelebb egy pofont vágj neki, ha tetszik, hanem!Én, ha rossz voltam, kaptam 1-2 pofont, és nekem hatott!
2011. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... Míg kisebbek voltunk és én is hisztisebb voltam, akkor néha kapott egyet, de erről szerencsére gyorsan leszoktam. De ezt nem nagyon akarom, milyen már, hogy bántom a saját testvéremet? :/
2011. máj. 23. 15:37
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
És az milyen már, amikor téged és anyukátokat bánt a testvéred?
2011. máj. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Szerintem pofoid meg :I
2011. máj. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Lehel-Arpad válasza:

Rossz neveles , volt mar erre pelda.

Es tudod mit csinaltunk ?

Annyiszor kapott a szajara , ahanyszor pofazott , hisztizett , talald ki mi lett a vege..

Az hogy bocsanatot kerve , megpuszilt , nem is beszelve arrol hogy nyugottabb lett.

Egy szinten azert megiscsak kene feljen a gyerek a szuleitol.

2011. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Megdöbbentően sokan írjátok a pofont!!!

Szerintem a pofon a nagyszüleink korában volt utoljára elfogadható nevelési elv...

Én azt ajánlom, válaszd a jobbik - de jóval nehezebb és kényesebb utat.

nem vagyok vallásos, de egy nagyon igaz. Megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel.

Bob Marley, Mahatma Gandhi, a történelem békés harcosai is ezt az elvet követték - sikeresen.

A húgod mióta ilyen?

Régóta, vagy csak amióta nincs veletek a nővéred?

Nem volt valami változás a családban, ami kiválthatta belőle az agressziót?


legközelebb, amikor megüt vagy bánt, nézz a szembe, és (minden dühtől, agressziótól mentesen) kérdezd meg, hogy Luca, miért hiszed, hogy ez jó neked?

Bántott anya? Bántottalak én?

Ki bántott?

Érted szóval tarts elé tükröt, miközben te nem adsz lehetőséget az újabb durvulásra, hiszen kedvességre agresszióval válaszolni nagyon nehéz!


Amúgy meg ha ennyire nem foglalkoznak vele a szülei, pláne ahogy írod, apukád szinte tudomást sem vesz róla, van egy olyan sanda gyanúm, hogy így szeretné magára felhívni a figyelmet.

Foglalkozzanak6foglalkozzatok vele amennyit csak lehet, szervezzetek állatkerti kirándulást, vidámparkot vagy amihez kedve van úgy, hogy lehetőleg együtt legyen a család!

Vagy szimplán amennyire anyukádnak van rá ideje, energiája családi összejöveteleket.

Ősi ausztrál szokás, hogy ha egy fiatal lelkében zavar keletkezik, 3-7 napig tartó családi összejövetelt tartanak, a legtávolabbi rokonok is odagyűlnek.

(nyilván ez a mi kultúránkban sajnos nem így működik, de egy kisebb körű családi összejövetel párszor is csodákat tehet...)

Szóval érezze, hogy fontos, egy kerek egésznek a része...

Amikor valami jót, szépet csinál, dicsérjétek meg!!!



Nagyon remélem, hogy sikerül rendet varázsolni, minden jót kívánok Nektek!:)

(Majd írhatnál, hogy melyik ötletet próbáltad ki, és bevált-e...)

2011. máj. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Szerintem beszélj azzal a személlyel aki hatni tud a testvéredre és elbeszélget vele. Ha már az sem segít akkor egy atyai pofon nem árt neki!
2011. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!