Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehetne kezdeni a kezelhet...

Mit lehetne kezdeni a kezelhetetlen húgommal?

Figyelt kérdés

17 éves, rendben van, hogy kamaszodik, én is hisztis voltam ennyi idős koromban, de azért, amiket ő megenged magának, azt én álmomban sem mertem volna megtenni. Olyan mocskos a szája, hogy egy kocsis is elszégyellné magát mellette, hihetetlen szemtelen és bunkó. Anyut szemrebbenés nélkül elküldi a "búsba", (hogy finom legyek), úgy beszél vele, mint egy darab sz@rral, szinte mindennap megríkatja. Egyszerűen nem hallgat senkire, csak a hasonlóan okos barátnőire, akikkel egymást hergelik a "hülye" szülők ellen. A középiskola óta kezdett így elkanászodni, de csak az utóbbi egy évben fajultak így el a dolgok. Anyu gondolt arra is, hogy átíratja másik iskolába, de attól még ugyanúgy tudna találkozni az ottani haverjaival. Esetleg nevelési tanácsadó tudna segíteni? Vagy egyéb ötlet?

21L


2010. okt. 15. 00:59
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Két jó nagy pofon, semmi csavargás, zsebpénz.....csak otthon csücsülés, és tanulás, amíg meg nem embereli magát.
2010. okt. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hugod tenyleg azt hiszi o kakkantotta a spanyolviaszt. Igaza van az elottem szolonak bar en a testi fenyitessel nem ertek egyet. Meg kell tole vonni mindent ami kedves neki - az egyik legjobb: nem fizetni neki a telefonszamlajat. Ha ezek utan sem megy at amit kertek tole, hogyha mas nem: viselkedjen! Jovore lesz 18...legalisan nagykoru. A nagyszajaval egyutt eltolhatja a bringat. Ha tanulni akar senki nem tartja vissza attol, hogy dolgozzon mellette. Fingja nincs az eletrol es milyen az, amikor sajat maganak kell megdolgoznia azert amilye van.

Nevelesi tanacsado, nagyon jo otlet!

2010. okt. 15. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Pontosan így van, tényleg azt hiszi, hogy ő a világ közepe, hogy ő mindenkinél okosabb. Anyu sose volt a verés híve, engem se és a húgomat se ütött meg soha, még ha így is viselkedik vele... pedig tényleg megérdemelné. Az előfordult, hogy én lecsavartam neki, annyira kihúzta a gyufát, velem nem is mer így beszélni ("csak" a hátam mögött szid, mint a bokrot, khm...) Anyámat sz@rba se veszi, a nevelőapánk azért ne szóljon rá, mert nem az apja, apám azért ne szóljon rá, mert nem velünk él. Én meg elég keveset vagyok otthon, hogy tudjak rá hatni esetleg... A telefonos dologgal nem hiszem, hogy sokra mennénk, inkább a neten éli ki magát. Lehet, azt kéne letiltani, de a suli utáni csavargást az se tudja megakadályozni.
2010. okt. 15. 02:08
 4/7 anonim válasza:

Én férfiből vagyok, de azért hozzátennék néhány szót. Netet nem kell megszünteti, elég csak ha routert kapcsolod ki, és ez csak akkor működik, ha nem ért az infóhoz. :)

Anyud azért nem szól bele és nyel, mert a lánya ugyanúgy mint te, és ezért szereti is, ahogy van.


Jó kamasz kor, az elég problémásak. Tombolnak a hormonok, és kiakarja élni magát. De azért remélem drogokat nem fogyaszt.


Csak egy megoldás van, az a megbeszélés, ha arra se hajlandó, akkor én utána kiabálnám: "Az életedet te alakítod, és én helyedben az nézném mi lesz 10-20 év múlva." És hagynám, és tegye azt amit akar, majd később rájön, ha elapad az anyagi forrás.

2010. okt. 15. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Büntetni, ha nemnormÁlis: kikapcsolni a netet otthon egy hétre, kivinni a tvt a szobájából ès egy forintot sem adnèk. Mondanám, hogy mostantól következménye lesz annak, ha nem tud kulturáltan beszélni/viselkedni anyátokkal. Anyukád kezdje el a szigort vele, mert most bármit megtehet. Ha segit otthon, tanul, hajlandó beszélgetni a gondjairól, akkor meg sok ölelés, a szeretet kimutatása nagyon fontos ilyen korban is!!! Sokkal többet kellene kommunikálni vele a családnak, mert más nem segit!
2010. okt. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a büntetés, megvonás a lehető legrosszabb. Hisz akkor ezeket a forrásokat máshol fogja beszerezni. Akár egy rossz társaság... betörés, stb. Szerintem a nevelési tanácsadó a leghelyesebb,hogy ne térjen le még jobban a helyes útról.
2010. okt. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is a két jól irányzott híve vagyok ezzel kapcsolatban... ha van rá lehetőség, anyud vigye suliba és menjen is be érte (vagy Te, ha van rá időd), suli után rögtön haza, semmi barátnő, otthon semmi net, semmi telefon, nincs elmászkálás. Ha megtanult emberként viselkedni, péntek és szombat este hattól este 10ig elmehet... 10re érte menni... MINDENT megvonni, amíg emberszámba nem veszi édesanyátokat... és legyen otthon feladata, sose unatkozzon... Gondolom, lenne mit csinálnia :) Felmosás, takarítás, mosogatás, stb...
2010. okt. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!