Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tehetnénk rendetlen húgommal?

Annus_li34 kérdése:

Mit tehetnénk rendetlen húgommal?

Figyelt kérdés
14 éves, most készül középiskolába, a környezete pedig még a disznóól szintjét sem éri el! A legnagyobb probléma az, hogy én, a nővére, kénytelen vagyok vele egy szobában élni és minden áldott nap mikor hazaérek suli után, el kell takarítanom a ruháit, a szemeteit, hogy eljuthassak az asztalomhoz. A szennyesét képtelen kivinni, a szemetet nem dobja ki, hóbortjaitól a hajam is égnek áll (most épp gyöngyöt fűz, ám már több a gyöngy a porszívóban mint a dobozában, amit a földön tárol, össze-vissza beledobálva nem csak gyöngyöket.) nincs hobbija, ami lefoglalná, nem lehet neki beszélni és igazából nagyon nem érdekli, mi van körülötte. nem tudjuk mit tehetnénk, szüleim jól elrontották, és ha ők nem, majd én kezembe veszem az írányítást. muszáj lenne, aggódom is kicsit, hogy mi lesz vele középsuliban, a fővárosban, ilyen trehánysággal, öltözködéssel (most már mondjuk van néhány jó ruhája amit én választottam ki neki, de az sem von könnyű eset)... hogyan lehetne megnevelni 14évesen?
2010. dec. 28. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

a koszos ruhákat, szemeteket, amiket szétdobál tedd be titokban az iskolatáskájába. Majd a suliban ég egyet, ha kinyitja a tatyót :)

velem megcsinálták a szüleim, mert én a szennyest nem használtam, helyette az ágyam végében tároltam a koszos rucikat és onnan vitte anya mosni. Egyszer megelégelte, betette a táskámba... Én onnantól kivittem a szennyestartóba a ruháimat.

2010. dec. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem is rossz. köszönöm a választ :)
2010. dec. 28. 12:57
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Szia! én azt tanácsolom hogy ülj le vele beszélgetni, és mondd el neki hogy ez így nem mehet tovább.Ha nem hallgat meg (ezt velem is megcsinálta régeen anya) kidobálod az ablakon a fontos dolgait...(ruhákra gondolok) azóta én is mindig összetakarítok mert félek hogy anya kidpbja a ruháim:)
2010. dec. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

koleszos lesz? ha odakerül hidd el két hónap után észre fogod venni a változást.

az első ötlet jó, megcsinálhatod vele:D

a beszélgetés csak fel fogja idegesíteni, és "azért se" elven fog működni.

2010. dec. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hűűű, ez velünk is így volt, mi barlanglakónak hívtuk a húgomat :)

Még most, 27 évesen is ilyen rendetlen, képes 3 napig gyűjtögetni a szobájában a kajás tányérokat, Anyuék kivannak tőle. 1 éve költözött haza, előtte 7 évig együtt élt a pasijával, ott azért jobb volt a helyzet :)

Én már szerencsére évek óta nem lakom otthon, így már nem zavar.

2010. dec. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem működne esetleg a jutalom?Ha egy hétig takarít, kap egy új ruhát.
2011. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen trehány voltam, de anyum befenyített. Fél évig magamra mostam. Kézzel. Beszéld meg anyuddal hogy ez nem állapot, igenis tenni kell ellene. A férjemnél egy kicsit egyhébb módon vezettem be (anyós mindíg kipakolta a szobájából a szennyest, meg az edényeket, mert hát fiú, ők ilyenek). Én nem szedtem össze a cuccait, minent az ágy alá nyomkodott. Odajön hozzám két hét múlva, hogy az utolsó tiszta alsógatyája van, rajta, hol a többi. Én ártatlan képpel annyit mondtam, hogy ezt nem értem, én mindent kimostam a szennyestartóból... Azóta ő is felfedeszte. Továbbá azt is hogy a vécépapír nem a tartóban születik.
2011. jan. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ijeszd meg, hogy bolhák vannak a szobában (húgomnál bevált) még elő is adtuk, hogy látod, ott ugrált! Minden szúnyodcsípésre azt mondtuk, hogy bolhacsípés. Azóta csili-vili rend van és naponta porszívózik. Nagyon beijedt!
2011. jan. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hát amúgy lehet hogy, csak téged akar idegesíteni :D 14/L
2013. jún. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!