Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek hogy megváltozon a...

Mit tegyek hogy megváltozon a kisfiam agressziv viselkedése, hamár ugyérzem hogy nem birom tovább és megfeszulők az idegtől?

Figyelt kérdés
Teljesen kivagyok bukva idegileg az ovodás 3-és fél éves fiam miadt akinek a viselkedését nem tudom eredményesen kezelni. Van egy 18-honapos öcse is akivel egyszeruen nem tud szépen játszani,ha ithon van( mint például most is mert beteg )akkor a kicsi folyton csak sir meg sir mert ha ő is szeretne játszani akkor ellőki,rugdossa rámászik még alegkissebb fakockát is kicsavarja a kezéből. Ha rászolok akkor dobálni kezdi a kockákkal vagy a szájába vesszi mert tudja hogy azért nagyon mérges leszek. Gondolom ez a dackorszak nála és féltékeny is, de nem csak itthon van ez igy hanem az ovodában is sajnos. Ott már mindegyik gyerek fél tőle szo szerint 2-hét betegeskedés után meglátták a mosdobol kijővő gyerekek és vissza szaladtak. .Az ovonővel sokkat beszélgetunk és ő azt mondja hogy még ne vigyem szihologushoz mert ott még ugysem tudnak vele foglalkozni. Akkor mit tegyek a férjem estig dolgozik aztán leveti magát a gép elé soha nem vette ki a részét a gyereknevelésből esetleg a fenyitésből.Szoval egésznap egyedul a két gyerekel elég nehéz igy és nagyon ideges és feszult vagyok a nagyfiam miadt mert ha nincs ovodában akkor nem birom idegekkel azt az egésznapi nyafogást a kicsi sirását a nagy verekedését a szomszédok radiátor veregetését,és én csak egész nap ordibálok a nagyal hogy hadja már abba de ő annál jobban stb MÁR NEM BIROM Tudna valaki segitenni ebben hogy mit tegyek hogy megváltozon ez a helyzet
2009. márc. 17. 14:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Nem lehet, hogy féltékeny?Szerintem biztos ez lehet a dologban így kívülről! Nincs segítséged akire néha ráhagynád a kicsit és olyankor csak a naggyal foglalkoznál kizárólag? Ez szerintem segítene, na meg persze sokat beszélgetni, hogy te mennyire szereted őt! Nálunk egyedül van de a dackorszakot a sok beszéddel vészeltük át(mára elmúlt szerencsére!)! De különben kikérheted egy pszichológus tanácsát mert nem feltétlen a gyerkőccel foglalkoznak elég, ha elmeséled a dolgokat! Na meg persze a párodnak sem így kéne hozzá állnia! Ez nálunk is így van sajnos, hazaér apa és leül a géphez! Pedig a kicsi nálunk is nagyon igényelné, hogy foglalkozzon vele! Kitartás a gyerkőcökhöz!:)
2009. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a nagyobbik fiad azért viselkedik így, mert érzi rajtad, hogy nagyon feszült vagy. Nem tudsz esetleg egy kis segítséget kérni nagyszülőktől, hogy vigyázzanak a kisebbre, amíg elmész 1-2 órára sétálni, meginni 1 kávét a barátnőddel, vagy csak nézelődni valahova? Sokat segíthet néha az ilyen feltöltődés.
2009. márc. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
35%

Minel jobban kiabalsz a nagyobbal, minel stresszesebb vagy, minel idegesebb vagy, a nagyobbik annal inkabb rossz, elviselhetetlen, es szofogadatlan. Magatartasi zavarok ezek szerintem.

Probalj meg a naggyal egyaltalan ne kiabalni. Probald meg bevonni minden kicsi dologba otthon. Segitsen a baba korul. Nagyon dicserd meg a nagyobbikat, akar egy pelenkat ad neked oda, akar a cumisuveget adja neked oda. Kerd meg a nagyot, tanitsa a kicsit szepen enni, jatszon vele. Tanitsa meg sok mindenre a kicsit, mert o (a nagy)mar olyan okos. Nagyon sokat dicserd!

A tv-t egyaltalan ne engedd a nagynak nezni. Takard le a tv-t, es hiaba ordit, ne engedd neki. Buntesd ugy, hogy terdelnie kelljen 30 percen kereszul feltett kezzel. Uljel mellette, ne engedd, hogy megmozduljon. Ez nem faj neki, de kenyelmetlen. Buntesd, erezze, hogy nem o az ur.

Verni ne verd meg, azzal nem ersz el hatast. Legyel kovetkezetes. Hiaba nyafog a tv-ert, vagy valamiert, ha azt mondod nem, akkor ne is engedd meg neki.

A pszichologus nem sokat segit, de ha az ovoda javasolni fogja, oda kotelezoen el kell hordanod majd.

Ne bantsd, vedd komolyan a nagyot, es dicserd nagyon sokat, es egyaltalan ne ordibalj vele, te is lathatod, ez nem vezet eredmenyre.

2009. márc. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagy könnyű helyzetben.:-( Nem értek egyet az ovónővel, szerintem érdemes lenne legalább megkérdezned egy pszichológus véleményét.

Sajnos a testvérféltékenység elég komoly esete van nálatok. Valószínűleg nem lett jól fekészítve a nagyfiad a kistestvérre és így vezeti le a dühöt, amit érez.

Először is próbálj megnyugodni - tudom, ezt könnyű mondani! - de ha látja a nagyfiú, hogy feszült vagy, annál inkább "élvezi a bosszút". Próbálj meg vele leülni minél többet - ha a kicsi mondjuk alszik - és csak vele foglalkozz! Meséld el neki, persze a saját szintjén, hogy értse, mennyire vártad őt, amikor a pocakodban volt, mennyire örültél, amikor megszületett. Meséld el neki, hogy ő esetleg miben volt más, miben volt ügyesebb, amikor annyi idős volt, mint a kistestvére most. Éreztesd vele, hogy ugyanolyan fontos ő neked, mint mikor még csak egyedül volt. Ne szidd, ne mondd neki, hogy nem szabad, próbáld másként megfogalmazni a mondandódat. Pl. ne kiabálj, hogy ne dobálja az építőkockát, hanem kérd meg, mutassa meg a kicsinek, milyen nagyszerűen lehet belőle várat építeni, tanítsa meg a testvérét is! Mesélj neki szép képeskönyvből, amikor a kicsi alszik, ha pedig felébred, meséljétek el együtt az öccsének is. Hagyd hogy ő is meséljen, vond őt be mindenbe, amit a kicsivel csináltok.

Nagyon rossz, ha azt érzi, hogy alig várod, hogy oviban legyen, mert akkor könnyebb a dolgod. Inkább hagyd a fenébe a házimunkát pár napig és csak a gyerekekkel csunálj kellemes programokat! A férjed ha nem hajlandó semmiben segíteni, akkor bírja ki, hogy nem főzöl, vagy nincs nagy rend mindenütt. Legfeljebb észreveszi magát ő is egy kicsit.

Azért egy pszichológus sokat segíthet, szerintem keress fel egyet!

Kitartást és sok sikert!

2009. márc. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
Mennyit nezi a nagy a tv-t, es mit nez, milyen programokat engedsz meg neki? Mert rengeteg a gyerekeknek szolo "mese" ami csak az utesrol, agressziorol szol, ha ezt nezi a gyerek, sajnos eltanulja. Azokra a mesekre gondolok, ahol meg hang sincs, csak agressziv idiota figurak. Utalom oket((((
2009. márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
63%
A pszichológus nem sokat segít! Miért szerinted az, hogy egy 3,5éves gyereket térdepeltetsz 30percig az segít??? Úram atyám! Koncentrációs tábor kicsiknek? Utolsóval viszont egyetértek!
2009. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Kőszőnőm a gyors válaszokat! Az anyukám szokott néha segiteni,de ha eljőn hozánk akkor tőbnyire nem lehet mátétol beszélgetni.Látja ahogy bántja a kicsit,és sokszor mondja ő is máténak hogy nem szabad a tesot bántanni,szeretni kell stb Igazábol csak olyan dolgokra lehet megkérni hogyha betegek a gyerekek elvisz minket az orvoshoz kocsival (mert nekunk nincs sajnos) vagyha vásárolni szeretnék akkor ara az időre vigyázz a gyerekekre.Ő ennyit tud segitenni de ez is jo nekem és sokszor mondja hogy mennyire sajnál
2009. márc. 17. 15:25
 8/29 anonim ***** válasza:
26%
Előző vagyok, meg az utolsó előttivel!:)
2009. márc. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%
Na és, ha elmentek vásárolni a picire mama vigyáz a nagyot meg vigyétek magatokkal! Biztos élvezni fogja, hogy anya meg apa csak vele van a kicsi nélkül!:)
2009. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
A tv-ét csak akkor nézi ha hazajőn az apja és bekapcsolja,én nem szoktam nézni tv-ét időm sincs rá de ha a gyerek kéri berakok neki a dvd-ébe egy mesét,de nem sokáig nézi aztán másikat rak be mert hogy ő már ugy kezeli a dvd-ét mint mi.Arra már én is rájőttem hogy amit lát a tv-ében azt eltanulja Az apjával sokat veszekedtem már azért hogy mindenféle hülye filmet megenged nézni és már ott tartunk hogy a mesék már nem is érdeklik,a másik dolog meg a ps2 amire szintén az apuka szoktatta rá mert addig is elvan ő pedig nyugisan ulhet a gép előtt . Ez a játék mondanom sem kell nem neki valo sok játékunk van de mindegyik puskás,kardozos,verekedős,boxolos stb és ha nem engedem meg neki képes egész nap molesztálni,probálok neki olyat választanni ami mesefigurás de az sem teljesen agresszio mentes
2009. márc. 17. 16:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!