Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves kisfiam viselkedése...

3 éves kisfiam viselkedése miatt aggódom, sajnos nem tudom mi az oka a viselkedésének, és hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Jelenleg bölcsődébe jár, szeptemberben kezdi az ovit. A bölcsődében jó magaviseletű, aranyos gyerekként jellemzik. Otthon minden rendben van, nagy szeretetben neveljük az apukájával.

Az utóbbi időben a nőkkel szembeni viselkedése miatt aggódom. A kislányokkal szeret játszani, a bölcsiben már van egy „szerelme” (természetesen kislány), a felnőtt nőkkel szemben viszont hihetetlenül elutasító. Minden szavával ellenkezik velük, és ha teheti, meg is üti őket. Ez sajnos a két nagymamára is igaz, akik nagyon szeretik, mégis ha csak teheti a kisfiam, bántja őket mind szóval, mind tettel. Sajnos nem tudom mi a helyes kezelése ennek a problémának, és félek, hogy valakit nagyon meg bántani. Mi tegyünk?


2011. aug. 22. 10:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nem lehet, hogy azért van gondja épp a „felnőtt nőkkel”, mert helyetted mindig ők vigyáznak rá (nagymamák, bölcsődei dolgozók), és ő valójában azt szeretné, hogy te legyél vele?

Bár azt írod, a bölcsődében nincs vele ilyen gond…

Veled sem csinálja?


Hogyan reagáltok, mikor bánt valakit? 3 évesen már elég értelmes, hogy megfogd a kezét (hogy mondjuk ne tudjon ütni), és megkérdezd, miért mérges.

2011. aug. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
1 éve bölcsis, napközben ott van, az estéket és a hétvégéket viszont mindig velünk tölti. Ha beteg, mindig Én maradok vele,és még soha nem aludt a nagymamáknál. Ha így viselkedik, megfogom a kezét és elmondom Neki, hogy szomorú vagyok, amiért bántja a nagymamáját, szomszéd nénit, stb. Soha fizikailag nem bántottuk. Amikor megkérdezem, hogy mi a baja a mamáival, azt mondja, hogy nem szereti Őket, nem szereti ha megpuszilják. Ha kérem, hogy ne bántsa Őket, néhány percig visszafogja magát, majd amikor elfeledkezik magáról, újra úgy viselkedik.
2011. aug. 22. 11:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Beszélgess vele az ő szintjén, vagy játszatok babákkal, ahol van fiú és lány baba, ilyen szerepjáték szerűt. Nem lehet, hogy csak féltékeny rád, ha ott vannak a nagymamák, vagy mások?
2011. aug. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!