Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Megesett már veled, hogy...

Megesett már veled, hogy nagyobbat csaptál a gyerkőcöd kezére mint akartad és meglátszott a nyoma?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 15:13
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
21%
Nem bántom a gyerekemet, főleg dühből nem, az a legrosszabb. Nincs lelkiismeretfurdalásod ilyenkor?
2011. jún. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 kisnita ***** válasza:
69%
Nem még nem esett meg és valószínű nem is fog.
2011. jún. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
67%
nem, még az sem esett meg, hogy rácsapjak (2 éves)
2011. jún. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
71%

Igen, volt ilyen. amikor a wc-n voltam és eközben ő csavargatta a gázkapcsolókat.

Miért kérdezed?

2011. jún. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan már kedves Kérdező...

Itt többségében nem ütnek rá soha a gyerekükre a minta anyukák...


Én kivétel vagyok, mert bizony rácsaptam már a gyerek kezére. Nem látszott meg a helye. Nem vagyok rá büszke, nem is ütöm verem a gyereket, de szerintem vannak esetek, amikor csak ez használ.

Nem rokkant bele a gyerek sem lelkileg, sem testileg, viszont rájött, hogy nem poénból mondok el valamit neki 100x.

2011. jún. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
82%
Olyan nem volt, hogy meglátszott a nyoma. De olyan már előfordult, hogy nagyobbat szólt, mint szerettem volna. Nekem egyébként néha van lelkiismeret furdalásom, de ha a nagyobb valami veszélyeset csinál a kicsivel (többedszer), akkor néha nyomatékosítani kell. Persze nem eltöröm a kezét, de tudnia kell, hogy hol a határ.
2011. jún. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 A kérdező kommentje:
Van, hogy akarva-akaratlan előfordul ahol gyerek van. Szerintem nincs ezzel baj, ha nem megy tovabb az ember.
2011. jún. 3. 15:43
 8/52 anonim ***** válasza:
6%
Tudtátok, ha ütitek a gyerek kezét, dadogóssá válhat?
2011. jún. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
84%

Annyira tudtam, hogy a többség úgyis az "énsohasemmilyenkörülményekközött" típus. Aztán meg ki tudja...


Az én fiam elég akaratos, és sajnos értetlen is. Nem azt mondom, hogy minden fél órában kapjon egy nyaklevest, de bizony van úgy, hogy a szép szó, a kérlelés, a figyelmeztetést már csak falra hányt borsó, vagy annyi sem. Igen, csaptam már rá a kezére, mikor mérgében, bosszúból rongált valamit, vagy olyat tett, ami veszélyes és hiába téptem a számat, hogy nem szabad. Konkrétan a tűzhely tabu.

És nincs lelkifurdalásom, mert a gyerek bár akkor bőgött, de megértette végre, és azóta sem kell tartanom, hogy a tűzbe fog nyúlkálni vagy magára rántja a forró valamit.


Kérdésre, helye sosem látszott meg.

2011. jún. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Jó, nem kötelező válaszolni, de mi szégyellni van azon, ha valaki odacsap egyet a gyerek kezére? Főleg itt, névtelenűl? Szerintem semmi.
2011. jún. 3. 18:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!