Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 28 hónapos kisfiam nem akar...

Pinky1981 kérdése:

28 hónapos kisfiam nem akar normálisan enni, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Minden nap van főtt étel itthon, de egyszerűen nem akar enni pár falatnál többet. Most is éppen hisztériázik, nem érti meg, hogy mindenkinek enni kell, ez a normális. Mit csináljak, hogy megértse ? Erőszakosan nem tömhetem meg.

:(


2011. jún. 7. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Meleg van, nekem sincs kedvem enni.


Ha majd éhes lesz, eszik, addig is kapjon folyadékot, a komolyabb étkezést meg tedd estére, amikor már jobb idő van!

2011. jún. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

igaz,az én fiam még csak 18 hónapos,de mikor ilyen dilije van,megkérdezem,kérsz belőle?ha nemet mond,megpróbálom még egyszer.ha akkor sem kell neki,elveszem előle és a következő evésig nem kap.nem könyörgök neki.ez eddig bevált.vagy vele együtt eszek,és ő is megkívánja.

egyébként lehet,hogy tényleg meleg van,emiatt nem kell neki.

2011. jún. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Fontos hogy ne erőltesd ne magyaráz neki tedd elé a kaját ülj le mellé és nyugotan eszeges, csacsogj vele heszk dicséd ha nem vedd el a tányért és a következő étkezésig ne kajon csak vizet. Legyél kitartó és 2 kajó között ne kapjon semmit.
2011. jún. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem fog éhen halni. Kínáld innivalóval, de ne tejjel, gyümölcslével, cukros teával stb., hanem vízzel, vidd a levegőre, és ne adj neki nasit, akkor se ha mindenki más kekszet rágcsál a játszótéren. Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora, ennek elégnek kell lennie.
2011. jún. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2011. jún. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem 29 hónapos a fiam. Ugyan ezt csinálja.Egyik nap eszik, másik nap alig valamit.Én már feladtam:)Annyit izgultam miatta, hogy elég volt.Nem sovány, átlag húsiban van.Elfogyni nem fog.

Nekem azt mondta a gyerekorvosunk, hogy adjak neki multivitamint és nyugodjak meg.Annyit eszik amennyire neki szüksége van.

Hozzátenném, hogy gyerekkoromban én is rossz evő voltam, áll. ez öröklődik!

Szerintem ne erőszakoskodj vele...adj neki vitamint az tényleg megnyugtat, mert tudod, hogy a szükséges benne van!:)))

2011. jún. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell mindenkinek enni, csak annak, aki éhes:-))) Egy 28 hónapos kisgyereknek sem kötelező 30 fokos hőségben főtt - gondolom - meleg ételt ennie, ha nem kívánja. A nyár egyébként is kitűnő alkalom arra, hogy gyerek, és felnőtt rengeteg zöldséget, gyümölcsöt egyen, lehetőleg nyersen. Akár napi menü lehet a hideg gyümölcsleves, vagy turmix, amibe joghurtot, tejet lehet tenni. Folyadék is, fehérje is, finom is, laktat is.

A gyerekek imádják a "színes" kajákat. Egy szelet grillezett, vagy párolt hús felkockázva, vékonyra vágott fejes salátával, paradicsom, és uborkakockákkal, sárgarépával, retekkel, egy kis újhagymával, még szemre is vonzóbb mint egy tányér főzelék. Keverj hozzá valami finom öntetet, és már készen is van mindkettőtök ebédje. Nasinak elég egy hideg gyümölcsrizs, puding, vagy házi készítésű fagyi, ami eláll a hűtőben 1-2 napig. Ha marad belőle:-)))

Időben is jobban jársz, mint az "igazi" főzőcskézéssel.

Nálunk van olyan a nyári melegben, amikor hetekig nem kerül "rendes" főtt étel az asztalra. Mégsem marad éhen sem felnőtt, sem gyerek, és nem kell erőltetni azt, hogy egyenek.

2011. jún. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem is volt hasonló bajom!

De megoldás:

mindig ugyanazt eszem - és a gyerekkel együtt!!

Ja és mivel nyár van: hideg gyümilevest csinálok sokat -tejszínhabbal - azt imádják

nekem csak 5x kért belőle!!!

meg gyümölcsszószokat -hideget kis krumplipürével, pici husival!!! és nem eröltetem soha ha nem mind eszi meg!

még valami ne sokat tegyél csak nagyon picit a tányérjára! így nem érzi hogy neki sok lenne megenni!

Még egy jópofa dolog mikor nekiállsz főzni , próbálj adni fakanalat a kezébe egy műanyag tányérral és mond hogy segítsen a főzésben! :) hidd el nagyon vicces lesz neked is!! és ő is megakarja enni majd amit ő főzött!

2011. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szerintem a következőket csináld:

ne tégy úgy mintha ez téged zavarna, mett az neki jó buli, minél nagyobb a cirkusz ekörül, vagy bármi köröül, annál jobban visszaélnek vele, annál jobban kiváltódik a csakazértse reakció.

főétkezések közt ne legyen édes nass,rágicsa, cukros lötyi, de még 100%os gyümilé is kevés, mert az eltöm. kapjon csak gyümölcsöt inni meg vizet.

ha nem kér, akkor mondd: jó, akkor egészségedre. te meg folytasd jó étvággyal

ezek mellett sztem jó eséllyel javulni fog az étkezése.

ja és legyetek sokat levegőn.

2011. jún. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Látom nem csak az én gyerekem fotoszintetizás!

Ezt azért mondom, mert fogalmam sincs, mitől nő, amikor csak pár falatot eszik.

Most 20hós, és mióta elér dolgokat és stabilan megy, nem ér rá enni.

Egy-egy falat rántott husi, krumli, vagy bármi, és megy tovább.

Pedig mindent megeszik.

Szegényem nagyon elfoglalt. Két hónapja jár stabilan, azóta pótolja be a pakolnivalót.

2011. jún. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!